Feb

272019

Citrix ogłasza zmiany w kierownictwie na region EMEA

Warszawa: 27 luty 2019 r. - Citrix ogłasza zmiany w kierownictwie EMEA, które mają na celu lepsze wsparcie potrzeb klientów i partnerów w regionie. Eric Kline zostaje powołany Dyrektorem Operacyjnym (COO) EMEA, Lee Hughes pełni funkcję Wiceprezesa ds. rozwiązań i technologii sieciowych EMEA, a Daren Finney zastępuje Eric’a Kline’a na stanowisku Wiceprezesa EMEA ds. Partnerów Citrix.

W swojej nowej roli COO EMEA Eric Kline będzie odpowiedzialny za strategię sprzedaży (go-to-market), odnowienia licencji oraz działania marketingowe. Dołączył do Citrix w lutym 2000 r. Pełnił szereg ról kierowniczych w USA, by następnie w 2012 przeprowadzić się do Europy, gdzie pracował w sektorze profesjonalnych usług w całym regionie. W 2014 r. został regionalnym wiceprezesem na Europę Zachodnią i Południową, a od 2018 r. kierował organizacją zrzeszającą partnerów EMEA jako Wiceprezes odpowiedzialny za sprzedaż przez kanał partnerski. Eric Kline pracuje w Amsterdamie i raportuje do Sherif’a Seddik’a, Starszego Wiceprezesa i Dyrektora Zarządzającego EMEA w Citrix.

Daren Finney zastępuje Eric’a Kline’a na stanowisku Wiceprezesa i przejmuje odpowiedzialność za wzmocnienie zaangażowania firmy w rozwój partnerów w regionie EMEA, a także ich długoterminowy sukces i rentowność. Finney dołączył do Citrix w 2017 roku obejmując stanowisko Starszego Dyrektora ds. dystrybucji i rynku średnich przedsiębiorstwo w regionie EMEA (Mid Market). W swojej wcześniejszej karierze pełnił rolę szefa dystrybucji w firmie Veritas na poziomie globalnym. Daren Finney ma ponad 25-letnie doświadczenie w zakresie współpracy z kanałem partnerskim na całym świecie i mieszkał w różnych miejscach w regionie EMEA i w Azji. Obecnie pracuje w Anglii i raportuje do Craig’a Stilwell’a, Wiceprezesa ds. ogólnoświatowej sprzedaży w kanale partnerskim Citrix.

Połączenie wizji zastosowania chmury hybrydowej z rozwiązaniami pozwalającymi na stworzenie inteligentnego miejsca pracy, a także narzędziami do analityki IT powoduje, że obszar rozwiązań i technologii sieciowych staje się dla Citrix kluczowy. Lee Hughes pokieruje scentralizowanym biznesem sieciowym w regionie EMEA. Do Citrix dołączył w styczniu 2018 r. jako Dyrektor Zarządzający EMEA, odpowiedzialny za rynek profesjonalnych usług. Przedtem pełnił szereg funkcji związanych z zarządzaniem kanałem partnerskim, usługami i sprzedażą w takich firmach jak Hewlett Packard Enterprise czy Computacenter. Mieszka w Londynie i raportuje do Sherif’a Seddik’a.

"Złożoność chmury i dostosowanie się do powiązanych z nią nowych procesów i modeli biznesowych jest wyzwaniem dla naszych partnerów i klientów. Poprzez bardziej ukierunkowane podejście do realizacji sprzedaży, ułatwienia dla partnerów i rozwijanie działalności w zakresie rozwiązań i technologii sieciowych, Citrix ma możliwość aktywnie wspierać transformację organizacji do modelu opartego na chmurze i korzystanie z korzyści, jakie on przynosi. Cieszę się, że w/w zespół profesjonalistów Citrix może spełniać te role wewnętrznie, dzięki czemu firma może zagwarantować klientom to, czego potrzebują". - powiedział Sherif Seddik, Starszy Wiceprezes i Dyrektor Zarządzający EMEA w Citrix.

###

Kontakt dla mediów
Agnieszka Łukasiak
Tel.: 0-503-173-656
a.lukasiak@ntpr.pl

O firmie Citrix

Citrix (NASDAQ:CTXS) pozwala na lepszą pracę w ramach ujednoliconych obszarów roboczych, sieci i rozwiązań analitycznych, które pomagają organizacjom otworzyć się na innowacje, angażować klientów i zwiększać efektywność, bez ustępstw w zakresie bezpieczeństwa. Citrix gwarantuje użytkownikom wysoki standard pacy, a działom IT zapewnia ujednoliconą platformę do zabezpieczania, zarządzania i monitorowania różnorodnych technologii w złożonych środowiskach chmurowych. Rozwiązania Citrix są wykorzystywane przez ponad 400 000 organizacji, w tym 99 procent z listy Fortune 100 i 98 procent z listy Fortune 500. Więcej informacji na stronie: www.citrix.com.pl.

# # #

Citrix® is a trademark or registered trademark of Citrix Systems, Inc. and/or one or more of its subsidiaries, and may be registered in the U.S. Patent and Trademark Office and in other countries. All other trademarks and registered trademarks are property of their respective owners.