May

212019

Citrix představuje novou éru pracovního prostředí a produktivity zaměstnanců

Společnost nabízí jednoduchý způsob práce a vysoký uživatelský komfort, díky němuž se lidé mohou zaměřit na to podstatné a podávat nejlepší výkony

ATLANTA, USA, 21. května 2019 – Řekněme si to upřímně: dnešní uživatelský komfort pro zaměstnance není zdaleka ideální. Po celém světě jsou lidé frustrováni a zahlcováni množstvím aplikací a technologií, které musejí používat ke své každodenní práci. A to zabíjí jejich produktivitu. Společnost digital workspace solutions from Citrix Systems, Inc. (NASDAQ:CTXS) se rozhodla tento stav změnit. V loňském roce uvedla na trh řešení pro digitální pracoviště, které výrazně zjednoduší a lépe zorganizuje práci. Nyní přichází s funkcemi nové generace umožňujícími chytřeji řešit pracovní úkoly a zajistit firmám pro zaměstnance jednotný, kontextově orientovaný uživatelský komfort napříč různými koncovými zařízeními a sítěmi. Takové pracovní prostředí inspiruje zaměstnance k vyššímu nasazení a umožňuje jim vydat ze sebe to nejlepší. Novinky byly představeny na Citrix Synergy, významné konferenci o digitálním pracovním prostředí, která se konala koncem května v Atlantě.

„V dnešní době je na pracovišti spousta šumu, který nám brání dělat co chceme a za co jsme placeni,“ říká produktový ředitel společnosti Citrix PJ Hough. „Ve společnosti Citrix máme při vývoji nových řešení na zřeteli jednu věc: eliminovat možné rušivé prvky tak, aby se lidé mohli zaměřit na práci, která je důležitá a odvedli co nejlepší výkon.“

Zkrocená složitost

K tomu, aby člověk mohl dělat svou práci a dělal ji dobře, potřebuje správné nástroje. Problém bývá v tom, že většina z nás má k dispozici příliš mnoho nástrojů, které se navíc špatně hledají a používají.

„Při běžném dni zaměstnanec používá ke své práci až 11 různých aplikací. A většina jejich funkcionality je nevyužitá anebo dokonce ztěžuje práci, neboť zaměstnanec stráví příliš času - až 10 hodin týdně - hledáním potřebných informací,“ říká Hough. „Přílišné množství aplikací a jejich složitost zhoršují uživatelský komfort zaměstnanců a brání jim ve vyšším nasazení. To je potřeba změnit.“

Prostřednictvím Citrix® Workspace™ mohou společnosti nabídnout sjednocený přístup ke všem aplikacím a obsahu, který zaměstnanci používají, a to v jednom uživatelském balíčku, včetně výchozí integrace s více než 150 profesionálními aplikacemi, jako jsou Salesforce, Workday, SAP Ariba a SAP Concur, ServiceNow, Microsoft Outlook a G Suite.

Plánovaná integrace s nejpoužívanějšími poskytovateli správy identit a přístupu, včetně Okta, Ping, Radius a Google ID, v kombinaci se zabezpečením Citrix Workspace umožní firmám nabízet tyto aplikace podstatně bezpečněji, než kdyby je provozovaly samy.

Chytřejší přístup

Podle zjištění agentury Forrester Research je „zlepšování lidského výkonu v práci nejdůležitějším cílem pro strategie technologií zaměřených na pracovní sílu. Závisí na něm motivace zaměstnanců, uživatelský komfort i dosahované finanční výsledky.“ (Jak zlepšit uživatelský komfort a posílit firemní výkon, Manažerský přehled: Uživatelský komfort zaměstnanců, 12. února 2018).

S nástupem strojového učení a zjednodušených pracovních toků v Citrix Workspace mohou společnosti výrazně zvýšit uživatelský komfort pro zaměstnance nejen tím, že budou práci organizovat, ale i tím, že nabídnou konkrétní vodítka a učiní pracovní procesy chytřejšími.

Citrix Workspace využívá přes 100 mikroaplikací pro nejčastější softwarové služby, takže dokáže automaticky vyvolávat prioritizované a relevantní úkoly, díky čemuž zaměstnanci dokáží dokončit pracovní úkol v méně krocích a s vyšší efektivitou.

Namísto toho, aby procházeli e-mailovou schránku, vyhledávali v kalendáři nebo se složitě proklikávali firemní aplikací, mohou si nastavit prioritizované akce nebo si nechávat zasílat relevantní informace přímo na telefon, tablet nebo počítač. Díky tomu dokončí úkol podstatně rychleji a mohou se posunout dál.

Práce bez omezení

Většina z nás pracuje během dne ze čtyř různých míst. Jsme neustále v pohybu - a to dokonce i na našich zařízeních, kde přepínáme mezi e-mailem, dokumenty, texty, tweety a chatem zhruba každé dvě minuty. Nástroje, které používáme, nás musí následovat a přizpůsobovat se prostředí, v němž právě jsme i práci, kterou potřebujeme udělat.

Se Citrix Workspace mohou společnosti nabídnout skutečně vysoký uživatelský komfort, kdy zaměstnanci budou moci pracovat naprosto plynule napříč kanály a zařízeními, které preferují. Prostřednictvím nových integrací s některými běžně používanými nástroji spolupráce, včetně Microsoft Teams a Slack, lze dodávat obsah zaměstnancům v setrvalém toku, čímž se eliminuje nutnost přepínat kontext.

Uživatelům bude možné nabídnout konzistentní, spolehlivou a vysoce komfortní práci s aplikacemi díky virtualizačním schopnostem nástroje nástroje Citrix SD-WAN (bude brzy k dispozici na Google Cloud Marketplace) a zvýšené integraci Citrix ADC s Google Cloud Platform (GCP) Kubernetes, servisní síti s architekturami Istio a open-source nástroji CNCF. Navíc bez ohledu na to, kde se uživatelé právě nachází.

„Jednoduchost a užitečnost, které tak oceňujeme v našich soukromých životech, přinášíme na pracoviště a přesouváme důraz od aplikací, které práci ztěžují, k činům, které jsou důležité pro pracovní nasazení celé organizace, a které zlepšují celkový uživatelský komfort,“ podotýká Hough.

Spravovaná pracovní plocha jako služba

Citrix ve spolupráci s robustním ekosystémem partnerů výrazně usnadní IT oddělením zajištění sjednoceného, zabezpečeného pracovního prostředí v cloudové formě díky funkci “Pracovní plocha jako služba”. Zaměstnanci z něj budou mít přístup ke svým jednotlivým pracovním plochám a všem aplikacím SaaS, cloudovým službám, sdílení souborů, cloudovým kancelářským aplikacím a také firemním zdrojům, které potřebují pro svou práci – odkudkoli, kdykoli a z jakéhokoli zařízení. Citrix nabídne spravovanou pracovní plochu v první fázi na Microsoft Azure.

Vyšší zabezpečení pracoviště

Na zabezpečení by se nemělo myslet až v druhé řadě. Mělo by být naprostou samozřejmostí. S inteligentními funkcemi Citrix Analytics mohou firmy dosáhnout rovnováhy mezi požadavkem na flexibilitu a možností volby na jedné straně a nutností udržovat zabezpečené prostředí bez negativního dopadu na uživatelský komfort na straně druhé. Řešení rovněž nabídne kompletní upozornění na bezpečnostní hrozby a automatizované monitorování provozu, které mohou využívat bezpečnostní odborníci. Informace lze také exportovat do jiné analytické platformy a analyzovat je tam - například v prostředí plánované integrace se Splunk.

„My, ve společnosti Saab, jsme přesvědčeni, že cestou k lepším řešením je skutečná spolupráce. Každý den však pracujeme s informacemi, které jsou v režimu utajení, takže na jedné straně potřebujeme být otevření, na straně druhé musíme být velmi uzavření, abychom zajistili integritu dat těch, pro které pracujeme,“ říká IT ředitel společnosti Saab Mats Hultin. „Díky Citrix můžeme tyto potřeby vybalancovat a nabídnout našim týmům bezpečný a spolehlivý způsob, jak se propojit a spolupracovat na uspokojení potřeb našich klientů, což nám zajišťuje konkurenční výhodu.“

Pozor na malware

S tím, jak se rozšiřuje seznam SaaS, webových a mobilních aplikací provozovaných v rámci jedné organizace, i zařízení používáných pro přístup k nim, se společnosti stávají stále zranitelnější vůči systémovým útokům a krádeži dat. Aby bylo možné se vůči nim spolehlivě bránit, společnost Citrix přidala nové funkce, které chrání aplikace i obsah dodávaný prostřednictvím řešení pro digitální pracoviště před řadou internetových útoků, včetně:

  • Keyloggingu (neboli snímání stisků kláves na klávesnici).
  • Snímání obrazovky/nahrávání relací.

Tyto nové funkce zajišťují zabezpečení koncového bodu i prohlížeče pro všechna připojení k Citrix® Virtual Apps and Desktops™ z osobních i spravovaných zařízení a chrání veškerou práci dokončenou v Citrix Workspace™.

„S fragmentací síťového perimetru a zatemněním internetu šifrováním se koncový bod stává předposledním kontrolním bodem pro implementaci zabezpečení pro zařízení, aplikaci a data. Nicméně ze své vlastní podstaty vytvářejí koncové body zvláštní výzvu, neboť decentralizace není zrovna přítelem zabezpečení. Specializované a vyspělé nástroje se tak stávají běžnou věcí: z toho profitují dodavatelé řešení s inovativní nabídkou a vícekanálovou strategií vhodnou pro konkrétní segment,“ vysvětluje Franck Dickson, viceprezident společnosti IDC odpovědný za výzkum v oblasti bezpečnostních produktů a správy identit a přístupů.

Špičkový uživatelský komfort

Více než polovina veškerého provozu na webu pochází od BOTů, které dokáží negativně ovlivnit uživatelský komfort a zpomalit obchodní transakce. Citrix ADC bude disponovat novými funkcemi pro detekci BOTů, včetně vyspělého systému otisku prstů a podpisů. Díky tomu budou společnosti moci:

  • Zabraňovat útokům, jako jsou „password spraying“ (pokus o přístup do velkého množství účtů za použití nejčastěji používaných hesel) a „content scrapping“ (krádež obsahu).
  • Snížit ztráty dat a v důsledku finančních zisků.

Plánovaná vylepšení služby Citrix Analytics Machine Learning (ML) umožní firmám identifikovat problémy ve výkonu monitorováním síťových latencí, snadno identifikovat skupiny uživatelů potýkající se se slabým výkonem a činit opatření na odstranění těchto problémů.

Jednotný náhled

Hackeři jsou stále zdatnější a proto musí být čím dál inteligentnější i řešení pro boj proti nim. S tímto vědomím společnost Citrix integrovala do Citrix Analytics rizikové indikátory a inventář entit z Graph Security API od společnosti Microsoft. Díky integraci mají teď bezpečnostní administrátoři jednotný náhled na informace o bezpečnostních hrozbách napříč rešeními od Citrix a Microsoftu, což jim umožní zvýšit záběr a přesnost signálů, stejně jako podnikat kroky ke snížení těchto hrozeb v obou portfoliích.

Lepší způsob práce

„Technologie je motorem inovace. Leč v mnoha případech zakrněla a stala se bariérou produktivity a pokroku,“ říká Hough. „Naším cílem v Citrix je nabídnout klientům uživatelský komfort, zabezpečení i možnost volby, aby strávili méně času starostmi o technologii a naopak mohli více času trávit tím, jak z této technologie získat skvělý uživatelský komfort a dosáhnout lepších obchodních výsledků.“

Řešení vyvíjená společností Citrix používá přes 400 000 firem, včetně 99 procent firem uvedených v řebříčku Fortune 100 a 98 procent z řebříčku Fortune 500 – přehledu největších společností podle časopisu Fortune.

Více o společnosti se dozvíte na www.citrix.com, kde najdete informace o řešeních Citrix i o tom, jak mohou prospět vaší firmě.

About Citrix
Citrix (NASDAQ:CTXS) is powering a better way to work with unified workspace, networking, and analytics solutions that help organizations unlock innovation, engage customers, and boost productivity, without sacrificing security. With Citrix, users get a seamless work experience and IT has a unified platform to secure, manage, and monitor diverse technologies in complex cloud environments. Citrix solutions are in use by more than 400,000 organizations including 99 percent of the Fortune 100 and 98 percent of the Fortune 500.

© 2019 Citrix Systems, Inc. Citrix, the Citrix logo, and other marks appearing herein are the property of Citrix Systems, Inc. and may be registered with the U.S. Patent and Trademark Office and in other countries. All other marks are the property of their respective owners.