Oct

132020

Citrix, Amazon Web Services Dijital İş Yeri Yetkinliği Statüsünü Kazandı

Citrix’in Dijital İş Yeri Uzmanlığı AWS Tarafından Tescil Edildi. Şirket, herhangi bir yerden çalışmaya olanak sağlama konusundaki köklü deneyimi nedeniyle AWS Dijital İş Yeri Yetkinliği statüsüne hak kazandı.

FORT LAUDERDALE, Fla. – Ekim 2020Citrix Systems, Inc. (NASDAQ: CTXS) bundan otuz yıl önce radikal bir fikre öncülük etti: İş bir ofisle kısıtlı değildir. Doğru teknolojiyle, her yerden yapılabilir. Ve Citrix, güvenli dijital iş yerleri sağlama konusundaki uzmanlığı nedeniyle takdir edilmeye devam ediyor. Şirket, Amazon Web Services (AWS) Dijital İş Yeri Yetkinliği statüsüne hak kazanmış olduğunu duyurdu. Bu statü, AWS ile olan ilişkisinin bir nişanesini oluşturuyor ve müşterilerin, son kullanıcıları geleneksel iş merkezlerine bağlılıktan kurtaran ve kelimenin tam anlamıyla herhangi bir aygıt üzerinde, herhangi bir yerden, herhangi bir zamanda güvenli bir biçimde çalışmalarına olanak sağlayan bir dijital iş yerini AWS üzerinde oluşturmasına yardımcı olma konusundaki köklü deneyimini kanıtlıyor.

Citrix Bulut İnovasyon Ortakları Müdürü Matt Lull şunları söyled: "İşin nerede ve nasıl yapıldığı tamamen değişti. Ancak bir şey değişmedi: Çalışanlar, işlerini en iyi şekilde yapmalarına imkan tanıyan tutarlı bir çalışma deneyimine ihtiyaç duyuyor. Şu anda, müşterilerimizin nerede olurlarsa olsunlar emniyetli ve güvenli bir biçimde çalışmalarına olanak sağlamamız bugüne kadar olduğundan çok daha kritik. AWS Dijital İş Yeri Yetkinliği statüsüne hak kazanan ilk AWS Çözüm Ortaklarından biri olmaktan gurur duyuyoruz ve şirketlerin AWS tarafından yalnızca bunun için sağlanan çeviklikten, geniş hizmet yelpazesinden ve inovasyon hızından yararlanmalarına yardımcı olmak için kararlılıkla çalışıyoruz."

AWS Dijital İş Yeri Yetkinliği, müşterilerin bulut üzerinde uçtan uca Dijital İş Yeri ile uzaktan çalışan personeli ve iş sürekliliğini etkin bir biçimde desteklemelerine yardımcı olan çözümleri AWS üzerinde sunan fazlasıyla uzmanlaşmış AWS Çözüm Ortaklarını bulmasına yardımcı oluyor. AWS Çözüm Ortağı Ağı (APN), yeni duyurulan bu AWS Yetkinliği ile müşterilerin uzaktan çalışanları etkili bir biçimde desteklemesine ve iş sürekliliği planlarını uygulamasına olanak sağlarken aynı zamanda güvenlik risklerini azaltmaya ve mevzuata uygunluk gereksinimlerini karşılamaya yardımcı olan özellikler sunuyor.

AWS Dijital İş Yeri Yetkinliğine hak kazanması, Uç Nokta Yönetimi, Uygulama Yönetimi ve/veya İş Birliği Platformlarından oluşan temel kategorilerden birinde ya da daha fazlasında derinlemesine alan uzmanlığına sahip bir APN üyesi olarak Citrix'i farklılaştırıyor.

AWS, yeni kurulan şirketlerden küresel kuruluşlara kadar çok sayıda sağlayıcının ölçeklenebilir, esnek ve düşük maliyetli çözümlerine olanak sağlıyor. AWS, bu çözümlerin sorunsuz bir biçimde entegrasyonunu ve devreye alınmasını desteklemek amacıyla, müşterilerin derinlemesine endüstri deneyimine ve uzmanlığına sahip Danışmanlık ve Teknoloji APN Çözüm Ortaklarını bulmasına yardımcı olan AWS Yetkinlik Programını oluşturdu.

Citrix, uygulama teslimatının ve yönetiminin günümüzde gerektirdiği güvenliği, güvenilirliği ve yüksek performansı garanti eden ve AWS ile ölçeklenebilirliği ve entegrasyonu kanıtlanmış kapsamlı bir çözüm yelpazesi sunuyor.

Citrix ile AWS, Citrix Virtual Apps and Desktop Service on AWS için AWS QuickStart'ı geliştirmek üzere iş birliği yaptı. Şirketler, hizmeti kullanarak herhangi bir aygıta güvenli sanal uygulamalar ve masaüstleri teslim edebilir ve ürün kurulumunun, ayarlamanın, yapılandırmanın, yükseltmelerin ve izlemenin büyük kısmını Citrix'e bırakabilir, aynı zamanda uygulamalar, ilkeler ve kullanıcılar üzerinde tam denetime sahip olabilir ve yüksek kaliteli bir kullanıcı deneyimi sunabilir.

Citrix SD-WAN, doğrulanmış bir AWS Outposts çözümü olarak, basit ve düşük maliyetli bir biçimde yerel AWS hizmetlerinin, altyapısının ve işletim modellerinin şirket içinde devreye alınması ve tutarlı bir hibrit deneyimi sunulması için kullanılabilir. Şirketler, Amazon Virtual Private Cloud (Amazon VPC) giriş yönlendirmesi özelliklerinden yararlanarak bir sanal özel ağa giren ve buradan çıkan trafiği Citrix ADC aracılığıyla yeniden yönlendirerek yüksek düzeyde kullanılabilir ve güvenilir performansı garanti edebilir ve ağ ile güvenlik aygıtlarının ağ topolojilerine entegrasyonunu basitleştirebilir. AWS Quick Start for Citrix ADC, şirketlerin yapılandırmayı hızlandırmasına ve otomatikleştirmesine ve gerekli olan zamanı, maliyetleri ve beceri düzeyini önemli ölçüde azaltmasına olanak sağlıyor. Müşteriler ayrıca, Citrix SD-WAN orkestrasyon hizmetini kullanarak şubelerini ve veri merkezlerini hızla AWS Transit Gateway'e bağlayabilir ve herhangi bir Amazon VPC ya da diğer bağlı ağ çapındaki kaynaklara erişebilir.

Citrix ayrıca, Citrix Virtual Apps and Desktop Service on AWS hizmetini sunuyor. Şirketler, hizmeti kullanarak herhangi bir aygıta güvenli sanal uygulamalar ve masaüstleri teslim edebilir ve ürün kurulumunun, ayarlamanın, yapılandırmanın, yükseltmelerin ve izlemenin büyük kısmını Citrix'e bırakabilir, aynı zamanda uygulamalar, ilkeler ve kullanıcılar üzerinde tam denetime sahip olabilir ve yüksek kaliteli bir kullanıcı deneyimi sunabilir.

Citrix ile AWS çözümleri ve bunların birlikte sunabileceği değer hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın.