Sep

252015

Citrix liderem w raporcie Server-Hosted Virtual Desktops (VDI) według Forrester Research Inc

SANTA CLARA, Kalifornia: 25 września 2015 – Citrix został uznany za lidera w raporcie Forrester Research Inc. zatytułowanym The Forrester Wave™: Server-Hosted Virtual Desktops (VDI), Q3 2015. W raporcie poddano ocenie siedmiu dostawców na podstawie 26 kryteriów, w tym ich aktualną ofertę, strategię oraz obecność na rynku.

Według raportu „oferta XenDesktop VDI wyróżnia się na kilku poziomach, począwszy od standardu pracy w oparciu o klienta Citrix Receiver dla użytkowników końcowych, która oferuje wsparcie dla technologii HDX na wszystkie urządzenia końcowe i systemy operacyjne, aż do wsparcia grafiki 3D, formatu 4K oraz zaawansowanych funkcji wydajnie dostarczających rozwiązania wideokonferencyjne i multimedia.” Raport wskazał również, że Citrix umożliwia korzystanie z „myszy Wi-Fi, która współpracuje z oprogramowaniem Citrix Receiver na platformie iOS”

Citrix otrzymał również najwyższą notę za strategię i aktualną ofertę. Jest również jedynym producentem rozwiązania, które oferuje standard zgodności FIPS 140-2, kluczowe szyfrowanie, wymagane np. przez agencje rządowe. Raport ponadto stwierdza, że „wykorzystanie technologii serwerowych do rozdzielenia warstwy aplikacji, dostarczenie użytkownikom personalnych dysków pomaga klientom lepiej wykorzystać zasoby dyskowe przy zastosowaniu dektopów przechodnich. Dodatkowo Citrix oferuje możliwość uruchomienia środowiska na platformie wirtualizacyjnej pochodzacej od Citrix, VMware lub Microsoft co jest olbrzymim atutem rozwiązania.”

Twórcy raportu zauważają również, że „Citrix dokonał konsolidacji swoich platform w 2014 roku i w końcu dysponuje pojedynczą konsolą do zarządzania dla całego stosu technologii VDI” a także, że „rozwiązanie XenDesktop jest częścią kompleksowego zestawu technologii z zakresu dostarczania cyfrowych obszarów roboczych, który zawiera rozwiązanie XenApp pozwalające na hostowanie sesji desktopów.”

XenDesktop dostarcza wirtualne desktopy Windows w postaci bezpiecznych usług mobilnych na dowolne urządzenie końcowe. Zbudowany na bazie architektury do zarządzania FlexCast (FMA - FlexCast Management Architecture) trzeciej generacji XenDesktop to hybrydowa platforma oparta na chmurze, która oddziela płaszczyznę zarządzania od strefy dostarczanych zasobów. W rezultacie, dział IT może bezpiecznie dostarczać aplikacje, zarządzać pracownikami oraz wykorzystywanymi przez nich mobilnymi środowiskami roboczymi lokalnie lub w chmurze.

# # # #

Informacje o firmie Citrix

Citrix (NASDAQ:CTXS) jest firmą umożliwiającą efektywniejszą pracę organizacji i ludzi dzięki transformacji organizacji do miejsca pracy zdefiniowanego przez oprogramowanie, łącząc technologię wirtualizacji, zarządzanie mobilnością, łączność sieciową i rozwiązania SaaS. Produkty Citrix zwiększają biznesową mobilność oferując bezpieczne obszary robocze, które umożliwiają pracownikom stały dostęp do aplikacji, desktopów, danych oraz wzajemną komunikację na dowolnym urządzeniu, poprzez dowolną sieć czy chmurę. W 2014 roku przychody firmy wyniosły 3,14 miliarda USD a rozwiązania Citrix są wykorzystywane w ponad 400 000 organizacjach i przez ponad 100 milionów użytkowników na całym świecie. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.citrix.com.pl.