Oct

52021

Citrix Hibrit Çalışmayı Desteklemek İçin Yeni Güvenli Erişim Çözümlerini Pazara Sunuyor

Yeni, bulut tabanlı Zero Trust Ağ Erişimi hizmeti tüm uygulama, veri ve cihazları koruyarak çalışanların istedikleri yerde ve istedikleri gibi güvenli ve üretken bir şekilde çalışmalarına olanak tanıyor

FORT LAUDERDALE, Florida – 5 Ekim 2021 – Çalışanlar günümüzde çalışacakları yeri ve çalışma biçimini seçme özgürlüğü ve kesintisiz, üretken bir deneyim istiyorlar. BT bir yandan ortamın güvenliğini sağlarken diğer yandan da bu beklentiyi karşılama sorumluluğu taşıyor. Bu epey zorlu bir görev. Citrix Systems, Inc. (NASDAQ:CTXS) bu görevin yerine getirilmesine katkıda bulunmak amacıyla yeni güvenli erişim çözümlerini pazara sunuyor. Şirket bugün Citrix Secure Private Access, hizmetinin pazara sunulacağını duyurdu. Yönetilen, yönetilmeyen cihazlardan ve çalışanların kendi cihazlarından uygulama ve verilere erişimi koruyan bu yeni bulut tabanlı Sıfır Güven Ağ Erişimi (ZTNA) hizmeti, çalışanların bulundukları yerden ve istedikleri gibi, güvenli, güvenilir ve üretken bir şekilde çalışmalarını sağlıyor.

CDWşirketinde Entegre Teknoloji Mimarisi Uygulama Lideri olan Kyle Davies, “Günümüzde çalışanlar her şeyden çok basit bir deneyim ve deneyimlerini aksatmayan ya da onları yavaşlatmayan, yalnızca işe yarayan bir teknoloji istiyorlar,” diyor. BT, kullanıcıların isteklerini yerine getirmek istiyor ancak geleneksel çözümler bunu zorlaştırıyor. Bağımsız araştırma şirketi ESG’de siber güvenlik analisti olarak çalışan John Grady, “Günümüzün dinamik kurumsal ortamlarında statik BT altyapısını korumak için tasarlanmış çözümler, kritik varlıkları korumada ve iyi bir son kullanıcı deneyimi sunmada yetersiz kalıyor,” yorumunda bulundu ve. “Bulut tabanlı sıfır güven ağ erişimi çözümü, uygulamanın sınırlarını uca (edge) kadar genişleterek performansı geliştirebilir, merkezileştirilmiş ilke yönetimiyle verimliliği artırabilir ve en nihayetinde sıfır güven ilkelerinin uygulanmasıyla güvenliği iyileştirebilir” dedi. Citrix Secure Private Access hizmetinin tasarım amacı işte tam da bu.

Güvenli, Üretken Hibrit Çalışmaya Olanak Sağlıyor

Damgalama, pano erişimini önleme, tuş kaydedici ve kötü amaçlı ekran yakalama yazılımlarından koruma ve tarayıcı yalıtımı gibi güvenlik kontrolleriyle birlikte yeni uyarlanabilir kimlik doğrulama ve erişim ilkelerinden yararlanan Citrix Secure Private Access çalışanların tutarlı, güvenilir bir şekilde mümkün olan en iyi performansı gösterebilmek için ihtiyaç duydukları tüm uygulama ve verilere basit, bağlama göre erişmelerini sağlıyor. BT, bu hizmeti kullanarak:

  • Kullanıcılara, en az yetkiyle erişim bağlamında sıfır güven ilkeleri temelinde erişim sağlayabilir
  • İşin yapılması için kullanılan cihazlarda esneklik ve seçme hakkına izin veren güvenlik konrollerini etkinleştirebilir
  • Bütün erişim türlerini ve iş senaryolarını destekleyebilir
  • TCP, tarayıcı tabanlı ve sanal masaüstü altyapısı da dahil olmak üzere bütün uygulama türlerine erişimi, çoklu bulut ortamları genelinde birleşik bir şekilde güvenli halde tutabilir

BT, bunu çalışanlar açısından tam anlamıyla şeffaf bir şekilde gerçekleştirebilir. Böylece çalışanlar bilgilerinin ve cihazlarının güvende olduğundan emin olarak karmaşıklıktan ve dikkatlerini dağıtan uyaranlardan uzak bir şekilde çalışabilirler.

Çalışan Deneyimini Geliştiriyor

BT, çalışanların birden çok kez oturum açmayı yönetme ve birden çok uç nokta aracısı kurma ihtiyacından, kullanabilecekleri cihazlar ve bağlanabilecekleri konumlara ilişkin kısıtlamalara kadar işle ilgili birçok faktörün yol açtığı zorlukları ve engellenme duygusunu da ortadan kaldırabilir. BT, yerel tarayıcıların ya da her türlü cihazda bir aracının kullanılması yoluyla uygulamalara anında ve kesintisiz erişim sağlayarak bunu başarabilir. Uluslararası bir sigorta şirketi olan HDI’nın Ülke Teknoloji Lideri Gilliard Delmiro, “Citrix sayesinde bir yandan uzaktan çalışmayı daha güvenli hale getirirken diğer yandan da çalışanlara daha iyi bir deneyim sunmak için modern çalışma ortamındaki formaliteleri ortadan kaldırmanın bir yolunu bulduk. Ayrıca, üretkenliği ve çalışan memnuniyetini artırma hedefiyle yola koyulduk,” dedi.

Sıfır Güvene Dayalı ve Modern BT’ye Geçiliyor

Citrix Secure Private Access hizmeti ayrıca, uzaktan çalışma ortamlarının gerektirdiği uygulamaların güvenliği konusunda modern, sıfır güven yaklaşımına olanak tanımak üzere benzersiz bir şekilde tasarlandı, çünkü bu hizmet:

  • Kullanıcı davranışlarına ve erişim kalıplarına dayalı olarak uyarlanabilir bir şekilde en az yetkiye sahip erişimi sunar
  • Kullanıcı faaliyetlerini sürekli olarak izler, değerlendirir ve saptanan anomalilere dayalı olarak güvenlik kontrollerini otomatik hale getirir
  • Ortamın tamamında birleşik yönetim ve dağıtılmış uygulama yapılmasını sağlar

Citrix’in güvenli erişim olanakları portföyüne eklediği son hizmet olan Citrix Secure Private Access, Citrix Secure Internet Access, Citrix SD-WAN ve Citrix Web App and API Protection, ile birlikte kullanıldığında bir yandan çalışan deneyimini iyileştirip operasyonları basitleştirirken diğer yandan da uygulama ve verilerin güvenceye alınması konusunda birleşik, kapsamlı bir yaklaşım da sağlar. Bu çözümler ve kuruluşunuza sağlayabilecekleri değer konusunda daha fazla bilgi edinmek için burayı tıklayın.

About Citrix
Citrix (NASDAQ: CTXS) builds the secure, unified digital workspace technology that helps organizations unlock human potential and deliver a consistent workspace experience wherever work needs to get done. With Citrix, users get a seamless work experience and IT has a unified platform to secure, manage, and monitor diverse technologies in complex cloud environments.

For Citrix Investors:
This release contains forward-looking statements which are made pursuant to the safe harbor provisions of Section 27A of the Securities Act of 1933 and of Section 21E of the Securities Exchange Act of 1934. The forward-looking statements in this release do not constitute guarantees of future performance. Those statements involve a number of factors that could cause actual results to differ materially, including risks associated with the impact of the global economy and uncertainty in the IT spending environment, revenue growth and recognition of revenue, products and services, their development and distribution, product demand and pipeline, economic and competitive factors, the Company's key strategic relationships, acquisition and related integration risks as well as other risks detailed in the Company's filings with the Securities and Exchange Commission. Citrix assumes no obligation to update any forward-looking information contained in this press release or with respect to the announcements described herein. The development, release and timing of any features or functionality described for our products remains at our sole discretion and is subject to change without notice or consultation. The information provided is for informational purposes only and is not a commitment, promise or legal obligation to deliver any material, code or functionality and should not be relied upon in making purchasing decisions or incorporated into any contract.

© 2021 Citrix Systems, Inc.  Citrix, the Citrix logo, and other marks appearing herein are the property of Citrix Systems, Inc. and may be registered with the U.S. Patent and Trademark Office and in other countries.  All other marks are the property of their respective owners.