Oct

52021

Citrix® powiększa portfolio rozwiązań bezpiecznego dostępu, by usprawnić pracę hybrydową

Nowa, dostarczana z chmury usługa Zero Trust Network Access pozwala chronić wszystkie aplikacje, dane i urządzenia

FORT LAUDERDALE, Floryda: 5 października 2021 Citrix Systems, Inc. (NASDAQ:CTXS) rozszerza swoje rozwiązania z zakresu bezpiecznego dostępu. Firma ogłosiła wprowadzenie na rynek Citrix Secure Private Access, nowej, dostarczanej z chmury usługi opartej na technologii Zero-Trust Network Access (ZTNA), która chroni dostęp do aplikacji i danych z urządzeń zarządzanych, niezarządzanych i typu Bring-Your-Own (BYO). Umożliwia to pracownikom elastyczną pracę w bezpieczny i efektywny sposób, z dowolnej lokalizacji.

„W dzisiejszych, dynamicznie działających firmowych środowiskach rozwiązania zaprojektowane do statycznej ochrony nie zapewniają pełnej ochrony jej kluczowych zasobów.” — powiedział John Grady, analityk ds. cyberbezpieczeństwa w niezależnej firmie badawczej ESG. „Dostarczane z chmury rozwiązania dostępu do sieci o zerowym zaufaniu mogą zwiększyć wydajność i efektywność poprzez scentralizowane zarządzanie zasadami bezpieczeństwa i ostatecznie poprawić je dzięki wprowadzeniu norm właściwych dla modelu zerowego zaufania”.

Bezpieczna, wydajna praca hybrydowa

Wykorzystując nowe adaptacyjne zasady uwierzytelniania i dostępu w połączeniu z mechanizmami kontroli bezpieczeństwa, w tym znakami wodnymi, zapobieganiem dostępu do schowka, ochroną przed keyloggerem i przechwytywaniem ekranu przez złośliwe oprogramowanie oraz izolacją przeglądarki, Citrix Secure Private Access zapewnia prosty, kontekstowy dostęp do wszystkich wymaganych przez pracowników aplikacji i danych. Korzystając z ww. usługi, IT może:

  • Zapewnić użytkownikom dostęp do zasobów firmy w oparciu o zasady zerowego zaufania i wynikający z niego najniższy poziom uprawnień
  • Włączyć kontrolę bezpieczeństwa, by zapewnić elastyczność i wybór urządzeń wykorzystywanych do pracy
  • Umożliwić obsługę wszystkich rodzajów dostępu i scenariuszy pracy
  • Zachować dostęp do wszystkich typów aplikacji, w tym TCP, opartych na przeglądarce i VDI, zabezpieczonych w ujednolicony sposób w środowiskach multi-cloud

Ulepszone standardy pracy

Nowa usługa pozwala również obniżyć poziom frustracji w pracy spowodowany wieloma czynnikami: od konieczności zarządzania wieloma loginami przez pracowników i instalacji wielu agentów końcowych po ograniczenia dotyczące urządzeń, z których mogą korzystać i lokalizacji, z których mogą się łączyć, zapewniając szybki i łatwy dostęp do aplikacji poprzez natywne przeglądarki lub wykorzystanie agentów na dowolnym urządzeniu.

Migracja na model zero trust

Usługa Citrix Secure Private Access umożliwia nowoczesne podejście do zabezpieczania aplikacji w modelu zero trust, których wymagają środowiska pracy zdalnej poprzez:

  • Adaptacyjne przyznawanie dostępu o najniższym poziomie uprawnień w oparciu o zachowania użytkowników i wzorce dostępu
  • Stały monitoring i ocenę działań użytkowników oraz automatyzację kontroli bezpieczeństwa na podstawie wykrytych anomalii
  • Ujednolicone zarządzanie i rozproszone egzekwowanie zasad w całym środowisku

Citrix Secure Private Access to najnowszy dodatek do portfolio rozwiązań bezpiecznego dostępu Citrix, który w połączeniu z Citrix Secure Internet Access, Citrix SD-WAN and Citrix Web App and API Protection, zapewnia kompleksowe podejście do zabezpieczania aplikacji i danych przy jednoczesnym uproszczeniu operacji i zwiększeniu satysfakcji z pracy. Więcej informacji o ww. rozwiązaniach można uzyskać tutaj.

O firmie Citrix
Citrix (NASDAQ: CTXS) zapewnia organizacjom bezpieczną, ujednoliconą technologię cyfrowej przestrzeni pracy, która pomaga im uwolnić ludzki potencjał i zapewnić spójne środowisko pracy, bez względu lokalizację. Dzięki Citrix użytkownicy mogą wykonywać swoje obowiązki łatwo i efektywnie, a dział IT zyskuje ujednoliconą platformę pozwalającą na zabezpieczanie, zarządzanie i monitorowanie różnych technologii w złożonych środowiskach chmurowych.

© 2021 Citrix Systems, Inc.  Citrix, the Citrix logo, and other marks appearing herein are the property of Citrix Systems, Inc. and may be registered with the U.S. Patent and Trademark Office and in other countries.  All other marks are the property of their respective owners.