Oct

12018

Nowe partnerstwo Citrix i Microsoft pomoże klientom osiągnąć sukces w chmurze i wzmocnić proces cyfrowej transformacji

Orlando, Floryda: 1 października, 2018 – Citrix i Microsoft ogłosiły nowy etap partnerstwa, który obejmuje nowe relacje handlowe, szeroką integrację w zakresie technologii i nowe wspólne programy, które mają za zadanie pomóc klientom wdrożyć ich strategie w chmurze. Nowy wymiar współpracy zapewni klientom prostsze, gotowe rozwiązania, dzięki którym będą mogli zakupić i wdrożyć cyfrowe obszary pracy i rozwiązania sieciowe w chmurze Microsoft Azure, a także skorzystać ze wskazówek ekspertów, odnośnie planowania i wykonania migracji w chmurze.

Po raz pierwszy, Citrix został również usługodawcą Microsoft Direct Cloud (Microsoft Direct Cloud Service Provider – CSP), co daje klientom prostszą możliwość zakupu, - bezpośrednio z platformy Azure Marketplace, - rozwiązań chmurowych Citrix Workspace z licencją Microsoft 365, dostępną w chmurze Microsoft Azure. Dzięki temu klienci będą mogli szybko, dzięki jednej transakcji przejść od momentu zakupu do wykorzystania rozwiązań w środowisku produkcyjnym. Zintegrowane rozwiązania Citrix i Microsoft będą również dostępne za pośrednictwem innych dostawców usług firmy Microsoft, którzy mogą dostosowywać, konfigurować i zarządzać kompletnymi, gotowymi pod klientów rozwiązaniami.

Pierwszą wspólną usługą w chmurze, która ma zostać dostarczona jest prosta, zintegrowana usługa "Desktop-as-a-Service" (DaaS), zintegrowana z Microsoft Windows Virtual Desktop. Dzięki niej klienci mogą zakupić i udostępnić użytkownikom wirtualny pulpit na platformie Azure w ciągu zaledwie kilku godzin.

Oprócz oferty DaaS partnerstwo zapewni integrację technologiczną dla rozwiązań Citrix Networking i Citrix Analytics.

  • Dla klientów pracujących na platformie Azure i korzystających z usługi Office 365 lub rozważających przeniesienie wirtualnych desktopów do chmury, Citrix Networking będzie jedynym zintegrowanym rozwiązaniem, które zapewni wysoką wydajność, niezawodność i szybkie osiągniecie korzyści. Również w tym roku Citrix został preferowanym partnerem dla rozwiązania Azure Virtual WAN. Zawiera ono głęboką integrację interfejsu API, która automatyzuje proces wprowadzania nowej lokalizacji i skalowania sieci. W szczególności Citrix SD-WAN zapewnia oddziałom i punktom sprzedaży dostęp do sieci Bring-Your-Own-Network (BYON) - podejścia do wdrożenia i stosowania wysokiej jakości usług WAN, które niweluje przestarzały model udostępniania usług telekomunikacyjnych. Integracja poprawia także standard korzystania i wydajność firmowych aplikacji dostępnych na platformie Azure w różnych regionach geograficznych. Citrix SD-WAN zapewnia także łatwą integrację i wsparcie dla zasad łączności Office 365. To uzupełnia satysfakcję użytkownika pakietu Office 365 dzięki bezpośredniemu ‘wyjściu’ do najbliższej, dostępnej usługi chmurowej Office 365 podczas łączenia się przez Internet. Finalnie, Citrix ogłosił obsługę Azure DNS Private Zones za pomocą swojego rozwiązania ADC (Application Delivery Controller) zapewniającego pomoc i wsparcie dla nazw domen klientów na platformie Azure, w celu szybkiego wyszukiwania aplikacji i zasobów na platformie Azure. Citrix został wybrany jako jeden z pierwszych partnerów dla Microsoft GA Azure DNS Private Zone.

Citrix i Microsoft przyznają, że migracja do chmury może być dla klientów skomplikowanym procesem, stąd też oferują pomoc w postaci wskazówek ekspertów, a także w planowaniu i przeprowadzeniu migracji. Obie firmy, dzięki inicjatywie Cloud Alliance, - wspólnie oferują możliwość skorzystania z wybranej grupy wysoko wykwalifikowanych partnerów. Program ten inwestuje w wyspecjalizowane ułatwienia, zachęty i zasoby dla uczestniczących partnerów, zapewniając klientom zestaw najlepszych praktyk dla rozwiązań chmurowych.

###

Kontakt dla mediów
Agnieszka Łukasiak
Tel.: 0-503-173-656
a.lukasiak@ntpr.pl

O firmie Citrix
Citrix (NASDAQ:CTXS) pozwala na lepszą pracę w ramach ujednoliconych obszarów roboczych, sieci i rozwiązań analitycznych, które pomagają organizacjom otworzyć się na innowacje, angażować klientów i zwiększać efektywność bez ustępstw w zakresie bezpieczeństwa. Citrix gwarantuje użytkownikom wysoki standard pacy, a działom IT zapewnia ujednoliconą platformę do zabezpieczania, zarządzania i monitorowania różnorodnych technologii w złożonych środowiskach chmurowych. Rozwiązania Citrix są wykorzystywane przez ponad 400 000 organizacji, w tym 99 procent z listy Fortune 100 i 98 procent z listy Fortune 500. Więcej informacji na stronie: www.citrix.com.pl