Oct

22015

Citrix, Forrester’in Raporunda Sanal Masaüstleri Alanında Lider Firma Olarak Gösterildi

Forrester Research’in Sanal Masaüstleri ile İlgili Raporunda Değerlendirmeye Alınan Tüm Markalar Arasında Citrix İki Kategoride En Yüksek Puanı Aldı.

SANTA CLARA, Kaliforniya– 2.Ekim.2015 – Citrix, bağımsız araştırma şirketi Forrester Research’in Forrester Wave™: Sunucuda Barındırılan Masaüstleri (VDI), Ç3 2015 raporunda bu alanda lider firma olarak gösterildi. Raporda yedi marka; stratejileri ve  pazardaki varlıkları dahil olmak üzere 26 kriter üstünden değerlendirildi.

Rapora göre; “Citrix XenDesktop’un sanal masaüstleri konusunda sunduğu zengin 3D grafikler ve çoklu 4K monitör desteğinden, multi medya ve video konferans performansı için sofistike özelliklere kadar birçok seviyede diğerlerinden farklı” olarak gösterildi. Raporda ayrıca Citrix'in iOS platformunda Citrix Recevier ile çalışan Wi-Fi tabanlı akıllı bir mouse sunduğunun da altı çiziliyor.

Citrix ayrıca strateji ve mevcut özelliklerde en yüksek puanları aldı, değerlendirmeye katılanlar arasında temel şifreleme standardı olan FIPS 140-2 uyumluluğuna sahip tek çözüm olarak gösterildi. Raporda, “Müşterilerin amaca uygun şekilde dağıtımı değişebilen sanal masaüstleriyle depolama kaynaklarından en iyi şekilde faydalanmalarına yardımcı olduğundan ve müşterilerin bunları Citrix, VMware veya Microsoft hipervizörleri üzerinde kullanabileceği ve bunun büyük bir avantaj olduğundan” söz edildi. 

XenDesktop, her türlü cihazdan erişilebilen güvenli mobil hizmetler için sanal Windows masaüstleri sağlıyor. Üçüncü nesil FlexCast Yönetim Mimarisi (FMA) üzerinde kurulu XenDesktop, yönetim düzlemini iş yükünden ayıran, hibrit buluta hazır bir platform sunuyor.

Citrix Windows Uygulama Tedariği Ürün Pazarlama Başkan Yardımcısı Calvin Hsu, sonuçlarla ilgili şunları söyledi: “Citrix, çalışanlara verimli olabilmeleri için gerekli uygulamalar, masaüstleri ve veriler sağlayan, güvenli masaüstü tedarik çözümleri sunan lider bir firmadır. Forrester Wave raporunun, her altyapıda çalışma esnekliğini güvenli bir şekilde sunmaya yönelik çabalarımızın sonucunu aldığımızı, günümüzün en iyi VDI çözümüne ulaştığımızı gösterdiğine  inanıyoruz.”

Citrix Hakkında

Citrix (NASDAQ:CTXS), kurum ve çalışanlarının daha iyi çalışması için yeni yollar açmak amacıyla sanallaştırma, mobilite yönetimi, ağ bağlantıları ve SaaS çözümlerini bir araya getirerek yazılım tanımlı iş yerine geçişe öncülük eder. Citrix çözümleri, insanlara uygulamalar, masaüstleri, veriler ve haberleşmeye her cihazdan, her ağ ve bulut üzerinde anında erişim olanağı sağlayan güvenli mobil iş alanları aracılığıyla kurumsal mobiliteyi destekler. 2014 yılında 3,14 milyar $ gelir elde eden Citrix'in çözümleri dünya çapında 400.000'in üzerinde kurum ve 100 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için: http://tr.citrix.com

Medya soruları için

Slavica Simunovic
+49 (0) 89 444 564 039
slavica.simunovic@citrix.com