Skip to main content

Nov

42021

Vattenfall Solar Takımı, Dijital Çalışma Alanı Teknolojisiyle Rakiplerine Tur Bindiriyor

Güneş enerjili araba yarışlarının prestijli takımı, arabalarının ve sürücülerinin en yüksek performansı ortaya koymasını sağlamak için dijital çalışma alanı teknolojisinden yararlanıyor

FORT LAUDERDALE, Fla. – Kasım 2021 – Vattenfall Solar Takımı, Delft Teknoloji Üniversitesi'nden (TU Delft) 17 mühendislik öğrencisince kurulan bir takım. Takım, dünyanın önde gelen teknik üniversiteleri tarafından üretilen ve yarıştırılan güneş enerjisiyle çalışan arabalar için 2.500 kilometrelik bir yarış olan Solar Challenge Morocco'da yarıştı. Takım, arabasının ve sürücülerinin en yüksek performansı ortaya koymasını sağlamak amacıyla gerekli bilgileri paylaşabileceği güvenli dijital çalışma alanını yaratmak için Citrix Systems, Inc. (NASDAQ: CTXS) firmasının teknolojisinden yararlanarak bir zafere daha ulaşmak üzere tekerlekleri harekete geçirdi.

İş Gücünün Uzaktan Çalışmasında Gelinen Son Noktaya Olanak Sağlıyor

Takım sözcüsü Tanya Spee, "Bir yarış sırasında yokluğun ortasında – Sahra Çölü'nde veya dağlarda – olduğunuzu ve sınırlı hatta bazen de sıfır bağlantıya sahip olduğunuzu hayal edebilirsiniz. Bu korkunç olur. Ama yanımızda dijital çalışma alanı teknolojileri var" diyor.

10 defa düzenlenen beş günlük yarışı yedi defa kazanan takım, arabanın tasarlanmasından, üretilmesinden ve yarıştırılmasından kendi BT ortamlarının oluşturulmasına kadar her şeyi kendi yapmak zorunda ve Citrix® ShareFile ürününü kullanarak en yüksek performansı elde etmek için kritik bilgileri güvenli ve güvenilir bir biçimde gerçek zamanlı olarak paylaşabiliyor. Ayrıca kaydettiği ilerlemeyi de dünyanın her yanındaki hayranlarıyla paylaşabilir.

Spee şunları söylüyor: "Yarış sırasında kullandığımız üç medya aracımızla Hollanda'daki arka ofisimiz arasında dosyalarımızı, medya içeriğimizi ve tüm videolarımızı paylaşmak için Citrix ShareFile'ı kullanıyoruz ve insanların kaydettiğimiz ilerlemeyi günü gününe ve hatta dakikası dakikasına takip edebilmesi için hikâyemizi basına ve sosyal medyaya hızla aktarabiliyoruz. COVID döneminde güneş enerjisiyle çalışan arabamızın tasarlanmasında ve üretilmesinde doğru dijital çalışma alanı teknolojisine sahip olmak bugüne kadar olduğundan çok daha önemliydi. Citrix kritik bir rol oynuyor ve takımın kazanmasına çok büyük yardımı oluyor."

Takım aynı zamanda, arabalarının mümkün olan en yüksek verimliliğe sahip olması için hava durumu, yol koşulları ve araç performansı ile ilgili gerçek zamanlı yarış verilerini geçmiş verilerle ilişkilendirerek kullanıyor.

Solar Challenge Morocco, 25 Ekim'de başlayacak ve 29'unda sona erdi. Vattenfall Solar Takımının kaydettiği ilerlemeyi takip etmek için Instagram'ı, Facebook'u ya da vattenfallsolarteam.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

About Citrix
Citrix (NASDAQ: CTXS) builds the secure, unified digital workspace technology that helps organizations unlock human potential and deliver a consistent workspace experience wherever work needs to get done. With Citrix, users get a seamless work experience and IT has a unified platform to secure, manage, and monitor diverse technologies in complex cloud environments.

© 2021 Citrix Systems, Inc.  Citrix, the Citrix logo, and other marks appearing herein are the property of Citrix Systems, Inc. and may be registered with the U.S. Patent and Trademark Office and in other countries.  All other marks are the property of their respective owners.