Nov

162015

Citrix powołuje nowego wiceprezesa na region EMEA

Schaffhausen, Szwajcaria, 16 listopada 2015: Citrix mianował pana Sherif’a Seddik’a na stanowisko dyrektora zarządzającego i wiceprezesa Citrix na Europę, Bliski Wschód i Afrykę (EMEA).

Sherif Seddik będzie podlegał i raportował do Carlosa Sartorius’a, starszego wiceprezesa Citrix odpowiedzialnego za globalną sprzedaż i usługi. Będzie odpowiadał za rozwój Citrix w regionie EMEA, zwiększenie przychodów, tworzenie nowych możliwości biznesowych oraz dbanie o ekosystem partnerów Citrix.

“Wizja Citrix jak i doświadczenie firmy pozwalają jej na umiejętne połączenie ludzi z nowoczesną technologią, która pozwala im korzystać z aplikacji i danych z dowolnego urządzenia, platformy usługowej czy chmury.” - powiedział Sherif Seddik. “Tym samym Citrix oferuje swoim klientom wyjątkową wartość biznesową, umożliwiając im pełne wykorzystanie potencjału firmowej mobilności i przetwarzania w chmurze.”

“Osiągane do tej pory sukcesy pana Seddik’a w zwiększaniu przychodów na różnych rynkach na całym świecie będą stanowić ogromny atut w budowie sukcesu biznesowego Citrix” – powiedział pan Carlos Sartorius. „Ma on szerokie doświadczenie w obszarze różnych modeli  sprzedażowych: za pośrednictwem kanału partnerskiego, usługodawców oraz w sprzedaży korporacyjnej. Potrafi również rozwijać i zarządzać dynamicznym, wielokulturowym i zróżnicowanym pod względem językowym środowiskiem biznesowym.”

Z ponad 27-letnim doświadczeniem w międzynarodowej sprzedaży, marketingu i zarządzaniu w sektorze IT, Sherif Seddik pracował w ośmiu krajach i na trzech kontynentach. Dołączył do Microsoft w 2002 roku, a w ciągu ostatnich pięciu lat jako generalny manager Western Europe Enterprise and Partner Group był odpowiedzialny za sprzedaż oprogramowania, sprzętu i usług online do największych i kluczowych klientów Microsoft.

Wcześniej, przez 14 lat pracował w NCR Corporation, gdzie zajmował różne stanowiska sprzedażowe i kierownicze.

Pan Seddik obejmie swoje nowe stanowisko ze skutkiem natychmiastowym.

# # #

Informacje o firmie Citrix

Citrix (NASDAQ:CTXS) jest firmą umożliwiającą efektywniejszą pracę organizacji i ludzi dzięki transformacji organizacji do miejsca pracy zdefiniowanego przez oprogramowanie, łącząc technologię wirtualizacji, zarządzanie mobilnością, łączność sieciową i rozwiązania SaaS. Produkty Citrix zwiększają biznesową mobilność oferując bezpieczne obszary robocze, które umożliwiają pracownikom stały dostęp do aplikacji, desktopów, danych oraz wzajemną komunikację na dowolnym urządzeniu, poprzez dowolną sieć czy chmurę. W 2014 roku przychody firmy wyniosły 3,14 miliarda USD a rozwiązania Citrix są wykorzystywane
w ponad 400 000 organizacjach i przez ponad 100 milionów użytkowników na całym świecie. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.citrix.com.pl