Nov

162015

Citrix, EMEA Bölgesi için Yeni Bir Başkan Yardımcısı Atıyor

Citrix, Sherif Seddik'in Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Bölgesi için Yönetim Direktörü ve Başkan Yardımcısı olarak atandığını duyurdu. Sherif Seddik, Citrix çalışmalarının EMEA bölgesinde geliştirilmesi ve büyütülmesi, gelirlerin arttırılması, yeni iş fırsatlarının yaratılması ve şirketin değerli iş ortağı ekosisteminin ilerletilmesinden sorumlu olacak.

Schaffhausen, İsviçre, 16 KASIM 2015 - Citrix, Sherif Seddik'in Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Bölgesi için Yönetim Direktörü ve Başkan Yardımcısı olarak atandığını duyurdu. 

Sherif Seddik, Citrix çalışmalarının EMEA bölgesinde geliştirilmesi ve büyütülmesi, gelirlerin arttırılması, yeni iş fırsatlarının yaratılması ve şirketin değerli iş ortağı ekosisteminin ilerletilmesinden sorumlu olacak. Seddik, Citrix’in Dünya Çapında Satış ve Hizmetler Kıdemli Başkan Yardımcısı Carlos Sartorius'a raporlama yapacak.

Seddik, yeni göreviyle ilgili şunları söyledi: “Citrix'in insanları her cihaz, platform ve bulut üzerinden, uygulamalara ve verilere bağlama konusundaki vizyonuna ve kanıtlanmış becerisine kendimi yakın hissediyorum. Citrix, müşterilerin mobilite ve bulut bilişim sözünün avantajlarından gerçek anlamda faydalanabilmesini sağlayan eşsiz bir imkan ve kapasite sunuyor.”

BT sektöründe 27 yılın üzerinde uluslararası satış, pazarlama ve yönetim deneyimi olan Seddik, üç kıtada sekiz ülkede yaşadı ve çalıştı. Microsoft bünyesine 2002 yılında katılan Seddik, son beş yılında Microsoft'un en büyük ve en stratejik müşterilerine yazılım, cihaz ve çevrimiçi hizmetlerin satışını yapmaktan sorumlu olduğu Batı Avrupa Kurumsal ve İş Ortağı Grubu'nun Genel Müdürü olarak görev yaptı. Seddik, Microsoft'tan önce NCR Corporation'ın farklı satış ve liderlik rollerinde 14 yılını geçirdi. Seddik, Citrix bünyesindeki yeni görevine en kısa zamanda başlayacak.

Sartorius ise şöyle konuştu: “Sherif’in çeşitli piyasalarda büyüme sağlama konusunda daha önceki başarısı, Citrix faaliyetlerinin gelecekteki başarısı için büyük bir kazanç olacak.  Kendisinin kanal, hizmet sağlayıcısı ve kurumsal satış modelleri konusunda tecrübesi var. Ve birden fazla dilin ve kültürün hakim olduğu ortamlarda dinamik ve büyük bir işletmeyi geliştirme ve yönetme becerisini tutarlı şekilde sergilemiş bir kişi.”

Citrix Hakkında

Citrix (NASDAQ:CTXS), kurum ve çalışanlarının daha iyi çalışması için yeni yollar açmak amacıyla sanallaştırma, mobilite yönetimi, ağ bağlantıları ve SaaS çözümlerini bir araya getirerek yazılım tanımlı iş yerine geçişe öncülük eder. Citrix çözümleri, insanlara uygulamalar, masaüstleri, veriler ve haberleşmeye her cihazdan, her ağ ve bulut üzerinde anında erişim olanağı sağlayan güvenli mobil iş alanları aracılığıyla kurumsal mobiliteyi destekler. 2014 yılında 3,14 milyar $ gelir elde eden Citrix'in çözümleri dünya çapında 400.000'in üzerinde kurum ve 100 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için: http://tr.citrix.com

Citrix Basın iletişim:
Slavica Simunovic
Kıdemli Kurumsal iletişim Müdürü,
Orta ve Doğu Avrupa
Telefon: +49 (0) 89 444 564 039
slavica.simunovic@citrix.com