May

282018

Bezpieczeństwo i mobilność dzięki Citrix Analytics oraz Citrix Workspace

Anaheim, Kalifornia – 16 maja 2018 –– na trwającej w ub. tygodniu konferencji Citrix Synergy firma zaprezentowała usprawnienia w dwóch rozwiązaniach: Citrix Analytics oraz Citrix Workspace.

Citrix Analytics zestawia informacje odnośnie ruchu sieciowego, użytkowników, plików i punktów końcowych w środowiskach Citrix, aby uzyskać pełny obraz użytkowników, wydajności i wykorzystania aplikacji. Zapewnia analitykę predykcyjną z nakazowymi działaniami. Wykorzystuje zaawansowane algorytmy i uczenie maszynowe, aby ujawnić trudne do zidentyfikowania znalezienia informacje zwrotne z działania produktów Citrix, a następnie podejmuje określone działania w zakresie tych informacji.

Citrix Analytics po raz pierwszy zostało zaprezentowane w ub. roku. W ostatnich miesiącach specjaliści Citrix pracowali nad dostarczeniem kluczowych informacji zwrotnych odnośnie dwóch kluczowych obszarów: bezpieczeństwa oraz analityki zachowań użytkowników końcowych. Jednym z pierwszych wyzwań, które analizuje rozwiązanie Citrix Analytics jest identyfikacja i zapobieganie złośliwym czynnościom wykonywanym przez zainfekowanych użytkowników końcowych, które mogą mieć negatywny wpływ na przedsiębiorstwo. Dlatego też dodane zostaną funkcje uczenia maszynowego oraz zaawansowane algorytmy w obszarze analizy wydajności aplikacji oraz użyteczności/ operacyjności.

Aplikacja Citrix Workspace: kompletne, bezpieczne środowisko pracy.
W codziennej pracy użytkownicy korzystają z wielu różnych aplikacji, plików, folderów oraz urządzeń, jednak te wszystkie dostępne technologie niekoniecznie wskazują na poprawę wydajności pracy. W wielu przypadkach potrafi wpłynąć odwrotnie – zmniejszając ją. Zespoły IT również mierzą się z wyzwaniami w zakresie zarządzania oraz wzrostu ilości i różnorodności stosowanych aplikacji a także zabezpieczania różnych typów urządzeń końcowych i systemów operacyjnych w firmie. W takiej sytuacji celem staje się uproszczenie całości procesu dostępu do różnych zasobów w ujednolicony i bezpieczny sposób.

Wszystkie wymagane zasoby: aplikacje, dane, desktopy. Głównym punktem, na którym skupia się Citrix Workspace jest standard pracy użytkownika i dostęp do aplikacji Windows, Linux, SaaS, aplikacji mobilnych i webowych, desktopów i plików. Funkcje pozwalają użytkownikom na uruchomienie aplikacji czy szybkie wyszukanie danego pliku. Konfiguracja jest uproszczona od momentu, gdy interface aplikacji Workspace jest dostarczany jako usługa z chmury.

Szybki i łatwy dostęp do wszystkich plików. Mobilność danych pozwala użytkowników być bardziej efektywnymi, niemniej porozmieszczane w różnych miejscach repozytoria danych potrafią stanowić wyzwanie nawet dla bardzo dobrze uporządkowanych osób. Citrix Workspace daje dostęp do wszystkich plików - OneDrive for Business, ShareFile, systemów EMC Systems etc. w jednego miejsca. Centralnie przechowywane pliki są synchronizowane I udostępnianie w ramach wszystkich urządzeń obsługiwanych przy wykorzystaniu aplikacji Citrix Workspace. Citrix Workspace uruchamia pliki we właściwych aplikacjach.

Dostęp do dowolnych aplikacji mobilnych, webowych, SaaS, Windows.
Wiele aplikacji wymaga ustawienia unikalnego hasła dostępu, co zmniejsza efektywność pracy, ale też może stanowić furtkę dla potencjalnego zagrożenia bezpieczeństwa. Citrix Workspace eliminuje bariery, wprowadzając dla użytkowników dostęp bez konieczności wprowadzania haseł do aplikacji SaaS, webowych, mobilnych, wirtualnych i SaaS dla Office 365 czy Salesforce. Jednocześnie dział IT utrzymuje pełną kontrolę nad kontami użytkownika i politykami dostępu by utrzymać odpowiedni poziom bezpieczeństwa organizacji.

Transparentność i kontrola aplikacji SaaS. Aplikacje SaaS w chmurze są łatwe do instalacji i wykorzystania z poziomu sieci, jednakże dział IT ma niewielką kontrolę nad tym, kto otrzymuje do nich dostęp oraz z jakiego miejsca i urządzenia żądanie to wychodzi. Citrix Workspace może służyć jako centralny punkt dostępowy do wszystkich firmowych aplikacji SaaS. Pozwala na ich uruchamianie w wyodrębnionej, osadzonej w chmurze wirtualnej przeglądarce, która jest odizolowana od sieci firmowej i nie wymaga konfiguracji na urządzeniu końcowym.

Bezpieczeństwo IT: zachowanie użytkowników a restrykcje. Elastyczność może stanowić potencjalne zagrożenie, gdyż hakerzy mogą próbować podszywać się pod użytkowników jako punkt wejścia do firmowej sieci. Aplikacja Citrix Workspace wykorzystuje analizę zachowań użytkowników, by stworzyć zindywidualizowany profil każdego z nich i jego typowych działań. Jeśli zachowanie użytkownika będzie radykalnie różnić się od normy, aplikacja Citrix Workspace może włączyć alarm i ostrzec IT o potencjalnym zagrożeniu.

Nowy pracownik, nowe urządzenie w firmie. Firmy, które z racji wzrostu zmieniają siedzibę lub też przejmują inne organizacje często dość szybko muszą zatrudnić nowych pracowników, którzy z kolei chcą łatwo korzystać z różnych urządzeń w bezpieczny sposób. Aplikacja Citrix Workspace jest dostępna w każdym sklepie z aplikacjami, zatem można ją pobrać i szybko dostosować dowolne urządzenie do pracy.

Swoboda wykorzystania urządzeń osobistych, bezpieczeństwo i kontrola. Citrix Workspace pozwala łatwo wdrożyć koncepcję BYOD. Aplikacje i dane potrzebne do pracy mogą być bezpiecznie wykorzystywane na urządzeniu na którym również znajdują się zasoby osobiste. Citrix Workspace pozwala IT na łatwe rozróżnienie i podział zasobów na firmowe i osobiste i tym samym korzystać z BYOD w praktyce. Citrix Workspace automatycznie konfiguruje odpowiednie polityki odnośnie urządzenia, dając użytkownikom opcję rejestracji urządzenia w celu uzyskania bardziej zaawansowanych funkcji dla środowiska pracy, takich jak poczta firmowa, pojedyncze logowanie i dostęp do firmowej witryny www.

Bezpieczna przeglądarka www. Aplikacja Citrix Workspace przywraca możliwość wykorzystania Internetu jako potężnego narzędzia biznesowego. Umożliwia inteligentne przekierowywanie zadań przeglądania Internetu do przeglądarki internetowej obsługiwanej w chmurze, całkowicie odizolowanej od firmowych stron internetowych.

O firmie Citrix

Citrix (NASDAQ:CTXS) dąży do bezpiecznego, wzajemnego połączenia ludzi, rzeczy i organizacji. Pomagamy klientom tworzyć środowisko pracy przyszłości, zapewniając wszechstronną, bezpieczną cyfrową przestrzeń pracy, która łączy w sobie aplikacje, dane i usługi potrzebne do uzyskania przez ludzi odpowiedniej produktywności. Upraszczamy również zdolność działów IT do adaptacji i zarządzania złożonym środowiskami chmurowymi. Rozwiązania Citrix są wykorzystywane w ponad 400 000 organizacjach, w tym przez 99 procent firm znajdujących się na liście Fortune 100 i przez 98 procent firm z listy Fortune 500. Więcej na stronie https://www.citrix.com.pl.

# # #

© 2018 Citrix Systems, Inc. All rights reserved. Citrix is a trademark of Citrix Systems, Inc. and/or one or more of its subsidiaries, and may be registered in the U.S. Patent and Trademark Office and in other countries. All other trademarks and registered trademarks are property of their respective owners.