May

92018

Nowości na Citrix Synergy 2018

Citrix Workspace łączy i zabezpiecza aplikacje SaaS, mobilne i wirtualne oraz treści na wszystkich urządzeniach końcowych

Anaheim, Kalifornia – 9 maja 2018 – na konferencji Citrix Synergy firma przedstawiła nowości, które wspierają migrację przedsiębiorstw do środowisk informatycznych zorientowanych na ludzi, zapewniających wysoki komfort pracy, a także spełniających wymagania w zakresie zgodności z przepisami i bezpieczeństwa organizacji.
By zapewnić odpowiednie zaangażowanie i efektywność pracowników, firmy powinny rozważyć wprowadzenie jednolitego standardu i środowiska pracy, które dostosowuje się do sposobu i miejsca działania jej pracowników. Środowiska te powinny dawać IT pewność w zakresie obsługi, wsparcia i właściwego zarządzania przy wyborze przez pracowników odpowiedniej sieci, chmury lub urządzenia oraz zapewniać holistyczne ramy bezpieczeństwa, dynamicznie wykrywające i stosujące zasady ochrony od centrum danych do punktu końcowego.
“Jesteśmy w miejscu, w którym użytkownicy mobilni coraz częściej są postrzegani na równi z osobami, które wykonują swoje obwiązki w tradycyjnym biurze. To powoduje, że organizacje powinny zapewnić jednolity standard pracy w różnych środowiskach. Nasze rozwiązania dają pewność, bezpieczeństwo, ale i swobodę wyboru, której ludzie i organizacje potrzebują do wprowadzania innowacji, utrzymania zaangażowania klientów i uzyskania wysokiej efektywności” - powiedział David Henshall, CEO w Citrix.

Jeden standard pracy na aplikacjach SaaS, mobilnych, aplikacjach webowych i wirtualnych.
Właściwy standard pracy i wydajność pracowników stały się priorytetem dla wielu CEO. Zapewnienie niezawodnego dostępu do preferowanych przez pracowników aplikacji, urządzeń i treści zwiększa ich produktywność i jednocześnie poprawia efektywność całej firmy. Citrix rozszerza swoją ofertę dostarczania wirtualnych aplikacji, desktopów i aplikacji mobilnych, by zapewnić bezpieczny dostęp do aplikacji SaaS za pośrednictwem aplikacji Citrix Workspace, która pozwala stworzyć jednolitą, cyfrową przestrzeń pracy dla środowisk biznesowych. Citrix oferuje kompletne i zintegrowane środowisko pracy, umożliwiające ludziom bezpieczny dostęp do różnych aplikacji: webowych, SaaS, Windows, Linux, aplikacji mobilnych, a także desktopów i danych z dowolnego miejsca i urządzenia. Citrix Workspace zapewnia użytkownikom bezpieczny, oparty na technologii pojedynczego logowania (SSO) dostęp do wszystkich aplikacji i treści w intuicyjnej, cyfrowej przestrzeni roboczej. Niezależnie od urządzenia, pracownicy mają zapewniony spójny i wysoki standard pracy na każdym z nich. Citrix Workspace posiada wbudowane rozwiązania sieciowe oraz narzędzia do współdzielenia plików, które gwarantują wysoką wydajność aplikacji, zintegrowaną pracę na nich oraz współpracę w zakresie wymiany treści, niezależnie od tego, gdzie pliki te są przechowywane.
Ponadto Citrix dodaje integrację Secure Mail z usługą Slack, umożliwiając użytkownikom konwersję wiadomości e-mail w konwersacje Slack i wysyłanie wiadomości za pośrednictwem komunikatora Slack bezpośrednio z narzędzia Secure Mail.

Swoboda wyboru bez zwiększania złożoności środowiska.
Usługi Citrix Cloud dają swobodę wyboru chmury oferując klientom narzędzia oraz informacje przydatne do wprowadzenia przez nich własnej, indywidualnej strategii w zakresie wykorzystania chmury. Oferują również elastyczną i łatwą możliwość przenoszenia zasobów pomiędzy chmurami, w zależności od potrzeb firmy.
Klienci Citrix mogą korzystać z dowolnej chmury publicznej AWS, Azure, Google czy Oracle, a także z chmury prywatnej. Zautomatyzowane technologie zarządzania obrazem i provisioningu wspierają szeroką gamę różnych platform - od infrastruktury typu bare metal, infrastruktury wirtualnej po chmurę. Klienci mogą zatem łatwo przenosić zasoby z centrum danych do dowolnie wybranej chmury oraz wracać w zależności od indywidualnych potrzeb.
Ponadto Citrix kontynuuje współpracę z Microsoft w celu wypracowania dodatkowych funkcjonalności dla RDmi (Remote Desktop Management Infrastructure) platformy RDS nowej generacji dla Azure. Firma wprowadzi również wsparcie (day-one support) dla Windows Server 2019 dla dostarczania wirtualnych aplikacji za pośrednictwem rozwiązania XenApp.
Citrix umożliwia również wybór urządzenia z poziomu jednego rozwiązania do zarządzania punktami końcowymi. Citrix Endpoint Management pozwala na zarządzanie różnymi urządzeniami: od ubieralnych, po urządzenia IoT, takie jak Alexa for Business czy Raspberry-Pi oraz centrami roboczymi od partnerów Citrix takich jak NComputing i Viewsonic. Bez względu na stosowane urządzenie technologie Citrix pozwalają bezpiecznie zarządzać wszystkimi punktami końcowymi w organizacji.

Nowe, holistyczne podejście do bezpieczeństwa.
Współczesne zagrożenia wymagają kompleksowego podejścia do bezpieczeństwa, wspierającego efektywność pracy oraz dostosowanego do jej nowych form, a nie ograniczającego go w ramach restrykcyjnych polityk. Citrix łączy technologie sieciowe z ujednoliconym zarządzaniem urządzeniami końcowymi (Citrix Unified Endpoint Management) i analityką (Citrix Analytics) dla stworzenia bezpiecznego, cyfrowego obszaru pracy, który obejmuje użytkownika, a także wykorzystywane przez niego aplikacje i połączenie sieciowe. Pozwala on działom IT i szefom ds. bezpieczeństwa scentralizować kontrolę polityk bezpieczeństwa, które są stosowane dynamicznie dla każdego punktu dostępowego w celu zminimalizowania obszaru ataku poza centrum danych, na różnych urządzeniach, aplikacjach i treściach dostępnych on-premise, w chmurze czy sieciach multi-cloud.
Portfolio sieciowe Citrix Workspace oparte jest na rozwiązaniu Citrix Analytics. Niezależnie od tego, czy firma zabezpiecza aplikacje w chmurze, pliki i dane czy aplikacje mobilne i desktopowe, Citrix Analytics zapewni wgląd w zachowania użytkowników i podmiotów w całym przedsiębiorstwie, w bezpieczeństwo systemu, w wydajność i operacje a także pozwala uprościć infrastrukturę IT. Wykorzystując uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję do wykrywania anormalnych zachowań i potencjalnych zagrożeń, Citrix Analytics może dostarczać praktycznych informacji na podstawie danych zebranych za pośrednictwem usług w chmurze i rozwiązań on-premise, by pomóc klientom aktywnie identyfikować i zarządzać wewnętrznymi i zewnętrznymi zagrożeniami. Citrix łączy standard pracy na aplikacjach webowych, mobilnych, wirtualnych i SaaS z Citrix Workspace oraz zwiększa możliwość centralnego i bezpiecznego zarządzania nimi dzięki rozwiązaniu Citrix Access Control. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań SSO, które nie zapewniają widoczności, kontroli ani zarządzania danymi dla aplikacji SaaS i aplikacji webowych, funkcja kontroli aplikacji w chmurze, dostępna w Citrix Access Control zapewnia funkcje SSO dla wszystkich zwirtualizowanych aplikacji Citrix, SaaS oraz aplikacji webowych. Pozwala na szczegółową kontrolę obejmującą między innymi użycie znaku wodnego, ograniczenie kopiowania i wklejania, funkcję zapobiegania drukowaniu. Ponadto, Citrix Access Control razem z Citrix Analytics umożliwia zaawansowaną analizę zachowań użytkowników, która pomaga inteligentnie przekierować ryzykowne działania związane z przeglądaniem Internetu do opartej na chmurze wirtualnej przeglądarki, całkowicie odizolowanej od firmowej sieci wymagającej zerowej konfiguracji końcówek użytkowników.

O firmie Citrix

Citrix (NASDAQ:CTXS) dąży do bezpiecznego, wzajemnego połączenia ludzi, rzeczy i organizacji. Pomagamy klientom tworzyć środowisko pracy przyszłości, zapewniając wszechstronną, bezpieczną cyfrową przestrzeń pracy, która łączy w sobie aplikacje, dane i usługi potrzebne do uzyskania przez ludzi odpowiedniej produktywności. Upraszczamy również zdolność działów IT do adaptacji i zarządzania złożonym środowiskami chmurowymi. Rozwiązania Citrix są wykorzystywane w ponad 400 000 organizacjach, w tym przez 99 procent firm znajdujących się na liście Fortune 100 i przez 98 procent firm z listy Fortune 500. Więcej na stronie https://www.citrix.com.pl.

# # #

© 2018 Citrix Systems, Inc. All rights reserved. Citrix is a trademark of Citrix Systems, Inc. and/or one or more of its subsidiaries, and may be registered in the U.S. Patent and Trademark Office and in other countries. All other trademarks and registered trademarks are property of their respective owners.