May

252016

Citrix przedstawia nowości dla chmur, umożliwiające tworzenie zunifikowanej przestrzeni roboczej w formie usługi (Workspace-as-a-Service)

Wirtualizacja aplikacji i VDI w chmurze, rozwiązania sieciowe, bezpieczne współdzielenie plików stymulujące cyfrową transformację; środowisko pracy przyszłości

LAS VEGAS – 25 maja 2016 r. – podczas trwającej w Las Vegas konferencji Citrix Synergy Citrix zaprezentował nowe produkty i usługi, które mogą przyspieszyć wysiłki na rzecz cyfrowej transformacji poprzez zapewnienie uniwersalnego środowiska pracy (Workspace-as-a-Service, WaaS), które daje pracownikom bezpieczny dostęp na żądanie do aplikacji i danych potrzebnych do efektywnej i wydajnej pracy z dowolnego miejsca. Te dostępne na życzenie środowiska pracy dają też możliwość bezpiecznego świadczenia usługi i zarządzania nią z jednej, zunifikowanej platformy. Citrix zaprezentował nowe produkty i innowacje z zakresu VDI i wirtualizacji aplikacji, rozwiązań sieciowych i bezpiecznego współdzielenia plików, które mogą być dostarczane jako usługi z chmury Citrix Cloud, instalowane lokalnie, lub w hybrydowej infrastrukturze IT.

Citrix Cloud bezpiecznie dostarcza usług w chmurze i pomaga partnerom oraz klientom w zarządzaniu nimi. Usługi te spinają portfel produktów Citrix łącząc w sobie wszystkie ważne produkty Citrix (między innymi Citrix NetScaler, ShareFile, XenApp, XenDesktop i XenMobile), które są potrzebne do zapewnienia bezpiecznego i dynamicznego cyfrowego stanowiska pracy. Produkty te są dostępne osobno lub łącznie, w formie zunifikowanego rozwiązania Workspace-as-a-Service. Jeśli chodzi o produkty zawierające składniki hybrydowe, Citrix Cloud pozwala na wdrożenie ich w dowolnie wybranej chmurze lub infrastrukturze, dając firmom elastyczność, dzięki której mogą zabezpieczać swoje dane i infrastrukturę i zarządzać nimi w sposób optymalnie dostosowany do potrzeb swojej organizacji i wymogów prawnych.

Citrix Cloud rozwiązuje również problemy, przed którymi stoją partnerzy opierający swoją działalność na technologiach Citrix. W ciągu ostatniego kwartału Citrix wprowadził Citrix License Usage Insights Service – usługę chmurową dla dostawców usług Citrix, która pomaga im w zarządzaniu raportowaniem o wykorzystaniu licencji. Ponadto, aby umożliwić lepsze wykorzystanie możliwości Citrix Cloud, Citrix opracowuje sesje szkoleniowe, dzięki którym partnerzy mogą usprawnić swoją działalność i zwiększyć zyski.

Bezpieczeństwo danych dzięki zarządzaniu uprawnieniami do informacji w Citrix ShareFile

Citrix ShareFile to rozwiązanie obsługujące pliki, ich synchronizację i współdzielenie, które może działać w dowolnej chmurze, lokalnie, a także w infrastrukturze hybrydowej. ShareFile zwiększa ochronę i bezpieczeństwo danych, dzięki zarządzaniu uprawnieniami do informacji. Ta nowa funkcja sprawia, że bezpieczeństwo danych „podąża za plikiem”, nawet kiedy opuści on system ShareFile i znajdzie się na niezabezpieczonych urządzeniach, dyskach USB, w poczcie elektronicznej albo jakimkolwiek innym systemie wymiany plików. Gdy plik zostanie udostępniony z zabezpieczeniem w postaci zarządzania uprawnieniami, dostęp do niego wymaga uwierzytelnienia w ShareFile – nawet po jego pobraniu. Dla takich rynków, jak usługi finansowe, agencje rządowe, zarządzanie uprawnieniami do informacji w ShareFile zapewnia bezpieczeństwo połączone z wygodą, co pozwala utrzymać efektywność pracy i jednocześnie ochronę danych, plików i ważnych informacji.

Wirtualizacja aplikacji i VDI z XenApp i XenDesktop 7.9

Nowe wersje XenApp i XenDesktop 7.9 to bezpieczniejsze korzystanie z aplikacji i wirtualnych pulpitów. XenApp i XenDesktop 7.9 zwiększają wygodę i efektywność, zapewniając rozszerzone możliwości uwierzytelniania, lepsze wsparcie grafiki oraz zaawansowane funkcje drukowania, obniżając jednocześnie koszty korzystania z wirtualnych aplikacji i pulpitów. Ponadto XenApp i XenDesktop 7.9 zapewniają monitorowanie administracyjne oraz narzędzia upraszczające bieżące utrzymanie i konfigurację.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa osoby korzystające w pracy z XenApp i XenDesktop mogą używać tej samej metody uwierzytelniania we wszystkich wirtualnych i lokalnych aplikacjach, co zmniejsza liczbę potrzebnych haseł oraz ogranicza częstość zgłoszeń serwisowych. Dla administratorów IT, XenApp i XenDesktop upraszcza proces zarządzania dostępem dla pracowników kontraktowych, partnerów i innych dostawców zewnętrznych, którzy wymagają uwierzytelniania B2B.

Jako że aplikacje wymagają coraz wyższych rozdzielczości grafiki, XenApp i XenDesktop z HDX zapewniają większą wydajność grafiki 3D dla komputerów stacjonarnych z systemem Windows 10. Citrix zintegrował funkcje graficzne HDX 3D Pro z wirtualną grafiką Intel Iris Pro, uzyskując bardzo dobre efekty dla każdej aplikacji, w której wymagane jest wykorzystanie GPU. XenApp i XenDesktop to również rozwiązania zapewniające bezpieczne dostarczanie aplikacji i pulpitów w oparciu o jedną architekturę, którą można zainstalować w dowolnej chmurze, infrastrukturze i z każdym hiperwizorem, w tym Nutanix Acropolis.

Lepszy przepływ pracy w biznesie i mobilna efektywność dzięki najnowszej wersji XenMobile

Na Citrix Synergy zaprezentowano również najnowszą wersję XenMobile 10.3.5 (wydaną na początku maja 2016 r.), by pokazać korzyści płynące z zarządzania aplikacjami mobilnymi (MAM). Citrix XenMobile i funkcja MAM zapewnia bezpieczne dostarczanie aplikacji bez konieczności rejestrowania urządzenia osobistego w firmowym systemie zarządzania urządzeniami przenośnymi (MDM). To zaleta dla pracowników, którzy nie chcą rejestrować swoich urządzeń i instalować klienta MDM na własnym urządzeniu mobilnym. Jest to także korzystne dla firm, które nie mogą instalować klienta MDM na urządzeniu użytkownika ze względu na wymogi związane z ochroną prywatności.

Citrix pokazał też nową funkcję XenMobile – Secure Forms – umożliwiającą menedżerom i specjalistom IT łatwą digitalizację konkretnych procesów przez przekształcanie tradycyjnych papierowych formularzy w bezpieczne, mobilne mini-aplikacje. Dzięki Secure Forms można w bezpieczny sposób usprawniać codzienne zadania, takie jak wystawianie mandatów przez policjantów, rejestrowanie próśb pacjentów i wypisów w szpitalach, przeprowadzanie inspekcji w lotnictwie i tworzenie raportów dotyczących roszczeń ubezpieczeniowych, tworząc szybkie, łatwe w użyciu aplikacje mobilne, które eliminują korzystanie z papieru i upraszczają procesy biznesowe. Dział IT może łatwo publikować takie mini-aplikacje, z których następnie użytkownicy XenMobile mogą korzystać na swoim telefonie lub tablecie. Korzystając z Secure Forms, IT może konfigurować i wdrażać wymagane zasady bezpieczeństwa tak samo, jak dla innych aplikacji mobilnych Citrix.

Uproszczenie dostarczania aplikacji w architekturach chmury hybrydowej i mikrousług dzięki innowacjom NetScaler

Trzy nowości w rodzinie produktów Citrix NetScaler: NetScaler Management and Analytics System (NMAS), NetScaler CPX i NetScaler SD-WAN Enterprise Edition konsolidują wszystkie produkty sieciowe Citrix. NMAS to platforma konfiguracji, automatyki, wizualizacji i analityki, służąca do zarządzania zarówno tradycyjną, jak i elastyczną infrastrukturą ADC, działającą w architekturach chmury hybrydowej i mikrousług. W przypadku elastycznego środowiska, NMAS skraca cykl rozwojowy dzięki narzędziom, które wprowadzają równoważenie obciążenia, co ułatwia przejście do środowisk produkcyjnych. W środowisku tradycyjnym NMAS umożliwia zespołom utrzymania sieci skalowanie usług L4-L7 i upraszcza diagnozę błędów oraz zarządzanie kontenerami i mikrousługami, jednocześnie zapewniając działowi IT widoczność ukierunkowaną na aplikacje infrastruktury.

NetScaler CPX to NetScaler Application Delivery Controller (ADC) w formie kontenera, jednak opiera się na tym samym kodzie, co tradycyjny NetScaler ADC. NetScaler CPX działa w systemie Linux i funkcjonuje jako kontener Dockera. Twórcy aplikacji mogą korzystać z NetScaler CPX, mając możliwość tworzenia kodu z takimi samymi funkcjami ADC i równoważenia obciążenia na poziomie korporacyjnym podczas całego procesu, aż po środowiska produkcyjne. Ponadto NetScaler CPX może być udostępniany i uruchamiany przy użyciu wiersza poleceń Dockera dokładnie tak samo, jak każdy inny kontener w systemie.

NetScaler SD-WAN Enterprise Edition to w pełni zintegrowane rozwiązanie SD-WAN, które zapewnia zarządzanie z jednej konsoli. Technologia wirtualizacji NetScaler SD-WAN oferuje najszybsze przełączanie się, wyjątkowe możliwości równoważenia obciążeń ścieżek, inteligentne rozszerzenia do dostarczania mediów bez utraty pakietów danych w czasie rzeczywistym oraz kompletne zabezpieczenia klasy korporacyjnej.

Zdjęcia z odbywającej się w dniach 24-26 maja w Las Vegas konferencji Citrix Synergy są dostępne tutaj.

###

O firmie Citrix

Citrix (NASDAQ:CTXS) dąży do bezpiecznego, wzajemnego połączenia ludzi, rzeczy i organizacji, w których pracują. Tworzone przez spółkę technologie powodują, że aplikacje i dane są bezpieczne i łatwo dostępne, pozwalając ludziom na pracę z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Citrix w swojej ofercie posiada pełne portfolio rozwiązań z zakresu Workspace-as-a-Service (miejsca pracy jako usługi), dostarczania aplikacji, wirtualizacji, mobilności, współdzielenia plików oraz rozwiązań sieciowych, które pozwalają działom IT zabezpieczyć kluczowe systemy tak, aby były one dostępne dla użytkowników zarówno poprzez chmurę, jak i w środowisku on-premise, z dowolnego urządzenia oraz wykorzystywanego połączenia sieciowego. W 2015 roku przychody firmy wyniosły 3,28 miliarda USD a rozwiązania Citrix są wykorzystywane w ponad 400 000 organizacjach i przez ponad 100 milionów użytkowników na całym świecie. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.citrix.com.pl.