May

252016

Citrix i Microsoft rozszerza partnerstwo w obszarze chmury i mobilności

Wspólne rozwiązania pomogą w migracji do chmury Azure, Windows 10 i Office 365, zwiększą bezpieczeństwo oraz pomogą w opracowaniu odpowiednich strategii

LAS VEGAS – 25 maja 2016 – podczas trwającej w Las Vegas konferencji Citrix Synergy, Citrix i Microsoft ogłosiły rozszerzenie strategicznego partnerstwa, by sprostać potrzebom współczesnych pracowników w zakresie wirtualizacji aplikacji i desktopów w chmurze, zarządzania siecią oraz firmową mobilnością. Kirill Tatarinov, CEO Citrix przy udziale Satya Nadella, CEO Microsoft (za pośrednictwem przekazu wideo), powiadomił o wyborze Microsoft Azure jako preferowanej chmury do przyszłych inicjatyw biznesowych. Współpraca ta pomoże klientom obydwu firm wykorzystać potencjał konwergencji chmury, mobilności, big data i wprowadzić cyfrową transformację do swoich organizacji. Ponadto, Citrix i Microsoft współpracują nad integracją rozwiązań Citrix XenMobile, NetScaler z Microsoft Enterprise Mobility Suite (EMS).

Wsparcie migracji do Windows 10

Microsoft i Citrix wspólnie zaoferują klientom elastyczne sposoby wdrożenia Windows 10 Enterprise. Jeszcze w tym roku, Citrix zaoferuje klientom, którzy posiadają licencje Windows 10 Enterprise (Current Branch for Business) w modelu ‘na użytkownika’, możliwość zarządzania własnymi obrazami systemu Windows 10 w chmurze Azure za pośrednictwem rozwiązania Citrix XenDesktop VDI. Ma to pomóc klientom we wdrożeniu wirtualnych aplikacji i desktopów oraz zwiększyć wykorzystanie systemu Windows 10 wśród tych klientów, którzy korzystają z rozwiązań chmurowych Microsoft.
Do testowania aplikacji własnych, stworzonych na potrzeby firm dla tego systemu, klienci Citrix mogą wykorzystać rozwiązanie AppDNA, które ma zwiększyć adopcję Windows 10, zapewniając narzędzie do zarządzania cyklem życia aplikacji, wykrywania i rozwiązywania problemów z ich kompatybilnością.

Zwiększenie produktywności w chmurze z usługą Office 365

Citrix i Microsoft pomogą klientom uzyskać więcej korzyści z usługi Office 365. Klienci będą mogli skorzystać z optymalizacji stworzonej na potrzeby rozwiązania Skype for Business dostarczanego za pomocą Citrix XenApp i XenDesktop przy zapewnieniu wysokiego komfortu pracy, jakości połączenia oraz poziomu bezpieczeństwa. XenApp umożliwi również klientom na korzystanie w ramach subskrypcji z pełnej wersji Office 365, wraz z wtyczkami Office i makrami.

Zwiększenie możliwości firmowej mobilności

By zwiększyć produktywność pracowników i pomoc specjalistom IT w zapewnieniu większego bezpieczeństwa firmowych danych, wykorzystywanych zarówno w oparciu o aplikacje lokalne oraz w chmurze, Citrix i Microsoft zintegrują rozwiązanie Citrix XenMobile i NetScaler z Microsoft Enterprise Mobility Suite (EMS).
Citrix NetScaler zostanie zintegrowany z Microsoft Enterprise Mobility Suite (EMS), by zapewnić funkcje wirtualnych sieci prywatnych dla bezpieczniejszego, opartego na weryfikacji tożsamości dostępu do lokalnych aplikacji dla urządzeń zarządzanych za pomocą usługi Microsoft Intune. To da klientom szeroki wachlarz opcji zarządzania dostępem do tego typu aplikacji w coraz bardziej mobilnych środowiskach.
Ponadto, Citrix WorxMail, aplikacje Forms, współdzielenie i synchronizacja firmowych plików przy użyciu ShareFile oraz Citrix Receiver będą wspierać Microsoft Enterprise Mobility Suite. Dzięki temu klienci będą mogli zarządzać i zabezpieczać aplikacje mobilne stosując te same funkcje zarządzania, które wykorzystują do zarządzania usługą Office 365 i aplikacjami SAP Fiori.

Zdjęcia z odbywającej się w dniach 24-26 maja w Las Vegas konferencji Citrix Synergy są dostępne tutaj

###

O firmie Citrix

Citrix (NASDAQ:CTXS) dąży do bezpiecznego, wzajemnego połączenia ludzi, rzeczy i organizacji, w których pracują. Tworzone przez spółkę technologie powodują, że aplikacje i dane są bezpieczne i łatwo dostępne, pozwalając ludziom na pracę z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Citrix w swojej ofercie posiada pełne portfolio rozwiązań z zakresu Workspace-as-a-Service (miejsca pracy jako usługi), dostarczania aplikacji, wirtualizacji, mobilności, współdzielenia plików oraz rozwiązań sieciowych, które pozwalają działom IT zabezpieczyć kluczowe systemy tak, aby były one dostępne dla użytkowników zarówno poprzez chmurę, jak i w środowisku on-premise, z dowolnego urządzenia oraz wykorzystywanego połączenia sieciowego. W 2015 roku przychody firmy wyniosły 3,28 miliarda USD a rozwiązania Citrix są wykorzystywane w ponad 400 000 organizacjach i przez ponad 100 milionów użytkowników na całym świecie. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.citrix.com.pl.