May

202015

Citrix nastínil svou vizi transformace IT

Nové produkty a řešení společnosti Citrix umožňují flexibilní správu IT a nabízejí zabezpečené aplikace a uživatelskou zkušenost podobnou jako u běžných spotřebitelských aplikací

ORLANDO, Florida – 20. května 2015 – Společnost Citrix na své konferenci Citrix Synergy™ odhalila, jak mění paradigma IT tím, že zavádí infrastrukturu řídící se heslem „jednou postav a poté cokoliv nasaď“. Zjednodušuje tak správu sítí a umožňuje používat libovolná koncová zařízení. To znamená, že společnosti mohou okamžitě využívat nové způsoby práce, přičemž zároveň optimalizují bezpečnost, agilitu a uživatelskou zkušenost. 

Moderní pracovní prostředí již není omezené na fyzické místo nebo na specifické zařízení. Uživatelům totiž poskytuje digitální nástroje, které potřebují k tomu, aby mohli svou práci vykonávat odkudkoliv. I proto jsou dnes firmy pod intenzivním tlakem a snaží se reagovat na stále rostoucí poptávku po uživatelské zkušenosti a pracovních aplikacích, jež by byly podobné těm, které používají běžní uživatelé. Součástí je i okamžitý a bezproblémový přístup k datům a službám, stejně jako k programu BYOD umožňujícímu používat k práci ta nejnovější zařízení. Až doteď nebyla IT řešení dostatečně flexibilní, aby dokázala zahrnout všechny tyto požadavky. Nové požadavky na hardware nebo služby si vyžadovaly velké úpravy bezpečnostních politik, řídících procesů a nastavení přístupů pro koncové uživatele. 

„Faktem je, že neustále se měnící spotřebitelský trh je schopný určit, jaké technologie chtějí lidé využívat v práci, a to zcela oprávněně, protože výrazně zvyšují produktivitu a efektivitu,“ řekl Mark Templeton, prezident a CEO společnosti Citrix. „Chceme najít způsob, jak pomoci firmám implementovat inovace a zároveň se jim přizpůsobit. Díky zavedení IT on-demand do oblasti pracovního prostředí mohou naši zákazníci využívat a nasazovat nové zdroje v průběhu minut a jednoduše je spravovat bez ohledu na to, kde se právě nacházejí nebo jaká zařízení používají. To vše s vyšším zabezpečením a rostoucí uživatelskou produktivitou a obchodní agilitou.“ 

„V rámci IT disponujeme třemi iniciativami: monetizací, modernizací a mobilizací,“ řekl Derek Monahan, ředitel divize IT Services společnosti Aer Lingus. „Platforma Citrixu nám dává schopnost reálně implementovat všechny tři iniciativy, a můžeme si být jistí, že tato dlouhodobá investice nám do budoucna poskytne konkurenční výhody.“

Účastníci konference Citrix Synergy™ se dozvěděli, jak Citrix umožňuje organizacím využívat bezpečnou a flexibilní infrastrukturu, která jim zprostředkuje dosažení vyšší užitné hodnoty produktů a služeb Citrixu i lepší návratnosti investic do těchto produktů, zatímco podporuje uživatele, aby pracovali kreativně a produktivně:

  • Citrix vytváří novou úroveň cloudových služeb, která spojuje světy on-premise a cloudu, čímž umožňuje IT manažerům vytvářet bezpečné mobilní pracovní prostředí, které obsahuje pracovní plochy, aplikace a data z jakéhokoliv zdroje v rámci infrastruktury tak, aby co nejlépe splňovala jejich specifické požadavky.
  • Citrix posiluje vedoucí postavení v oblasti doručování aplikací a virtualizace desktopů (VDI, Virtual Desktop Infrastructure) díky inovacím, které vylepšují uživatelskou zkušenost, zjednodušují zvyšování bezpečnosti, poskytují vyšší flexibilitu správy a zjednodušují upgrady a migrace. 
  • Citrix pokračuje v rozšiřování nabídky v oblasti sdílení dokumentů a souborů. Představil pracovní prostředí, které mohou mít zákazníci stále s sebou na čtyřech různých typech zařízení. Společnost poskytuje nový přístup k omezenému sdílení dokumentů, který závisí na obsahu souborů a umožňuje bezpečnou spolupráci kdykoliv přijde inspirace nebo podnět.
  • Citrix odhalil svou vizi v oblasti dodávky síťových zařízení (Delivery Networking) pro unifikovaný systém, který zabezpečuje dodání všech aplikací pomocí škálování a optimalizace podnikových hybridních cloudů.
  • Citrix demonstroval nový technologický vývoj v rámci podnikového řízení mobility (EMM,  Enterprise Mobility Management), spojený s integracemi a rozšířeným partnerským ekosystémem, přičemž zákazníkům poskytuje vyšší bezpečnost, lepší uživatelskou zkušenost a větší flexibilitu.

Fotografie Marka Templetona ke stažení zde

O Citrixu

Společnost Citrix (NASDAQ:CTXS) je odborníkem v implementaci softwarového pracovního prostředí, sjednocování virtualizace, správy mobility, networkingu a SaaS řešení, čímž otevírá nové možnosti obchodu a umožňuje lidem pracovat lépe. Řešení společnosti Citrix zvyšují mobilitu podniků prostřednictvím bezpečných osobních pracovních prostředí, která zaměstnancům nabízí okamžitý přístup k aplikacím, desktopům, datům a komunikaci z jakéhokoli zařízení a prostřednictvím jakékoli sítě a cloudu. Řešení Citrix používá více než 330 000 organizací a více než 100 milionů uživatelů po celém světě. Roční zisk v roce 2014 dosáhl 3,14 miliardy USD. Další informace naleznete na stránkách www.citrix.cz.

Sledujte Citrix

Informace pro média
Slavica Simunovic
+49 89 444 564 039
slavica.simunovic@citrix.com