May

282015

Citrix, Sanal Masaüstü Altyapısında Liderliğini Pekiştirdi

Citrix Dünyasındaki En Yeni Geliştirmelerle XenApp ve XenDesktop Teknolojilerinin Değeri Daha da Arttı

ORLANDO, 28 Mayıs 2015 – Orlando’da düzenlenen Citrix Synergy etkinliğinde Citrix, uygulama sağlama ve sanal masaüstü altyapısı (VDI) alanlarında liderliğini geliştiren yenilikleri tanıttı. Citrix Synergy'de görücüye çıkan geliştirmeler, insanların işlerini her cihazda ve her konumdan kolaylıkla yapmalarını destekleyen XenApp ve XenDesktop teknolojilerinin değerini daha da artırdı. 

Konferans sırasında Citrix, eşsiz bir sezgisel mobil iş alanı deneyimi sunan yeni Citrix Receiver'ın yanı sıra Framehawk teknolojisinin entegrasyonunu da gösterdi. Sektör lideri güvenlik becerilerini geliştirmek amacıyla Citrix; kamu sektörü, finansal hizmetler ve sağlık hizmetleri müşterilerinin ihtiyaç duyduğu yeni özellikler geliştiriyor. Citrix ayrıca, uygulamalarının değerini artırmak isteyen XenApp 6.5 müşterileri için yeni bir sürümün yanı sıra bu müşterilere en yeni sürümlere geçişte yardımcı olmak için yeni, bulut tabanlı hizmetler sunuyor. Linux uygulamaları kullanan üretim ve mühendislik firmaları için Citrix, XenApp ve XenDesktop çözümlerinde Windows uygulamaları tedariğiyle sorunsuz bir şekilde entegre olan yeni bir Linux sanal masaüstü özelliği de geliştirdi.

Citrix İş Alanı Hizmetleri Baş Strateji Sorumlusu Geir Ramleth, şunları söyledi: “Citrix olarak 25 yıldan uzun süredir uygulama, masaüstü ve kaynak tedariğinde lideriz, pazardaki liderlik konumumuzu güçlendiren deneyim ve bilgimizi bu yenilikleri artırmak için kullanıyoruz. Bu güçlü ve yeni özellikler, paketler ve ürünler, iş ortakları ve müşterilerin Citrix ürünlerinden bekledikleri değeri artırmalarına olanak tanıyor.”

Uygulama Tedariği ve VDI Deneyimini Daha Yükseğe Taşımak

İnsanlar işlerini en iyi şekilde yapmak ve her cihaz ve her konumda sorunsuz bir şekilde çalışmak için işlerinde kullandıkları uygulamalar ve verilerin tümüne anında erişim sağlamaya ihtiyaç duyar. Şirket yöneticileri ve sık sık seyahatlere çıkanlar yavaş ve istikrarsız olması olası ve dolayısıyla mobil deneyimi felç edebilecek Wi-Fi veya hücresel ağları kullanmak zorunda kalırlar. Herhangi bir ağ bağlantısı üzerinde sorunsuz bir deneyim sağlamak için Citrix, zorlu geniş bant kablosuz ağ koşullarının üstesinden gelen benzersiz hızlandırma teknolojileri sağlayan Framehawk teknolojilerinin HDX'e entegre edildiğini duyurdu. Yeni özelliklerle Citrix, Citrix HDX uygulama tedariği ve VDI deneyimini tüm rakip çözümlerin ilerisine taşıdı.  

Tek sezgisel ortamın avantajları

Artık iş için de kullanılan bilgi işlem cihazlarının gitgide artan çeşitliliği, hangi cihaz veya işletim sisteminin kullanıldığına bağlı olarak her arayüzün farklı görünüp farklı hissettirmesine neden oluyor. Bu deneyimi geliştirmek, BT kullanımını kolaylaştırmak ve insanların kullandıkları cihazdan bağımsız olarak uygulamalarına erişim sağlamalarını kolaylaştırmak için Citrix, Worx Home mobil uygulama ortamını yeni Citrix Receiver ile birleştirdi. Yeni Citrix Receiver ile insanlar her cihaz ve işletim sisteminde aynı görünen ve aynı şekilde çalışan tek bir sezgisel ortamın avantajlarından faydalanacak. Citrix Receiver, şirketlerinin iş gücünün tüm Windows, Mac, iOS, Android, Chrome veya Linux cihazlarında tanıdık bir deneyime sahip olmasını sağlayabilmeleri için BT yöneticilerinin bu arayüzün görünüşünü özelleştirmelerini kolaylaştıracak. 

Sanal, mobil ya da SaaS tabanlı tüm uygulamaları bulmak ve yüklemeyi kolaylaştırmak için Citrix Receiver, 2015 yılı içindeki ürün sürümlerinde XenApp, XenDesktop ve XenMobile tarafından sağlanan BT hizmetlerini de içerecek olan Citrix StoreFront 3.0 ile birleştirildi. StoreFront, Receiver için bir ön uç altyapı sağlıyor ve son kullanıcılar için Windows, Linux, web ve mobil uygulamalara erişim olanağı sunuyor. 

Microsoft Lync kullanan müşteriler için Citrix, insanların XenApp tarafından sağlanan Lync'i birincil iş telefonu olarak kullanmalarına olanak tanıyan gelişmiş, Lync sesli iletişim özellikleri için tam destek sağlayan Lync optimizasyon geliştirmelerini de tanıttı.

Eşsiz bir Uygulama Tedariği ve VDI Güvenliği Sağlıyor 

Şirketlerin uygulama tedariği ve VDI çözümlerine güvenebilmeleri için bilgilerinin ve kaynaklarının güvende olduğunu bilmeleri gerekir. Citrix XenApp ve XenDesktop çözümleri Ortak Kriterler Sertifikası ve yerleşik FIPS 140-2 uyumluluğu gereksinimlerini karşılayan yegane uçtan uca uygulama tedariği ve VDI çözümleri olarak öne çıkmakta. Ortak Kriterler Sertifikası kamu kurumları ve özel kurumlara, sektörün en yüksek standartlarıyla değerlendirilmiş güvenli ve güvenilir çözümler kullanıyor olduklarının güvencesini veriyor. XenApp ve XenDesktop 7.6 ile Citrix, sanal ortamlarda en yüksek seviyede veri erişim güvenliğini sağlamak için HDX'te yerleşik FIPS 140-2 uyumluluğunu başlattı. 

Citrix yıllardır Linux cihazlara Windows uygulamaları sağlamakta ve Linux tabanlı mühendislik ve araştırma uygulamaları kullanan bazı kurumlar bu uygulamaları sanal olarak tedarik etmek istemekte. Bu ihtiyacı karşılamak amacıyla Citrix, çalışanların Linux dışı cihazlarda Linux uygulamalarını çalıştırmalarına olanak tanımak için Linux sanal masaüstünü geliştirdi. Mac için Citrix DesktopPlayer, Mac kullanıcılarının sanal Windows iş masaüstü ve uygulamalarını ister çevrimiçi ister çevrimdışı ve hatta yavaş veya kesintili ağ bağlantılarında çalıştırmalarına olanak tanıyor. 

Citrix, müşterilerinin eski XenApp uygulamalarını en yeni XenApp ve XenDesktop sürümlerine taşımalarını kolaylaştıran yeni çevrimiçi şablon uygulama hizmetleri sağlıyor. Bu süreci kolaylaştırmak ve otomatik hale getirmek için bu yıl içinde Citrix XenApp yükseltme hizmetinin bir beta sürümünü piyasaya sürdü. Citrix müşterileri ve iş ortakları 36.000'den fazla uygulamayı XenApp 7.6'ya taşımak için XenApp'nin ilk beta sürümünü kullanmış bulunuyorlar. Yeni beta sürümün bu üç aylık dönem içinde piyasaya sürülmesiyle birlikte müşteriler gerçek anlamda bir şablon yaratmak ve yeni ortama uygulamak için Citrix Lifecycle Management'ı kullanabilecekler. Yükseltme hizmetinin yeni beta sürümü halka açık bir beta sürümü olarak piyasaya sürülecek ve doğrudan XenApp yükseltme web sitesi ve ayrıca Citrix Workspace Cloud'dan erişim sağlanabilecek.

Müşteriler Citrix XenApp ve XenDesktop ile Yenileniyor

Citrix yenilikçiliği XenApp ve XenDesktop çözümlerinin, en büyük 10 global banka ve en büyük 10 ilaç şirketi dahil farklı pazarlardan sektör liderlerinin en fazla tercih ettiği çözümler olmasını sağladı. 

Citrix kullanıcı deneyimi XenApp ve XenDesktop'u diğer uygulama ve masaüstü tedarik ürünlerinden ayırıyor. Örneğin doktor ve klinisyenlerin elektronik sağlık kayıtları ve uygulamalara her cihaz ve her konumdan güvenli bir şekilde erişim sağlamasına olanak tanımak isteyen Miami Çocuk Hastanesi; XenApp ve XenDesktop kullanıyor. Yüksek çözünürlüklü tıbbi görüntülere anında erişimle teşhis koymaya ve genç hastalarını tedavi ederek yaşam kalitelerini artırmaya odaklanabiliyorlar. Öğrencileri ve fakülte çalışanlarının ihtiyaçları olan yazılımlara her yerden ve dizüstü bilgisayar, tablet, masaüstü veya akıllı telefonlar gibi her cihazdan erişim sağlamasına olanak tanıyan University of Central Florida da XenApp kullanıyor. 

Citrix Hakkında

Citrix (NASDAQ:CTXS), kurum ve çalışanlarının daha iyi çalışması için yeni yollar açmak amacıyla sanallaştırma, mobilite yönetimi, ağ bağlantıları ve SaaS çözümlerini bir araya getirerek yazılım tanımlı iş yerine geçişe öncülük eder. Citrix çözümleri, insanlara uygulamalar, masaüstleri, veriler ve haberleşmeye her cihazdan, her ağ ve bulut üzerinde anında erişim olanağı sağlayan güvenli mobil iş alanları aracılığıyla kurumsal mobiliteyi destekler. 2014 yılında 3,14 milyar $ gelir elde eden Citrix'in çözümleri dünya çapında 330.000'in üzerinde kurum ve 100 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için: http://tr.citrix.com

Citrix Basın iletişim:
Slavica Simunovic
Kıdemli Kurumsal iletişim Müdürü,
Orta ve Doğu Avrupa
Telefon: +49 (0) 89 444 564 039
slavica.simunovic
@citrix.com