Mar

32015

Citrix ve Google Android Cihazların Yönetimi İçin İşbirliklerini Güçlendirdi

Citrix, Android for Work için XenMobile desteği sağlayarak Google ile uzun soluklu ortaklığını daha da geliştirdiğini duyurdu

SANTA CLARA, Kalif.– 3.03.2015 Citrix, Android for Work için XenMobile desteği sağlayarak Google ile uzun süredir devam eden başarılı iş ortaklığını güçlendirdi. Bu gelişme, Chrome cihazlarında sanal uygulama ve masaüstü uygulamalarını ve Android akıllı telefonlar ve tabletler için kurumsal mobilite yönetimi (EMM) desteğini içeren, yıllara dayalı Citrix ve Google işbirliğini bir üst seviyeye taşıdı.

Citrix ve Google şirketlere ve kamu kurumlarına, daha iyi çalışmanın yeni yollarını ve olağanüstü bir kullanıcı deneyimi sağlayan güvenli, ölçeklendirilebilir ve uygulama merkezli bir mobilite çözümü sunuyorlar. 

İnsanlar hayatlarının her alanında aynı akıllı telefonları, tabletleri ve dizüstü bilgisayarları düzenli olarak kullanırken bireysel ve kurumsal mobilite arasındaki geleneksel ayrım hızlı bir şekilde kayboluyor. Bu durum BT sorumlularının kişisel ve kurumsal içerik arasındaki sınırları korumasını zorlaştırıyor. Sınırların kesin olmadığı bu çağda insanlar, iş uygulamaları, veriler ve hizmetlere her cihaz ve her ağdan anında erişim olanağı sağlayacak güvenli bir mobil çalışma alanına ihtiyaç duyuyor. Citrix mobil çalışma alanı çözümlerinin Android ve Chrome cihazlarıyla birleştirilmesi, ortak müşterilerin,istedikleri yer ve zamanlarda çalışmak için ihtiyaç duydukları güvenlik, esneklik ve deneyimi elde etmelerine olanak tanıyor.

Citrix XenMobile Android for Work'u Destekliyor

XenMobile, Android tabanlı tabletler, akıllı telefonlar ve masaüstü bilgisayarlar için kapsamlı bir EMM çözümü sunuyor. Android for Work, kişisel bilgilerin gizli kalmasını sağlarken kurumsal verileri ayrı ve güvende tutan paylaşma kısıtlamalarıyla özel bir çalışma profili sağlıyor. Bu teknolojiler birlikte kullanıldığında kurumlar gelişmiş güvenlik ve yüksek seviyede kontrolden faydalanıyor. Buna ek olarak Citrix, Samsung Galaxy cihazlarda gelişmiş yönetim ve kontrol sağlamak için, birçok özelliği Android for Work ile birlikte kullanılabilen Samsung KNOX desteğini de genişletmeye devam ediyor.

Citrix ve Google Pazar Lideri Kurumsal Mobilite Çözümleri Sunuyor

Citrix ve Google; uygulama merkezli ve mobil öncelikli bir dünyaya yolculukta öncülük ediyorlar. İki şirket, ilk Chromebook'lara kurumsal uygulamalar sağlamak için 2011'den beri birlikte çalışıyor. Citrix XenApp ve Citrix Receiver for Chrome ile çeşitli sektörlerden kurumlar, dünyanın her yerinden Chromebook kullanıcılarına şirket kontrollü Windows, Web ve SaaS uygulamalarını güvenli bir şekilde sağlayabiliyor. Bugün her iki şirket de bu ortaklığı, XenMobile’in Android for Work'e katılmasıyla genişletti. Artık müşteriler en yeni Samsung ve Android tabanlı akıllı telefonlar, tabletler veya Chromebook'lardan herhangi birini seçme, yönetme ve güvenliğini sağlama esnekliğine sahip olmakla kalmayıp kullanıcılarına daha fazla verimlilik sağlayan eksiksiz mobil çözümler sunabiliyorlar.

Citrix Hakkında

Citrix (NASDAQ:CTXS), kurum ve çalışanlarının daha iyi çalışması için yeni yollar açmak amacıyla sanallaştırma, mobilite yönetimi, ağ bağlantıları ve SaaS çözümlerini bir araya getirerek yazılım tanımlı iş yerine geçişe öncülük eder. Citrix çözümleri, insanlara uygulamalar, masaüstleri, veriler ve haberleşmeye her cihazdan, her ağ ve bulut üzerinde anında erişim olanağı sağlayan güvenli mobil iş alanları aracılığıyla kurumsal mobiliteyi destekler. 2014 yılında 3,14 milyar $ gelir elde eden Citrix'in çözümleri dünya çapında 330.000'in üzerinde kurum ve 100 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için: http://tr.citrix.com

Citrix Basın iletişim:
Slavica Simunovic
Kıdemli Kurumsal iletişim Müdürü,
Orta ve Doğu Avrupa
Telefon: +49 (0) 89 444 564 039
slavica.simunovic@citrix.com