Mar

32015

Citrix představuje další generaci prvotřídní platformy NetScaler

Ve srovnání s konkurenčními produkty přináší až o 300 procent lepší poměr cena/výkon

MOBILE WORLD CONGRESS, BARCELONA, Španělsko, 3. března 2015 – Společnost Citrix oznámila dostupnost produktové série NetScaler® MPX 25000, verzi extrémně spolehlivého, prověřeného a osvědčeného ovladače pro dodávání aplikací (ADC, Application delivery controller) pro poskytovatele komunikačních služeb. Novinka zahrnuje technologii Citrix TriScale® a může se v tomto odvětví pochlubit nejlepším poměrem cena/výkon. Nová generace platformy NetScaler je zařízení s rozměry dvou rackových jednotek (2RU) s propustností 160 gigabitů za sekundu. Díky tomu mohou operátoři v rámci S/Gi-LAN škálovat mobilní přenosovou kapacitu až na hodnotu 3,5 terabitů za sekundu a současně ochránit své dosavadní investice. Spolu s tím, jak se operátoři stále častěji orientují na virtualizaci síťových služeb, může série NetScaler MPX 25000 umožnit přechod konverzí do multitenantní platformy podporující desítky virtuálních instancí ADC. Nová zařízení řeší problémy s nákladovou stránkou škálování přenosové kapacity, s nevyužíváním tzv. uvízlých investic i s absencí alternativ podporujících fyzická i virtuální prostředí.

Mobilní síťoví operátoři v budoucnu uspějí pouze tehdy, pokud najdou cestu, jak obsloužit narůstající požadavky při současném dramatickém poklesu ceny za jednotku přenosové kapacity. Navíc ale budou muset rozvíjet jednotlivé prvky v různých cenových úrovních. Produktová řada MPX 25000 je ideálním nástrojem pro dosažení efektivity v prostředí cloudu včetně souvisejících ekonomických oblastí. Na rozdíl od konkurence, která pro výrobu ADC produktů využívá proprietální obvody ASIC, staví společnost Citrix svá zařízení NetScaler na běžně dostupných komponentách architektury x86-64. Výhodou tohoto přístupu je možnost nabídnout na základě prudšího růstu výkonu procesorů za jednotkovou cenu zařízení s lepším poměrem cena/výkon. Ve spojení se softwarově definovanou architekturou to přináší operátorům flexibilitu migrace z fyzických na virtuální zařízení na stejné platformě. Bez ohledu na to, zda jsou implementace provedeny tímto způsobem nebo v podobě nových nasazení, nabízí virtuální instance NetScaler naprosto stejné funkce, jako zařízení NetScaler MPX 25000.

Podpora cloudové ekonomiky přináší nový standard poměru cena/výkon

Zařízení ADC NetScaler jako přední platforma pro veřejné a telekomunikační cloudy, které vyžadují provoz desítek tisíc serverů, umožňují nákladově efektivní nasazení v širokém spektru zátěží. Extrémně spolehlivá, prověřená a osvědčená série NetScaler MPX 25000 se může pochlubit:

  • 1,5x větším poměrem cena/výkon, než konkurenční hardware určený k montáži do racku
  • 3x větším poměrem cena/výkon, než konkurenční zařízení v běžném provedení

Mezi další přínosy řady NetScaler MPX 25000 patří pro poskytovatele komunikačních služeb následující možnosti a výhody:

  • Škálovatelné mobilní S/Gi-LAN služby, které operátorům umožňují škálovat všechny způsoby použití sítě, a to včetně optimalizace a rozkládání zátěže na úrovni brány, překládání adres pro rozsáhlé sítě (CGNAT – Carrier-Grade NAT) a řízení provozu na úrovni dat i rozkládání zátěže z pohledu řízení pro protokoly LTE DNS, SMPP, SIP a Diameter.
  • Konsolidace více typů použití do jedné platformy, díky kterým mohou operátoři snížit počet nasazení odpovídajících jednotlivým použitím vedoucích ke složitosti a neefektivitě do prostředí S/Gi-LAN. Nejpůsobivější scénáře konsolidace jsou překládání adres pro velké sítě (CGNAT), rozkládání zátěže na úrovni dat nebo také řízení provozu.
  • Minimalizace tzv. uvízlých investic, která operátorům pomáhá chránit jejich investice do síťové infrastruktury, a to pomocí horizontálně škálovatelného clusteringu s technologií Citrix TriScale®. Operátoři tak mohou s více zařízeními zacházet jako s jediným logickým a funkčním celkem. Při zvyšování kapacity umožňuje tento přístup minimalizovat přímé investice i omezit nutnost pořizování nového hardwaru. 
  • Překlenutí mezery virtualizace síťových služeb, které operátorům pomáhá s ochranou a přechodem jejich síťové infrastruktury do multitenantního prostředí podporujícího až 80 virtuálních instancí ADC pomocí technologie Citrix TriScale s možností vertikálního škálování.
Diskontinuita spojená v mobilním průmyslu s virtualizací síťových služeb představuje pro operátory výzvu ke změně architektury a k přehodnocení současné podoby jejich sítí. Na základě našich zkušeností s nasazením ve více než 140 mobilních sítích i v největších světových cloudech může společnost Citrix i nadále přinášet technologické inovace, které pomáhají mobilním operátorům s transformací jejich sítí. To je možné díky platformě NetScaler – jedinému plně softwarově definovanému řešení ADC v tomto odvětví. Spolu s tím, jak mobilní operátoři zahájili přechod S/Gi LAN na tento nový model, zdůraznili nám, jak moc potřebují své sítě okamžitě škálovat a snížit nákladovost poskytovaných služeb. Do nové platformy NetScaler MPX 25000 jsme proto zapracovali vše, co víme o cloudové ekonomice. Tyto naše znalosti a zkušenosti tak nabízíme v zařízení, které u ADC řešení pro mobilní sítě výrazně zvyšuje poměr cena/výkon
- Klaus Oestermann

Viceprezident a ředitel Networking, Cloud and Service Provider Platform Group

Citrix

Fotografie Klause Oestermanna ke stažení zde.

O Citrixu

Společnost Citrix (NASDAQ:CTXS) je odborníkem v implementaci softwarového pracovního prostředí, sjednocování virtualizace, správy mobility, networkingu a SaaS řešení, čímž otevírá nové možnosti obchodu a umožňuje lidem pracovat lépe. Řešení společnosti Citrix zvyšují mobilitu podniků prostřednictvím bezpečných osobních pracovních prostředí, která zaměstnancům nabízí okamžitý přístup k aplikacím, desktopům, datům a komunikaci z jakéhokoli zařízení a prostřednictvím jakékoli sítě a cloudu. Řešení Citrix používá více než 330 000 organizací a více než 100 milionů uživatelů po celém světě. Roční zisk v roce 2014 dosáhl 3,14 miliardy USD. Další informace naleznete na stránkách www.citrix.cz.

Informace pro média
Slavica Simunovic
+49 89 444 564 039
slavica.simunovic@citrix.com