Mar

42015

Citrix i Google zwiększają bezpieczeństwo i ulepszają zarządzanie urządzeniami opartymi na systemie Android

Tagged: xenmobile mdm

SANTA CLARA, Kalifornia – 4 marca, 2015 – Citrix zapowiedział rozszerzenie współpracy z firmą Google wprowadzając rozwiązanie XenMobile dla Android for Work. Obydwie firmy już współpracują ze sobą w zakresie dostarczania wirtualnych aplikacji i desktopów na urządzenia Chrome oraz wsparcia zarządzania firmową mobilnością (EMM) dla smartfonów i tabletów opartych na systemie Android. W konsekwencji Citrix i Google oferują organizacjom bezpieczne, skalowalne, skoncentrowane na aplikacjach rozwiązanie mobilne, które nie tylko zwiększają satysfakcję pracy użytkowników, ale także pozwalają im na korzystanie z różnorodnych i bardziej efektywnych form pracy.

Tradycyjne różnice pomiędzy obszarem prywatnym a służbowym zacierają się, gdyż ludzie coraz częściej wykorzystują te same urządzenia przenośne do różnych celów. To nastręcza trudności firmom IT,  które dla bezpieczeństwa próbują zachować klarowne bariery pomiędzy treściami służbowymi a prywatnymi. Ich rozmycie powoduje, że użytkownicy coraz częściej potrzebują dostępu do mobilnej i zarazem bezpiecznej przestrzeni roboczej, która zapewni im łatwy dostęp do aplikacji biznesowych, danych oraz usług z dowolnego urządzenia i sieci. Połączenie rozwiązań Citrix gwarantujących działanie w ramach mobilnych obszarów roboczych z urządzeniami Chrome i Android daje klientom odpowiednie bezpieczeństwo oraz elastyczność pracy.

Citrix XenMobile wspiera Android for Work.

XenMobile to kompleksowe rozwiązanie do zarządzania firmową mobilnością dla urządzeń przenośnych, takich jak tablety czy smartfony oparte na systemie Android. Android for Work zapewnia dedykowany profil pracy wraz z ograniczeniami związanymi z jego udostępnianiem, gwarantując tym samym, że biznesowe zasoby są odseparowane i bezpieczne, a jednocześnie osobiste informacje pozostają nadal prywatne. Ponadto Citrix rozwija wsparcie dla wielu funkcji Samsung KNOX, które wraz z Android for Work mogą zwiększyć możliwości zarządzania i kontroli nad rozwiązaniami Samsung Galaxy. XenMobile oferuje możliwość zapewnienia spójnej polityki bezpieczeństwa dla wszystkich platform urządzeń mobilnych, włączając w to wsparcie dla standardu szyfrowania danych i ich zgodności FIPS 140-2.

Citrix i Google wprowadzają wspólne rozwiązania dla firmowej mobilności.

Citrix i Google współpracują od 2011 roku, od kiedy to zaczęły dostarczać aplikacje biznesowe na pierwsze Chromebooki. Rozwiązania Citrix XenApp/XenDesktop i Citrix Receiver for Chrome pozwalają bezpiecznie dostarczać użytkownikom Chromebooków dane i aplikacje webowe oparte o platformy Windows i SaaS. Wprowadzenie rozwiązania XenMobile dla Android for Work rozszerza wzajemną współpracę. Obecnie klienci mają możliwość elastycznego zarządzania oraz zabezpieczania dowolnego urządzenia przenośnego Samsung, smartfonu lub tabletu, opartego na systemie Android oraz Chromebooka. Mogą także dostarczać kompleksowe rozwiązania do tworzenia mobilnych obszarów roboczych by tym samym zwiększyć efektywność użytkowników. 

Więcej na ten temat można usłyszeć podczas trwającego w Barcelonie Mobile World Congress. Stoisko Citrix znajduje się w hali nr 5, stand 5A21. Ponadto  31 marca Citrix wspólnie z Google i firmą Samsung poprowadzą webinar na temat wykorzystania rozwiązań mobilnych w biznesie. Link do rejestracji znajduje się tutaj.

Informacje o firmie Citrix

Citrix (NASDAQ:CTXS) jest firmą umożliwiającą efektywniejszą pracę organizacji i ludzi dzięki transformacji organizacji do miejsca pracy zdefiniowanego przez oprogramowanie, łącząc technologię wirtualizacji, zarządzanie mobilnością, łączność sieciową i rozwiązania SaaS. Produkty Citrix zwiększają biznesową mobilność oferując bezpieczne obszary robocze, które umożliwiają pracownikom stały dostęp do aplikacji, desktopów, danych oraz wzajemną komunikację na dowolnym urządzeniu, poprzez dowolną sieć czy chmurę. W 2014 roku przychody firmy wyniosły 3,14 miliarda USD a rozwiązania Citrix są wykorzystywane w ponad 330 000 organizacjach i przez ponad 100 milionów użytkowników na całym świecie. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.citrix.com.pl      

###

© 2015 Citrix Systems, Inc.  Wszelkie prawa zastrzeżone. Citrix®, XenMobile, XenApp i XenDesktop to znaki towarowe Citrix Systems, Inc. i (lub) firm zależnych, które mogą być zastrzeżone w Biurze Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych oraz w innych krajach. Wszystkie pozostałe znaki towarowe i zastrzeżone znaki towarowe są własnością odpowiednich podmiotów.