Jun

162015

Citrix wspiera migrację do Windows 10

Produkty Citrix pozwolą na dostęp do kluczowych aplikacji biznesowych, opartych na systemie Windows 10, przyspieszą ich migrację a także ograniczą koszty i czas wdrożenia nowych środowisk dekstopowych.

SANTA CLARA, Kalifornia – 16 czerwca 2015 – produkty i narzędzia Citrix pozwolą klientom Microsoft na szybszą i łatwiejszą migrację do nowego systemu Windows 10. Wykorzystanie do pracy prywatnych oraz służbowych urządzeń przenośnych, które będą bazowały na systemie Windows 10, będzie wymagało dostępu do biznesowych aplikacji Windows. Rozwiązania do wirtualizacji aplikacji i desktopów Citrix, a także narzędzia do migracji, pozwolą zainteresowanym organizacjom na szybki dostęp do kluczowych aplikacji biznesowych na urządzeniach wykorzystujących ten system. Jednocześnie przyspieszy i uprości to proces migracji desktopów i aplikacji biznesowych do Windows 10. Nowa wersja systemu operacyjnego jest również bardzo dobrą okazją do wprowadzenia wirtualizacji aplikacji i pulpitów, jako długoterminowej strategii migracji w organizacji, która ulepszy zarządzanie zasobami i danymi, a także pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo i wydajność aplikacji i desktopów Windows.

Oprogramowanie i narzędzia upraszczające migrację.

Zwykle migracje do kolejnych wersji systemu operacyjnego wiążą się z kilkoma dużymi wyzwaniami dla organizacji. Pierwszym jest zadbanie o to, by wszystkie kluczowe dla biznesu aplikacje i zasoby były odpowiednio wspierane i dostępne na nowym systemie. Kolejnym priorytetem jest sama migracja do nowego systemu, proces, który może okazać się zarówno kosztowny jak i długotrwały, o ile nie zastosuje się odpowiednich narzędzi. Organizacje IT również wymagają aktualizacji systemu w ramach wielu urządzeń jak i poszczególnych biur w jak najprostszy sposób. Citrix oferuje oprogramowanie oraz narzędzia, które są w stanie sprostać wyzwaniom w tym zakresie.

Rozwiązanie XenApp wraz z nową aplikacją Citrix Receiver for Windows 10 zapewni odpowiedni standard pracy również w trakcie migracji. XenApp pozwoli łatwo dostarczać wszystkie wymagane aplikacje Windows, co zapewni użytkownikom oraz firmom większą mobilność biznesową oraz produktywność na dowolnym urządzeniu przenośnym i desktopie.

By przenieść istniejące aplikacje Windows do systemu Windows 10, IT będzie mogło skorzystać z rozwiązania Citrix AppDNA, które pomaga w automatyzacji i analizie aplikacji, pozwala rozwiązywać potencjalne problemy ich kompatybilności z systemem operacyjnym, ogranicza koszty i złożoność aktualizacji aplikacji i ich migracji o blisko 90 procent. AppDNA integruje się z rozwiązaniami Microsoft App-V i System Center Configuration Manager w celu uproszczenia konteneryzacji i wdrażania aplikacji po sprawdzeniu ich zgodności z docelowym systemem operacyjnym. Oprogramowanie Citrix AppDNA do migracji aplikacji jest dostępne dla partnerów Citrix (Citrix Solution Advisors) bezpłatnie, by mogli szybko zidentyfikować i rozwiązać potencjalne problemy z kompatybilnością aplikacji dla systemu Windows 10. 

Ponadto, dla ułatwienia wdrażania systemu Windows 10, Citrix zaoferuje pełne wsparcie wirtualnych desktopów opartych na tym systemie, w ramach swojego rozwiązania do wirtualizacji Citrix XenDesktop. To pozwoli IT na łatwiejsze wdrażanie nowych wersji systemu operacyjnego w  różnych urządzeniach, rozproszonych w wielu lokalizacjach i zwiększy elastyczność zarządzania nimi. Jednocześnie pozwoli na obniżenie ogólnego poziomu złożoności i związanych z tym kosztów.  Wdrożone raz wirtualne desktopy powodują, że cały proces związany z obsługą aktualizacji, modernizacją, utrzymaniem i migracją oprogramowania jest znacznie uproszczony.

Właściwe zarządzanie urządzeniami, które będą działać na systemie Windows 10, będzie możliwe dzięki pełnemu wsparciu tego procesu przez rozwiązanie za pomocą rozwiązania Citrix XenMobile. Klienci stosujący już to rozwiązanie będą nadal mogli w pełni zarządzać i zabezpieczać zarówno urządzenia działające na tym systemie jak również aplikacje i dane. 

Wsparcie migracji biznesu do chmury.

Dla części organizacji migracja do systemu Windows 10, może być dobrą okazją do dalszej adopcji strategii przejścia do chmury obliczeniowej; poprzez outsourcing desktopów i opcje zarządzania urządzeniami przez usługodawców lub też przenoszenie własnych aplikacji i desktopów do infrastruktury w chmurze. Tym firmom, które chcą uwolnić się od zarządzania desktopami, może pomóc ponad 2700 partnerów (Citrix Service Provider), którzy mogą dostarczyć oparte na rozliczeniu abonamentowym biznesowe aplikacje, desktopy i pełne środowiska robocze, bazujące na rozwiązaniach XenApp , XenDesktop oraz Citrix NetScaler często zbudowane na bazie chmury Microsoft Azure.

Niektóre organizacje określają swoją strategię przejścia do chmury wokół wykorzystania rozwiązań SaaS, m.in. takich jak Office 365. Wprowadzenie przez Citrix wtyczek ShareFile dla Office 365 pozwala na bezpieczny, mobilny dostęp i możliwość edytowania dokumentów, przechowywanych w ramach takich usług jak SharePoint Online czy OneDrive for Business, dając organizacjom większą elastyczność biznesową. Użytkownicy końcowi, którzy stosują Microsoft Skype for Business czy Microsoft Lync dla połączeń głosowych, mogą skorzystać z rozszerzeń feature pack (FP1 oraz FP2) dla XenApp i XenDesktop z optymalizacją Lync i Skype, który wspiera pełen zakres funkcjonalny komunikacji (UC) również w obszarze Office 365.

Informacje o firmie Citrix

Citrix (NASDAQ:CTXS) jest firmą umożliwiającą efektywniejszą pracę organizacji i ludzi dzięki transformacji organizacji do miejsca pracy zdefiniowanego przez oprogramowanie, łącząc technologię wirtualizacji, zarządzanie mobilnością, łączność sieciową i rozwiązania SaaS. Produkty Citrix zwiększają biznesową mobilność oferując bezpieczne obszary robocze, które umożliwiają pracownikom stały dostęp do aplikacji, desktopów, danych oraz wzajemną komunikację na dowolnym urządzeniu, poprzez dowolną sieć czy chmurę. W 2014 roku przychody firmy wyniosły 3,14 miliarda USD a rozwiązania Citrix są wykorzystywane w ponad 330 000 organizacjach i przez ponad 100 milionów użytkowników na całym świecie. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.citrix.com.pl