Jul

202018

Citrix i Microsoft upraszczają wdrożenia sieciowe w oddziałach firm

Tagged: citrix sd wan

Warszawa, 20 lipca, 2018: Citrix wraz z firmą Microsoft udostępni rozwiązanie Citrix SD-WAN jako platformę w chmurze Azure dla nowej usługi Microsoft, Azure Virtual WAN. Wspólne rozwiązanie zostało zaprojektowane dla sieci WAN Azure w celu zwiększenia wygody użytkowników, zapewnienia wysokiej wydajności usług i automatyzacji wdrożeń z zakresu sieci dla oddziałów firm.

Citrix SD-WAN zapewnia kompleksowy dostęp z każdego oddziału firmy do usługi Virtual WAN Microsoft Azure. Citrix SD-WAN poprawia wydajność, zmniejsza koszty połączeń zdalnych w oddziałach, oraz zwiększa bezpieczeństwo na poziomie aplikacji i sieci, łącząc w jednym rozwiązaniu możliwość wybór pakietów, możliwość wyboru ścieżki w czasie rzeczywistym, optymalizację sieci WAN, firewall, routing oraz analizę aplikacji.

“Microsoft i Citrix dostarczają wspólne rozwiązania dla cyfrowych przestrzeni roboczych oraz aplikacji sieciowych. Mają one za zadanie zapewnić klientom znacznie lepszy standard i komfort pracy, a także wysoki poziom bezpieczeństwa aplikacji poprzez kontekstową kontrolę dostępu, większy wybór i elastyczność” – mówi Piotr Fąderski, Partner Director, Emerging Markets w Citrix.

Uproszczone i zautomatyzowane łączenie oddziałów na dużą skalę
Wspólne rozwiązanie Citrix SD-WAN i Microsoft Azure Virtual WAN może być zastosowane jako kompletny zestaw usług SD-WAN. Ponadto może być zarządzany jako samodzielna usługa
SD-WAN lub usługa dostępna w chmurze z wbudowaną automatyzacją, która upraszcza sieci począwszy od małych punktów sprzedaży (POS) do dużych wdrożeń obejmujących wiele lokalizacji i oddziałów firm.

Spójne zarządzanie politykami sieci z pełną analityką
Integracja Azure Resource Center i Citrix SD-WAN Center umożliwia automatyczną wymianę informacji między centralą Azure a lokalnym urządzeniem SD-WAN oraz spójne zarządzanie politykami, dzięki dokładnej analityce połączeń. Ponadto, Citrix SD-WAN upraszcza rozbudowę sieci na masową skalę poprzez obsługę klonowania opartego na szablonach.

Zoptymalizowane trasowanie za pomocą globalnej sieci Microsoft
Globalna, prywatna sieć Microsoft na platformie Azure przyspiesza dostarczanie treści i aplikacji dzięki zoptymalizowanemu trasowaniu, co poprawia komfort pracy użytkowników i zwiększa ich wydajność.

Elastyczne wsparcie i opcje licencjonowania Citrix SD-WAN
W ujęciu komercyjnym usługa Azure Virtual WAN może być zamawiana w sposób znany większości użytkowników chmury publicznej. Citrix SD-WAN można kupić bezpośrednio u partnerów handlowych Citrix lub z platformy Azure Marketplace z elastycznymi opcjami licencjonowania, opartymi na potrzebach biznesowych i wielkości sieci klienta. Citrix SD-WAN jest dostępny zarówno w ramach licencji dożywotniej, jak i w opcji subskrypcji wraz z obsługą BYOL.

# # #

O firmie Citrix
Citrix (NASDAQ:CTXS) dąży do bezpiecznego, wzajemnego połączenia ludzi, rzeczy i organizacji. Pomagamy klientom tworzyć środowisko pracy przyszłości, zapewniając wszechstronną, bezpieczną cyfrową przestrzeń pracy, która łączy w sobie aplikacje, dane i usługi potrzebne do uzyskania przez ludzi odpowiedniej produktywności. Upraszczamy również zdolność działów IT do adaptacji i zarządzania złożonym środowiskami chmurowymi. Rozwiązania Citrix są wykorzystywane w ponad 400 000 organizacjach, w tym przez 99 procent firm znajdujących się na liście Fortune 100 i przez 98 procent firm z listy Fortune 500. Więcej na stronie www.citrix.com