Jan

202021

Citrix’ten Geleceğin Çalışma Biçimini Daha İleriye Taşımak İçin Kritik Satın Alma: Citrix Wrike’ı Satın Alıyor

FORT LAUDERDALE, Fla. – 20 Ocak, 2021 Citrix Systems, Inc. (NASDAQ:CTXS), hızla büyümekte olan ve hizmet olarak sunulan iş birliğine dayalı çalışma yönetimi yazılımları alanında lider olarak kabul edilen Wrike firmasını nakit 2,25 milyar ABD Doları karşılığında satın almak için anlaştığını duyurdu.

Birleşme, Citrix'in dijital çalışma platformu ile Wrike'ın iş birliğini ve işin yapılmasını hızlandıran, çalışanlara nerede bulundukları fark etmeksizin verimli ve güvenli bir biçimde çalışmalarını sağlayacak ek araçlar sunan inovatif çalışma yönetimi çözümünü bir araya getirecek. Wrike'ın bulut üzerinden sağlanan yeteneklerinin eklenmesi, Citrix'in iş modelinin buluta geçişini ve kuruluş içindeki çeşitli işlev gruplarının gereksinimlerini karşılayan, tamamen hizmet olarak sunulan yazılımlara dayalı bir çalışma platformu haline gelme stratejisini hızlandıracak.

Birleşme sonucunda ortaya çıkacak yapı, müşterilere tamamlayıcı çözümler aracılığıyla artırılmış bir değer sunacak, hem mevcut kurulu müşteri tabanları hem de pazarlama, profesyonel hizmetler ve İK dahil olmak üzere yeni iş kolu satın alma merkezleri kapsamında yeni gelir fırsatlarını açığa çıkaracak. Citrix ile Wrike, birlikte 140'tan fazla ülkedeki 400 binden fazla müşteriye hizmet verecek. Wrike ayrıca, satın almanın tamamlanmasının ardından Citrix'in güçlü iş ortağı ekosistemine erişebilecek ve müşteriler için ek değer yaratılmasına yönelik yeni fırsatlar yaratacak.

Citrix, Wrike firmasının olanaklarının eklenmesiyle birlikte, platformunu şirketlerin ekip iş birliğini otomatikleştirerek ve hızlandırarak, aynı zamanda iş akışlarını tüm çalışanlar ve çalışma biçimleri çapında birleştirerek işin yapılmasını basitleştirmesine ve çalışanların etkinliğini ve üretkenliğini artırmasına olanak sağlayan yeni, iş birliğine dayalı çalışma yönetimi yetenekleriyle platformunu genişletecek.

Merkezi California'nın San Jose şehrinde bulunan ve 1.000'den fazla çalışana sahip olan Wrike, bir Vista Equity Partners portföyü şirketi. Dünya çapındaki yaklaşık 18.000 müşteriye, ekiplerin ve dağınık durumdaki çalışanların işlerini uygun ölçekte planlamasına, yönetmesine ve verimli bir biçimde tamamlamasına olanak sağlayan çözümler sunuyor. 2021 yılında, Wrike firmasının denetlenmemiş hizmet olarak sunulan yazılım yıllık olarak hesaplanmış sürekli abonelik gelirinin([1]) bağımsız olarak yaklaşık yüzde 30 oranında artarak 180 ile 190 milyon ABD Doları arasında bir seviyeye yükseltmesi ve Citrix bünyesinde büyümesini hızlandırma fırsatı elde etmesi bekleniyor.

Citrix Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su David Henshall, gelişmeyle ilgili şunları söyledi: "Günümüzde insanlar, evde, ofiste, yolda, kısacası her yerde çalışıyor. Gelecekte, esnek ve hibrit çalışma modellerini destekleyebilecek ve çalışanların nerede bulundukları fark etmeksizin odaklanabilmeleri ve en iyi performanslarını ortaya koyabilmeleri için çalışmanın karmaşıklığını ve paraziti ortadan kaldıran tutarlı, güvenli ve verimli bir deneyim sunabilen şirketlerin başarılı olacağına inanıyoruz. Citrix ile Wrike, birlikte ekiplerin herhangi bir kanal, aygıt veya lokasyon çapında mümkün olan en verimli ve etkili biçimde iş birliği yapmak ve verilen görevi yerine getirmek için ihtiyaç duydukları kaynaklara ve araçlara güvenli bir biçimde erişmesine olanak sağlayan, bulut üzerinden sağlanan bir dijital çalışma alanı deneyimine güç katmak için gerekli olan çözümleri sunacak."

Wrike'ın Kurucusu ve CEO'su Andrew Filev ise şöyle konuştu: "Citrix ile Wrike, çalışmanın geleceği konusunda ortak bir vizyonu ve misyonu paylaşıyor: çalışmanın karmaşıklığının ve karmaşasının azaltılması ve her kişiye, ekibe ve organizasyona mümkün olan en iyi performansı ortaya koyma olanağının sağlanması. Birlikte, çalışma deneyimini gerçek anlamda dönüştürerek ve insanlara hedefleri aşmak ve şirketlerin ilerleme kaydetmeye devam etmesini sağlamak için kullanabilecekleri bir dizi inovatif çözüm sunarak geleceğin çalışma alanını ortaya çıkaracağız.”

[1] Yıllık olarak hesaplanmış sürekli abonelik geliri, işletmelerin birleşmesi ile bağlantılı muhasebe işlemleri sonucunda gerçekleştirilebilecek gelir ya da geleceğe dönük taahhüt edilmiş gelir ayarlamalarını yansıtmaz ve gelecekte elde edilecek gelire ilişkin bir tahmin olarak belirtilmemiştir.

About Citrix
Citrix (NASDAQ: CTXS) builds the secure, unified digital workspace technology that helps organizations unlock human potential and deliver a consistent workspace experience wherever work needs to get done. With Citrix, users get a seamless work experience and IT has a unified platform to secure, manage, and monitor diverse technologies in complex cloud environments.

For Citrix Investors:
This press release contains forward-looking statements made pursuant to the safe harbor provisions of Section 27A of the Securities Act of 1933 and of Section 21E of the Securities Exchange Act of 1934. The forward-looking statements in this press release do not constitute guarantees of future performance. Those statements, which are not strictly historical statements, including, without limitation, statements regarding the proposed business combination; the benefits of the business combination including, the expansion of Citrix’s platform, acceleration of Citrix’s business model transformation, enhancement of growth expectations, the solutions that the combined companies can deliver, the ability to transform the work experience, the potential customers that the combined companies can serve, the potential expansion of Citrix’s partner ecosystem, the potential value creation as a result of combined offerings and expected growth in Annualized Recurring Revenue; expectations regarding new debt; commitment to investment grade credit ratings and plans to return to historical leverage ratios; expectations regarding the impact of the transaction on Citrix’s non-GAAP earnings per share and free cash flow; and the expected timing of the proposed transactions, constitute forward-looking statements. Such forward-looking statements are subject to a number of risks and uncertainties that could cause actual results to differ materially from those anticipated by the forward-looking statements, including, without limitation, the ability of Citrix and Wrike to close the announced transaction; the ability of Citrix to realize the potential benefits of the acquisition of Wrike; the possibility that the closing of the transaction may be delayed; customer acceptance of Citrix and Wrike offerings; potential disruptions to Citrix’s and Wrike’s operations, distraction of management and other risks related to Citrix’s integration of Wrike’s business, team, and technology; the ability of Citrix’s sales professionals and distribution partners to sell Wrike’s product and service offerings; the ability of Wrike to retain key customers post-transaction, and to achieve the anticipated rate of growth in Annualized Recurring Revenue; risks related to the debt financing of the acquisition consideration; the impact of the global economy, political environment, and uncertainty in IT spending; revenue growth and recognition of revenue; products and services, their development and distribution; demand and pipeline risks; economic and competitive factors, risks related to Citrix’s key strategic relationships; and other risks detailed in Citrix’s filings with the Securities and Exchange Commission. Citrix assumes no obligation to update any forward-looking information contained in this press release or with respect to the announcements described herein.

About non-GAAP financial measures
Free cash flow is operating cash flow determined in accordance with accounting principles generally accepted in the United States (GAAP) less capital expenditures. Free cash flow is not a measure of cash available for discretionary expenditures.  Non-GAAP earnings per share differs from GAAP earnings per share in that it excludes certain GAAP measurements in accordance with Citrix’s past practices, including stock-based compensation, amortization of product and other intangible assets, and restructuring charges.

© 2021 Citrix Systems, Inc.  Citrix, the Citrix logo, and other marks appearing herein are the property of Citrix Systems, Inc. and may be registered with the U.S. Patent and Trademark Office and in other countries.  All other marks are the property of their respective owners.