Jan

222021

Citrix przejmuje firmę Wrike i ulepsza ofertę rozwiązań cyfrowej pracy

FORT LAUDERDALE, Floryda – 21 stycznia, 2021 Citrix Systems, Inc. poinformwał o zawarciu ostatecznej umowy przejęcia firmy Wrike, szybko rozwijającej się i uznanej organizacji, tworzącej rozwiązania do zarządzania pracą zespołową SaaS. Transakcja opiewa na kwotę 2,25 mld USD w gotówce. Jednocześnie również Citrix podał wyniki za czwarty kwartał i cały 2020 rok, zakończony 31 grudnia. (dostępne na: https://investors.citrix.com/ )

Połączenie rozwiązań Citrix, w tym platformy do cyfrowej pracy (Citrix Workspace) z rozwiązaniami do zarządzania pracą od Wrike ma dać użytkownikom dodatkowe narzędzia pomagajace im w bezpieczny sposób usprawnić wykonywanie służbowych zadań i współpracę z innymi osobami. Ponadto, dołączenie funkcjonalności Wrike dostarczanych z chmury przyspieszy migrację modelu biznesowego Citrix do chmury i pomoże w stworzyć kompletną platformę do cyfrowej pracy opartą na modelu SaaS, funkcjonalną dla różnych grup pracowników.

Po połączeniu i dzięki komplementarnym rozwiązaniom firma będzie oferować klientom lepszą ofertę. Pojawią się również nowe możliwości uzyskania przychodów, nie tylko w ramach istniejących baz klientów, ale także w ramach nowych centrów zakupów biznesowych, marketingu, usług profesjonalnych i HR. Wspólnie Citrix i Wrike będą obsługiwać ponad 400 000 klientów w 140 krajach. Z kolei Wrike uzyska dostęp do całego ekosystemu partnerów Citrix.

Wrike, spółka z portfolio Vista Equity Partners, z siedzibą w San Jose w Kaliforni zatrudnia ponad 1000 pracowników i dostarcza swoje rozwiązania blisko 18 000 klientów z całego świata. Oferta Wrike pozwala zespołom pracowników i rozproszonym w różnych miejscach użytkownikom na właściwe planowanie, zarządzanie i efektywne wykonywanie swoich zadań na dużą skalę. Oczekuje się, że Wrike osiągnie około 30% samodzielny wzrost (180-190 mln USD) w niezaudytowanych rocznych przychodach SaaS w 2021 roku, z możliwością przyspieszenia wzrostu w ramach własności Citrix.

„Sądzimy, że przyszłość należy do organizacji, które będą wspierać elastyczne i hybrydowe modele pracy. Pomogą im one zapewnić spójne, bezpieczne i wydajne cyfrowe doświadczenie, które eliminuje złożoność i pozwala skupić się użytkownikom na ich kluczowych zadaniach.” – powiedział David Henshall, prezes i dyrektor generalny Citrix.  „Citrix i Wrike wspólnie zaoferują rozwiązania potrzebne do obsługi cyfrowego środowiska pracy dostępnego z chmury, które pozwoli zespołom na bezpieczny dostęp do wymaganych zasobów i narzędzi,  tak by mogli oni działać efektywnie, niezależnie od lokalizacji czy stosowanego urządzenia.”

Większe możliwości

Citrix oferuje platformę do cyfrowej pracy, dzięki której organizacje mogą zapewnić ujednolicony, bezpieczny i efektywy dostęp do wymaganych do pracy zasobów. Oferta Wrike pozwoli Citrix poszerzyć funkcjonalność platformy Citrix o nowe narzędzia do zarządzania pracą, co umożliwi jej uproszczenie oraz zwiększenie efektywności poprzez automatyzację i usprawnienie pracy zespołowej dla wszystkich pracowników.

„Mamy z Citrix wpólną wizję odnośnie przyszłości pracy. Chcemy zmniejszyć jej złożoność i umożliwić ludziom osiąganie coraz lepszych wyników. Naszym celem jest wyposażenie pracowników w innowacyjny zestaw rozwiązań, których będą mogli używać, by rozwijać biznes.” – powiedzał Andrew Filev, założyciel i dyrektor generalny Wrike.

Szczegóły finansowe

Citrix sfinansuje transakcję z kapitału własnego oraz środków pozyskanych zewnętrznie. Firma planuje utrzymać ratingi kredytowe na poziomie inwestycyjnym oraz powrót do pierwotnych statusów kredytowych w przeciągu 2 lat.  Firma uzyskała zobowiązanie od JPMorgan Chase Bank, N.A. na kwotę 1,45 miliarda USD niezabezpieczonej pożyczki pomostowej na 364 dni.

Transakcja, która została jednogłośnie zatwierdzona przez radę dyrektorów Citrix i Wrike, ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2021 roku. Do tego czasu firmy będą działały niezależnie. Po tym czasie Andrew Filev będzie nadal kierował zespołem Wrike i podlegał wiceprezesowi i dyrektorowi finansowemu Citrix Arlenowi Shenkmanowi.

O firmie Citrix
Citrix wspiera organizacje, by mogły zapewnić pracownikom odpowiednie standardy i satysfakcję z pracy, bez względu na miejsce jej wykonywania. Nasze rozwiązania tworzące cyfrowe środowisko pracy zapewniają każdemu pracownikowi dostęp do wszelkich zasobów, by Ci mogli ją jak najlepiej wykonać. Łączymy doświadczenie użytkownika, elastyczność IT i bezpieczeństwo, by wspierać innowacje, elastyczność i ciągłość biznesową, przy jednoczesnym usunięciu ograniczeń w zakresie miejsca, wykorzystywanych urządzeń, sieci, a nawet środowiska chmurowego. Wicej informacji można uzyskać na stronie: www.citrix.com/pl-pl/

© 2021 Citrix Systems, Inc.  Citrix, the Citrix logo, and other marks appearing herein are the property of Citrix Systems, Inc. and may be registered with the U.S. Patent and Trademark Office and in other countries.  All other marks are the property of their respective owners.