Feb

202017

Citrix przejmuje firmę Cedexis

FORT LAUDERDALE, Floryda - 20 luty 2018 - Citrix poinformował o przejęciu firmy Cedexis, która oferuje usługi optymalizacji ruchu w chmurach publicznych, sieciach CDN oraz przez sieci ISP (dostawców usług internetowych). Usługa działa dynamicznie, w trybie rzeczywistym, wykorzystując do tego celu dane dotyczące komunikacji sieciowej. Ma to pomóc w zmniejszeniu złożoności ruchu i przyspieszeniu dostarczania użytkownikom aplikacji oraz danych, w ramach różnych dostępnych połączeń w internecie.

Migracja do usług w chmurze hybrydowej czy multi-cloud tworzy nowe wyzwania w zakresie dostarczania aplikacji oraz zapewnienia wysokiego komfortu pracy. Oczekiwanie, że określone usługi sieciowe czy chmurowe będą oferowały najwydajniejszy sposób na dostęp do aplikacji, we wszystkich możliwych scenariuszach, jest nierealne. Warunki połączenia internetowego ciągle ulegają zmianie, a to ma wpływ na wydajność czy koszty infrastruktury. Bez wykorzystania odpowiedniego, dynamicznie reagującego na zmiany, rozwiązania nie jest zatem możliwe uzyskanie wysokiej efektywności i komfortu pracy.

Połączenie rozwiązań Citrix z technologiami Cedexis da klientom możliwość zapewniania najwyższego komfortu pracy dla użytkowników końcowych. Zarówno, gdy dotyczy to połączeń: aplikacje biznesowe - aplikacje pracownika (B2E), czy aplikacje biznesowe - aplikacje konsumenckie, a także obydwu tych wariantów. Firmy mogą zwiększyć zaangażowanie użytkowników końcowych, podwyższyć wydajność rozwiązania do dostarczania środowiska pracy oraz samej infrastruktury, przez zmniejszenie kosztów IT ponoszonych na usługi w obrębie chmury i sieci. Technologie Cedexis pozwalające na dynamiczne, programowalne i inteligentne sterowanie ruchem sieciowym, poprawiają wydajność aplikacji w środowiskach chmury hybrydowej oraz multi-cloud.

To przejęcie wyróżnia podejście Citrix Secure Digital Perimeter (SDP) w obszarze bezpieczeństwa i wydajności. Wspiera nowoczesne aplikacje rozproszone, oparte na mikro usługach w środowiskach hybrydowych i multi-cloud. Obecnie Citrix może umożliwić działom IT dynamiczną orkiestrację infrastruktury w czasie rzeczywistym, dostarczyć wgląd w działania określające pracę użytkownika końcowego i zapewnić wysoki komfort pracy bez względu na obciążenie i opóźnienia dostępnych połączeń sieciowych. Ponadto technologie Cedexis pomogą Citrix w zaoferowaniu klientom lepszego i pełniejszego wglądu, w czasie rzeczywistym, w wydajność sieci i pozwolą na inteligentne sterowanie ruchem pod kątem aplikacji w środowiskach multi-clouds.

Dzięki tej akwizycji Citrix jest w stanie zaoferować jeszcze większy wybór rozwiązań w trakcie adopcji usług. Citrix pozwoli działom IT na sterowanie ruchem sieciowym w czasie rzeczywistym, w oparciu o dane telemetryczne użytkownika, zaawansowaną analitykę oraz wgląd w dane komunikacyjne, w celu dynamicznego dostosowania połączenia do aplikacji i warunków sieciowych. Poprawi to wydajność operacyjną i zapewni ciągłość biznesową dla wszystkich rozwiązań w środowiskach hybrydowych i multi-cloud.

###

O firmie Citrix

Citrix (NASDAQ:CTXS) dąży do bezpiecznego, wzajemnego połączenia ludzi, rzeczy i organizacji. Pomagamy klientom tworzyć środowisko pracy przyszłości, zapewniając wszechstronną, bezpieczną cyfrową przestrzeń pracy, która łączy w sobie aplikacje, dane i usługi potrzebne do uzyskania przez ludzi odpowiedniej produktywności. Upraszczamy również zdolność działów IT do adaptacji i zarządzania złożonym środowiskami chmurowymi. Rozwiązania Citrix są wykorzystywane w ponad 400 000 organizacjach, w tym przez 99 procent firm znajdujących się na liście Fortune 100 i przez 98 procent firm z listy Fortune 500. Więcej na stronie www.citrix.com.pl.

###

© 2017 Citrix Systems, Inc.  All rights reserved.  Citrix,  XenApp and XenDesktop are trademarks of Citrix Systems, Inc. and/or one or more of its subsidiaries, and may be registered in the U.S. Patent and Trademark Office and in other countries. All other trademarks and registered trademarks are property of their respective owners.