Jan

302018

Citrix mianuje Andy'ego MacDonalda wiceprezesem ds. rynków wschodzących

Piotr Fąderski dyrektorem na region Europy Wschodniej, Adriatyk, Turcję i Izrael

Warszawa - 30 Stycznia, 2018 - Citrix mianował Andy'ego MacDonalda wiceprezesem ds. rynków wschodzących. Andy ma trzy dekady doświadczenia w pracy na rynkach europejskich i rozwijających się, a także w kierowaniu wielokulturowymi zespołami z obszaru łączności sieciowej oraz chmury i stymulowaniu wzrostu w trudnych warunkach biznesowych. Jako podwładny Sherifa Seddika, starszego wiceprezesa i dyrektora zarządzającego Citrix EMEA, będzie odpowiadać za wzrost i rozwój sprzedaży usług Citrix w nowo utworzonym obszarze poprzez zwiększanie przychodów, realizowanie agresywnej strategii wzrostu oraz wspieranie ekosystemu partnerów firmy.

Stworzenie nowego obszaru rynków wschodzących ma lepiej służyć klientom i partnerom przechodzącym do środowisk chmurowych, wdrażającym je i zarządzającym nimi. Obszar składa się z następujących regionów: Rosja i WNP; Europa Wschodnia (łącznie z Turcją, Izraelem oraz Europą Południowo-Wschodnią); Bliski Wschód i Afryka Północna; oraz Afryka Subsaharyjska.

"Doświadczenie i wiedza Andy'ego zapewnią cenne wsparcie naszym klientom. Jednocześnie nowy obszar sprzedaży pozwoli firmie wykorzystać talenty Andy'ego i jego zespołu i wypracować innowacyjne podejście do tych rynków, zamiast stosować strategie przeznaczone dla większych lub bardziej dojrzałych obszarów. Jestem podekscytowany i przekonany, że Andy pomoże poprowadzić firmę w przyszłość, w której chmura będzie odgrywała kluczową rolę", powiedział Sherif Seddik, starszy wiceprezes i dyrektor zarządzający Citrix EMEA.

Przed dołączeniem do Citrix, od 2008 r. Andy piastował różne stanowiska kierownicze związane z rynkami wschodzącymi w Cisco Systems w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ostatnio jako wiceprezes ds. sprzedaży dla globalnych dostawców usług na Bliski Wschód, Afrykę i Rosję. W tej roli odpowiadał za budowę i rozwój strategii sprzedaży produktów Cisco dostawcom usług w regionie. Wcześniej w 1992 r. był współzałożycielem brytyjskiej spółki Internetwork Support Limited (ISL), która stała się jedną z największych i najlepiej znanych europejskich firm sieciowych. Po nabyciu ISL przez ThruPoint w 2001 r. Andy kierował połączoną organizacją w regionie EMEA do 2008 r. Zaczął karierę od różnych stanowisk technicznych i kierowniczych w BT w Glasgow, Londynie i Paryżu.

"To ekscytujący moment, żeby dołączyć do zespołu Citrix. Praca staje się coraz bardziej cyfrowa i wirtualna. Aby pracować wydajnie, potrzebujemy spójnych doświadczeń użytkownika na różnych urządzeniach i platformach. Wdrażanie i zarządzanie środowiskami chmurowymi ma wysoki priorytet dla wielu organizacji" - powiedział Andy MacDonald, wiceprezes ds. rynków wschodzących w Citrix.

Nowy Dyrektor na region Europy Wschodniej, Adriatyk, Turcję i Izrael

Funkcję dyrektora na region Europy Wschodniej, Adriatyk, Turcję i Izrael objął Piotr Fąderski, który dołączył do Citrix we wrześniu 2016 roku, jako Senior Manager, odpowiedzialny za kanał partnerski na Szwajcarię, Austrię, Europę Wschodnią i Rosję.

W ciągu 15 lat spędzonych w branży IT pracował między innymi dla takich międzynarodowych firm, jak VMware, CA czy HP. Jego doświadczenie obejmuje stanowiska kierownicze w działach sprzedaży oraz strukturach odpowiedzialnych za współpracę z partnerami i rozwój biznesowy, ze szczególnym naciskiem na zarządzanie zmianami, prowadzenie wysokowydajnych zespołów, tworzenie i realizowanie strategicznych planów rozwoju oraz budowanie wzrostu partnerów za sprawą kanału partnerskiego.

Obecnie sprawuje nadzór nad Polską, Czechami, Słowacją, Turcją, Izraelem, Węgrami, Cyprem, Grecją oraz Krajami Półwyspu Bałkańskiego.

Piotr jest Polakiem, lecz od 15 lat mieszka w Monachium w Niemczech. Jest żonaty i ma syna. W wolnym czasie uprawia trekking i jazdę na nartach.

O firmie Citrix

Citrix (NASDAQ:CTXS) dąży do bezpiecznego, wzajemnego połączenia ludzi, rzeczy i organizacji. Pomagamy klientom tworzyć środowisko pracy przyszłości, zapewniając wszechstronną, bezpieczną cyfrową przestrzeń pracy, która łączy w sobie aplikacje, dane i usługi potrzebne do uzyskania przez ludzi odpowiedniej produktywności. Upraszczamy również zdolność działów IT do adaptacji i zarządzania złożonym środowiskami chmurowymi. Rozwiązania Citrix są wykorzystywane w ponad 400 000 organizacjach, w tym przez 99 procent firm znajdujących się na liście Fortune 100 i przez 98 procent firm z listy Fortune 500. Więcej na stronie www.citrix.com.pl

# # #

Citrix® is a trademark or registered trademark of Citrix Systems, Inc. and/or one or more of its subsidiaries, and may be registered in the U.S. Patent and Trademark Office and in other countries. All other trademarks and registered trademarks are property of their respective owners.