Jan

92017

Citrix Unidesk'i Satın Aldı

Yılın ilk büyük satın alımı Citrix’ten geldi. Citrix, katmanlama isimli çığır açan Windows uygulama paketleme ve yönetme teknolojisinin mucidi Unidesk'i satın aldığını duyurdu.

ANAHEIM, Kaliforniya – 9. Ocak 2017 - İş ortakları ve müşterilerin masaüstünü ve uygulamaları XenDesktop ve XenApp ile güvenli bir şekilde kurup yönetebilmelerini kolaylaştırmak için Citrix, katmanlama (layering) isimli çığır açan Windows uygulama paketleme ve yönetme teknolojisinin mucidi Unidesk'i satın aldığını duyurdu.

Citrix Başkan Yardımcısı Jeroen van Rotterdam, "Unidesk müşteriler ve sektör analistleri tarafından uygulama katmanlama alanında, güvenli uygulama dağıtımını ve VDI kurulumlarını düzenleyen ve bunların yönetimlerini kolaylaştıran bir lider olarak tanınıyor. Unidesk teknolojisini XenApp ve XenDesktop ile birleştirerek Citrix, şirket içi ve hibrit kurulum ortamlarında, masaüstü ve uygulamaların bulut üzerinden dağıtımını sağlamak ve bunları yönetmek için piyasadaki en güçlü ve kolay kurulumlu uygulama katmanlama çözümünü sunuyor ve sektördeki liderliğini geliştiriyor" dedi.

Uygulama katmanlama, uygulamaları kurulu işletim sisteminden ayırmak; bu yolla sistem ve uygulamaların ayrı ayrı yönetilip, herhangi bir son kullanıcı bilgisayarından herhangi bir cihaza iletilebilmelerini sağlamak için en iyi yöntem olarak ortaya çıkmıştı. Uygulama uyumluluğu herhangi bir katmanlama çözümünden randıman alabilmek için gereken en önemli kriter ve Unidesk, rakiplerine göre çok daha yüksek uygulama uyumluluğuna sahip olduğu için sektörde ayrı bir yerde.

Windows işletim sisteminin kendisi (OS katmanı), uygulamalar (app katmanları) ve tüm kullanıcı ayarlarını, uygulamalarını ve verilerini saklayan üzerine yazılabilir kalıcı bir katman da dahil olmak üzere tüm Windows çalışma alanını modüler sanal diskler halinde katmanlayarak uyumluluğu artıran full-stack katmanlama teknolojisini sadece Unidesk sunuyor. Çığır açan Unidesk 4.0 mimarisi ile Citrix müşterileri, hem şirket içi hem de bulut tabanlı sistemlerde sadece tek bir uygulamaya ihtiyaç duyarak buluta geçişi kolaylaştıran, en ölçeklenebilir ve özellik açısından en zengin uygulama katmanlama çözümünden yararlanabilecekler.

Unidesk Başkanı ve CEO'su Don Bulens’in yorumları ise şöyle;  "Citrix ve Unidesk doğal bir birleşimdir. Sunduğumuz çözümün gelişmesinde önemli bir potansiyel ile birlikte müşteriler ve iş ortakları için büyük bir değer görüyoruz. VDI ve güvenli uygulama ve veri dağıtımı pazarını Citrix oluşturdu ve sektörde lider konumda. Bu yüzden rakipsiz bir kullanıcı deneyimi sunarken tekliflerimizi, kurulum ve yönetimi kolaylaştıran kapsamlı bir çözüm içine entegre etmek en mantıklısıydı" dedi.

Citrix, Unidesk'i VMware Horizon ve Microsoft sanal masaüstü kurulumu müşterileri için tek başına bir ürün olarak satmaya devam edecek.

 

Follow Citrix

Citrix Hakkında

Citrix (NASDAQ: CTXS), olağanüstüyü olanaklı kılmak için insanlar, kurumlar ve nesnelerin güvenli bir şekilde bağlantı kurabildiği ve erişilebilir olduğu bir dünyaya güç katmayı hedefler. Teknolojisi, dünyanın uygulamalarını ve verilerini güvenli ve erişilmesi kolay hale getirirken insanların her yerde ve her zaman çalışabilmesine olanak tanır. Citrix, BT'nin bulut üzerinden veya yerinde, her cihaz ve platform üzerinde kritik sistemleri güvenli bir şekilde kullanıcılara sağlamasına olanak tanıyan Hizmet olarak İşyeri, uygulama sağlama, sanallaştırma, mobilite, ağ sağlama ve dosya paylaşım çözümlerini içeren eksiksiz ve tümleşik bir portföy sunar. 2015 yılında 3,28 milyar $ gelir elde eden Citrix'in çözümleri dünya çapında 400.000'in üzerinde kurum ve 100 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için: www.citrix.com.tr.

###

© 2017 Citrix Systems, Inc.  All rights reserved.  Citrix,  XenApp and XenDesktop are trademarks of Citrix Systems, Inc. and/or one or more of its subsidiaries, and may be registered in the U.S. Patent and Trademark Office and in other countries. All other trademarks and registered trademarks are property of their respective owners.