Jan

212016

Novým prezidentem a CEO společnosti Citrix je Kirill Tatarinov

Úlohou Kirilla Tatarinova bude posílení a naplnění inovačního potenciálu v oblasti produktů i služeb

SANTA CLARA, Kalifornie – 21. ledna 2016 – Novým prezidentem a generálním ředitelem společnosti Citrix Systems, Inc. (NASDAQ:CTXS) se s účinností od 25. ledna 2016 stává Kirill Tatarinov, který má za sebou 13leté zkušenosti s vrcholovým managementem ve společnosti Microsoft. Ke stejnému dni zaujme Kirill Tatarinov i pozici v představenstvu společnosti. Výkonným předsedou představenstva bude i nadále dosavadní prozatimní prezident a CEO, Robert Calderoni.

Kirill Tatarinov působí v oboru informačních technologií již tři desítky let a může se pochlubit velmi úspěšnou bilancí ve strategických a obchodních oblastech produktového managementu zaměřeného na software a IT služby. Z jeho profesní minulosti lze vyzdvihnout například pozici výkonného viceprezidenta divize Microsoft Business Solutions, která za jeho působení dosáhla zdvojnásobení obratu i zvýšení ziskovosti. V rámci této pozice stál Kirill Tatarinov i za úspěšnou transformací divize do prostředí cloudu a odpovídal za řízení celosvětového ekosystému partnerů. Před příchodem do Microsoftu působil Tatarinov například jako technologický ředitel ve společnosti BMC.

„Je pro mne velkou ctí připojit se ke společnosti Citrix,“ uvedl ke svému jmenování Kirill Tatarinov. „Citrix je kultovní společností s jednou z nejlepších globálních značek, širokou škálou inovativních produktů a obrovským množstvím produktů aktivně využívaných zákazníky po celém světě, a to včetně 99 procent firem z žebříčku Global 500. Těším se na práci po boku špičkových manažerů, skvělých zaměstnanců i specializovaných partnerů a pevně věřím, že společně opět posuneme hranice inovací a ještě více zhodnotíme náš potenciál.“

„Proces výběru nového prezidenta a generálního ředitele by velmi náročný a ze všech kandidátů je právě Kirill Tatarinov tou nejlepší osobou, která má všechny předpoklady pro naplnění inovačního potenciálu i strategie růstu naší společnosti,“ dodává Robert Calderoni. 

Více informací k jmenování Kirilla Tatarinova naleznete v originální tiskové zprávě.

Sledujte Citrix

Informace pro média

Slavica Simunovic
+49 89 444 564 039
slavica.simunovic@citrix.com

O Citrixu

Společnost Citrix (NASDAQ:CTXS) je odborníkem v implementaci softwarového pracovního prostředí, sjednocování virtualizace, správy mobility, networkingu a SaaS řešení, čímž otevírá nové možnosti obchodu a umožňuje lidem pracovat lépe. Řešení společnosti Citrix zvyšují mobilitu podniků prostřednictvím bezpečných osobních pracovních prostředí, která zaměstnancům nabízí okamžitý přístup k aplikacím, desktopům, datům a komunikaci z jakéhokoli zařízení a prostřednictvím jakékoli sítě a cloudu. Řešení Citrix používá více než 400 000 organizací a více než 100 milionů uživatelů po celém světě. Roční zisk v roce 2014 dosáhl 3,14 miliardy USD. Další informace naleznete na stránkách www.citrix.cz.