Jan

222016

Citrix mianuje Kirilla Tatarinova nowym prezesem i CEO

Doświadczony przedstawiciel wyższej kadry zarządzającej firmy Microsoft wniesie do firmy Citrix doświadczenie w kierowaniu rozwojem produktów

Santa Clara, Kalifornia – 22 stycznia 2016 r. – W dniu dzisiejszym firma Citrix ogłosiła, że 25 stycznia 2016 r. Kirill Tatarinov obejmie stanowisko prezesa i dyrektora generalnego spółki. Kirill Tatarinov, doświadczony przedstawiciel wyższej kadry zarządzającej firmy Microsoft, dołączy również do zarządu firmy Citrix. Robert Calderoni, który dotychczas pełnił rolę tymczasowego prezesa i dyrektora generalnego, będzie kontynuował swoje obowiązki na stanowisku prezesa wykonawczego w zarządzie spółki Citrix. Jego głównym zadaniem będzie wspieranie realizacji strategicznego planu zwiększenia efektywności operacyjnej, poprawy struktury kapitałowej i uproszczenia portfela produktów.

Kirill Tatarinov pracuje w branży od 30 lat i w tym czasie odniósł wiele sukcesów, nadzorując realizację strategii produktowych i działalności biznesowej w zakresie usług i oprogramowania. Przez 13 lat obejmował stanowiska kierownicze w firmie Microsoft. Ostatnią z pełnionych przez niego ról była funkcja wiceprezesa pionu rozwiązań biznesowych Microsoftu, w ramach której podwoił dochody, zwiększył rentowność, kierował transformacją na rzecz usług w chmurze i zarządzał globalnym ekosystemem partnerów. W trakcie pracy w firmie Microsoft był również wiceprezesem pionu zarządzania i rozwiązań. W tym czasie przyspieszył realizację strategii produktowej, co pozwoliło osiągnąć znaczny wzrost dochodów. Przed podjęciem zatrudnienia w spółce z Redmond Kirill Tatarinov był członkiem wyższej kadry kierowniczej w firmie BMC. Obejmował stanowisko dyrektora technicznego, a także pełnił funkcje kierownicze, w ramach których odpowiadał za rozwój produktów i biznesu.

„Zarząd pragnie z przyjemnością powitać Kirilla Tatarinova na stanowisku prezesa i dyrektora generalnego firmy Citrix”, powiedział Robert Calderoni, prezes wykonawczy. „Po dokładnej ocenie kandydatów zarząd ustalił, że Kirill Tatarinov dysponuje ogromnym doświadczeniem w zakresie zarządzania produktami i przywództwa technologicznego, co czyni go odpowiednią osobą do sprawowania nadzoru nad strategią innowacji i rozwoju Citrix”.

Robert Calderoni dodaje: „Pełnienie obowiązków tymczasowego dyrektora generalnego i współpraca z zespołem Citrix, zarządem spółki i liderami firmy sprawiły mi wiele przyjemności. Przeprowadzenie dogłębnej analizy przedsiębiorstwa pozwoliło nam obrać za cel zwiększenie rentownego wzrostu, efektywności operacyjnej i ponowne skupienie się na zasadniczym przedmiocie działalności firmy, tj. bezpiecznym dostarczaniu aplikacji i danych. Z niecierpliwością oczekuję bliskiej współpracy z Kirillem Tatarinovem i resztą zespołu zarządzającego firmy Citrix, pełniąc funkcję prezesa wykonawczego”.

„Jestem dumny z tego, że dołączam do zespołu Citrix w tak ekscytującym czasie”, stwierdził Kirill Tatarinov. „Citrix to modelowa firma dysponująca światowej klasy marką, innowacyjnymi produktami i dużą liczbą klientów, wśród których znajduje się 99% przedsiębiorstw z listy Global 500. Firma Citrix stanowi siłę napędową biznesu cyfrowego. Bezpieczne dostarczanie aplikacji i danych ma strategiczne znaczenie dla przedsiębiorstw wszelkich rozmiarów, niezależnie od branży i regionu. Nie mogę doczekać się współpracy z liderami, utalentowanymi pracownikami i oddanymi partnerami firmy Citrix z całego świata, pokonywać granice innowacyjności i tworzyć wspólnie jeszcze większą wartość”.

Procesowi poszukiwania nowego dyrektora generalnego przewodniczył komitet zarządu, w skład którego weszli Robert Calderoni (przewodniczący komitetu), Godfrey R. Sullivan i Jesse Cohn. Z pomocą przyszła także wiodąca firma zajmująca się rekrutacją menedżerów o nazwie Heidrick & Struggles. Wraz z powołanym na stanowisko prezesa i dyrektora generalnego Kirillem Tatarinovem zarząd firmy Citrix będzie składał się z 11 dyrektorów.

Kontakt dla mediów
Slavica Simunovic
Citrix Systems GmbH
slavica.simunovic@citrix.com

 

Informacje o firmie Citrix

Citrix (NASDAQ:CTXS) jest firmą umożliwiającą efektywniejszą pracę organizacji i ludzi dzięki transformacji organizacji do miejsca pracy zdefiniowanego przez oprogramowanie, łącząc technologię wirtualizacji, zarządzanie mobilnością, łączność sieciową i rozwiązania SaaS. Produkty Citrix zwiększają biznesową mobilność oferując bezpieczne obszary robocze, które umożliwiają pracownikom stały dostęp do aplikacji, desktopów, danych oraz wzajemną komunikację na dowolnym urządzeniu, poprzez dowolną sieć czy chmurę. W 2014 roku przychody firmy wyniosły 3,14 miliarda USD a rozwiązania Citrix są wykorzystywane w ponad 400 000 organizacjach i przez ponad 100 milionów użytkowników na całym świecie. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.citrix.com.pl.