Jan

162015

Citrix przejmuje firmę Sanbolic

Technologia firmy Sanbolic pomoże obniżyć koszty i zwiększyć kompleksowość pamięci masowej, wymaganej przy dostarczaniu aplikacji oraz we wdrożeniach VDI.

SANTA CLARA, Kalifornia – 13 Stycznia, 2015 – Citrix ogłosił finalizację transakcji przejęcia firmy Sanbolic, innowatora w zakresie wirtualizacji pamięci masowej, zorientowanej na obsługę dużych obciążeń roboczych. Technologia firmy Sanbolic pozwala klientom na wykorzystanie  pamięci masowej zdefiniowanej programowo do optymalizacji procesu dostarczania charakterystycznych dla aplikacji obciążeń roboczych z dowolnego nośnika – dysków SSD, Flash, twardych dysków sieciowych NAS, SAN, zarówno po stronie serwerowej oraz we wdrożeniach chmurowych – poprawiając tym samym równoważenie obciążeń (load balancing) pamięci masowej, dostępność aplikacji oraz zapewniając wysoką wydajność pracy użytkowników końcowych. Przejęcie zestawu technologii Sanbolic w połączeniu z czołowymi rozwiązaniami Citrix XenDesktop, XenApp i XenMobile pozwoli Citrix na rozwój wielu różnorodnych rozwiązań, które poprawią ekonomię oraz zmniejszą złożoność firmowych wdrożeń z zakresu dostarczania aplikacji Windows oraz wirtualnej infrastruktury desktopów (VDI).

Rozwiązania Sanbolic pozwalają na to, by firmowe wdrożenia były dystrybułowane i dostępne z każdej lokalizacji i za pośrednictwem dowolnej chmury obliczeniowej, skalowalne w liniowy i łatwy do przewidzenia sposób, z uproszczoną funkcją provisioningu i zarządzania oraz zwiększoną ogólną wydajnością. Zespół Sanbolic zostanie włączony w strukturę organizacyjną Citrix. Szczegółowe warunki przejęcia nie zostały ujawnione. 

Redukcja złożoności infrastruktury i pamięci masowej dla procesu dostarczania aplikacji i VDI

Firmy będą mogły stosować wirtualne aplikacje i VDI w całej organizacji, jednocześnie gwarantując wysoki poziom usług związanych z obciążeniami roboczymi. Choć koszty sprzętu i licencji oprogramowania są w pełni znane, to właśnie pamięć masowa często sanowi barierę dla efektywnych kosztowo i łatwych wdrożeń tego typu. Wraz z przejęciem firmy Sanbolic, Citrix będzie mógł oferować szeroką gamę rozwiązań o jak najlepszych w swojej klasie parametrach w zakresie ceny, wydajności, efektywności wykorzystania, bezpieczeństwa i elastyczności. W odróżnieniu od innych rozwiązań dostępnych na rynku rozwiązanie Citrix pozwoli klientom na korzystanie z już istniejącej infrastruktury pamięci masowej, zasobów sieciowych i infrastruktury IT zarówno lokalnie lub w chmurze.

Obecnie ponad 200 klientów Citrix wykorzystuje rozwiązania firmy Sanbolic, by zagwarantować ciągłą dostępność i możliwość grupowania w odniesieniu do lokalizacji swoich wdrożeń XenApp i XenDesktop. Citrix będzie współpracował ze swoimi partnerami technologicznymi, integratorami i kanałem partnerskim, w celu oferowania rozwiązań pamięci masowej swoim klientom oraz za pośrednictwem ich kanału partnerów specjalizujących się w pamięciach masowych, by dostarczać jak najszerszą ofertę zoptymalizowanych rozwiązań tego typu.

Informacje o firmie Citrix

Citrix (NASDAQ:CTXS) jest firmą oferującą różnorodne formy pracy mobilnej, dzięki wykorzystaniu wirtualizacji, akceleracji sieci, a także rozwiązań chmurowych. Produkty oferowane przez Citrix zwiększają wartość firmowej mobilności poprzez zapewnienie bezpiecznych, spersonalizowanych środowisk pracy, w ramach których użytkownicy mają stały dostęp do aplikacji, desktopów, danych i narzędzi komunikacji, z dowolnego miejsca, urządzenia, sieci czy chmury. W 2013 roku przychody firmy wyniosły 2,9 miliarda dolarów, a rozwiązania Citrix są wykorzystywane w ponad 330 000 organizacjach i przez ponad 100 milionów użytkowników na całym świecie. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.citrix.com.pl      

###

©2015 Citrix Systems, Inc. Wszystkie prawa zastrzeżone. Citrix, Sanbolic, XenApp, XenDesktop i XenMobile to znaki towarowe Citrix Systems, Inc. i (lub) firm zależnych, które mogą być zastrzeżone w Biurze Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych oraz w innych krajach. Wszystkie pozostałe znaki towarowe i zastrzeżone znaki towarowe są własnością odpowiednich podmiotów.
Złożoność infrastruktury nadal utrudnia wdrożenia z zakresu VDI i dostarczania aplikacji. Połączenie technologii Sanbolic z rozwiązaniami Citrix XenDesktop i XenApp pozwoli nam na rozwiązanie tego problemu i tym samym dostarczanie klientom rozwiązań, które uproszczą infrastrukturę i obniżą całkowity koszt wdrożenia i zarządzania. Firma Sanbolic posiada wysoko wykwalifikowany zespół specjalistów, który pomoże nam w spełnianiu tych potrzeb.
- Geir Ramleth

Starszy Wiceprezes i Główny Strateg w Citrix

Dołącz do nas