Jan

162015

Citrix przedstawia WorkspacePod, XenMobile 10, XenServer 6.5 oraz zapowiada usprawnienia techniczne w XenDesktop i XenApp

SANTA CLARA, Kalifornia – 15 Stycznia, 2014 - podczas odbywającego się w Las Vegas spotkania Citrix Summit 2015 firma przedstawiła szereg nowości produktowych. Pierwszą  z nich jest Citrix WorkspacePod™, w pełni zintegrowane rozwiązanie do dostarczania nowoczesnych środowisk roboczych. Przy współpracy z partnerami technologicznymi Citrix rozwija wspólną ofertę, zintegrowanej pamięci masowej, sieci oraz mocy obliczeniowej, by obniżyć koszty i złożoność dostarczania aplikacji webowych, Windows i Linux. Klienci i partnerzy mogą wykorzystać WorkspacePod do wdrożenia wydajnych obszarów roboczych, skalowalnych nawet dla tysięcy użytkowników. Citrix WorkspacePod zapewnia prostotę i skalowalność infrastruktury konwergentnej w korzystnej cenie na użytkownika, konsolidując istniejącą lokalnie lub w chmurze infrastrukturę pamięci masowej i skracając czas potrzebny na uzyskanie wartości z wdrożeń mobilnych obszarów roboczych. Rozwiązanie może być stosowane samodzielnie lub też w ramach szerszej konfiguracji w centrum danych oraz w regionalnych oddziałach firmy. Wersja poglądowa (technical preview) będzie dostępna w pierwszym kwartale tego roku.

W Las Vegas firma przedstawiła WorkspacePod Powered by HP, które w integruje  infrastrukturalne oprogramowanie Citrix do tworzenia mobilnych obszarów roboczych z platformą HP Moonshot i serwerami HP ProLiant SL4540. Korzyści obejmują m.in.:

 • Oszczędności sprzętowe do 40 procent – w porównaniu do tradycyjnej architektury SAN.
 • Wysoką wydajność sieci – która obejmuje zintegrowany 40 gigabajtowy switching pomiędzy  mocą obliczeniową a pamięcią masową.
 • Wysoką wydajność grafiki – wraz z zintegrowanym CPU/GPU dla wsparcia aplikacji i desktopów obsługujących grafikę w wysokiej rozdzielczości i wideo renderowanych na serwerze.
 • Redundancję i dostępność - zapewnia w pełni redundantny i wysoko dostępny system dla infrastruktury, pamięci masowej i obciążeń roboczych.

Poza WorkspacePod Citrix zaprezentował nową wersję XenMobile 10, która optymalizuje komfort pracy użytkowników korzystających z firmowej mobilności, poprzez automatyzację  i uproszczenie procesu wdrażania oraz zarządzania IT. Dla działów IT XenMobile 10 stanowi jednolitą platformę EMM, która upraszcza zarządzanie mobilnymi aplikacjami, danymi i urządzeniami, oferując biznesową elastyczność, bezpieczeństwo oraz wysoką skalowalność. Nowa wersja XenMobile 10, która jest dostępna do pobrania od zaraz zawiera między innymi:  

 • Wyższą wydajność dzięki zoptymalizowanemu przepływowi informacji pomiędzy aplikacjami – XenMobile oferuje pełny zestaw aplikacji biznesowych, które zwiększają komfort pracy użytkowników. Nowe usprawnienia dotyczą zintegrowanych aplikacji Citrix, takich jak WorxMail™, WorxWeb™, WorxNotes™, QuickEdit™, ShareConnect™ i ShareFile®.
 • Pełne bezpieczeństwo minimalizujące ryzyko wdrożeń w zakresie firmowej mobilności –rozwiązanie gwarantuje zwiększone bezpieczeństwo interakcji pomiędzy urządzeniem mobilnym, zaporą sieciową a serwerem. Wspiera silną autentykację aplikacji przy wykorzystaniu platformy uwierzytelniającej RSA i zaawansowane szyfrowanie FIPS 140.2
 • Większą elastyczność IT w ramach jednego panelu kontrolnego - XenMobile upraszcza procesy administracyjne IT począwszy od zapisu, provisioningu, konfiguracji i wdrożenia po usuwanie problemów całego mobilnego środowiska.

Kolejną nowością zaprezentowaną podczas Summit 2015 jest najnowsza wersja platformy wirtualizacyjnej XenServer 6.5, opartej na otwartym projekcie hypervisora Xen. Rozwiązanie oferuje pełną 64-bitową architekturę jądra, co pozwala na korzystanie z najnowszych platform sprzętowych i systemów operacyjnych, a także na obsługę sieci klasy korporacyjnej, magazynowanie i zarządzanie obciążeniem. Ponadto XenServer 6.5 wspiera technologię Intel® Trusted Execution (Intel® TXT), która zapewnia wykrycie potencjalnych prób ataku na hypervisor, zapobiegając uruchamianiu aplikacji na potencjalnie zainfekowanych maszynach.

Nowa wersja umożliwia również geo-tagowanie obciążeń, co pozwala ograniczyć obciążenia działające w danej lokalizacji np. ze względów bezpieczeństwa. XenServer rozszerza także możliwości wirtualizacji GPU wspierając technologię NVIDIA GRID ™ vGPU ™ oraz umożliwia lepsze dostarczanie wysokiej klasy aplikacji graficznych 3D w ramach wirtualnych pulpitów. Nowa wersja charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością począwszy od wzrostu szybkości bootowania dużej liczby maszyn wirtualnych (wzrost o 70% w stosunku do wersji 6.2), wyższą wydajność sieci (do 700% lepszą w stosunku do wersji 6.2), po wzrost wydajności odczytu i zapisu.

Ponadto w pierwszym kwartale 2015 roku Citrix wprowadzi również pakiet ulepszeń technicznych w swoich czołowych liniach produktowych XenApp® i XenDesktop®. Nowe funkcje będą dostępne dla klientów, którzy posiadają wdrożenia XenApp / XenDesktop jako proste w instalacji aktualizacje. Planowane nowości to między innymi:

 • Pakiet optymalizacji dla Microfosft Lync – Citrix zoptymalizuje HDX™ Optimization Pack
  for Microsoft Lync i rozszerzy dostarczanie Lync 2013 na urządzenia Linux i Mac.
 • Rejestrowanie sesji – umożliwi szefom IT i osobom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo pełniejszy wgląd w sesje użytkowników, pełniejszy audyt oraz zwiększy możliwości aktywnego rozwiązywania problemów.
 • XenServer® 6.5 – klienci wykorzystujący we wdrożeniach XenApp i XenDesktop hypervisor XenServer będą mogli skorzystać z nowej wersji XenServer 6.5, oferującej wysoką wydajność w zakresie obsługi grafiki w wysokiej rozdzielczości.
 • Linux Virtual Desktop Agent – pozwoli użytkownikom na korzystanie z aplikacji Linux na urządzeniach opartych na innym systemie operacyjnym.
 • HDX z Framehawk – Citrix HDX z Framehawk zaoferuje unikalne technologie akceleracji dla trudnych warunków sieciowych, które mają polepszyć komfort użytkowania zarówno w ramach korzystania z biznesowych aplikacji, dostępu do aplikacji internetowych, czy oglądania filmów.
 • DesktopPlayer® for Windows – umożliwi bezpieczne korzystanie z wirtualnego desktopu w trybie offline na firmowych oraz prywatnych laptopach (stosowanych w ramach BYO) opartych na systemie Windows.

Informacje o firmie Citrix

Citrix (NASDAQ:CTXS) jest firmą oferującą różnorodne formy pracy mobilnej, dzięki wykorzystaniu wirtualizacji, akceleracji sieci, a także rozwiązań chmurowych. Produkty oferowane przez Citrix zwiększają wartość firmowej mobilności poprzez zapewnienie bezpiecznych, spersonalizowanych środowisk pracy, w ramach których użytkownicy mają stały dostęp do aplikacji, desktopów, danych i narzędzi komunikacji, z dowolnego miejsca, urządzenia, sieci czy chmury.
W 2013 roku przychody firmy wyniosły 2,9 miliarda dolarów, a rozwiązania Citrix są wykorzystywane w ponad 330 000 organizacjach i przez ponad 100 milionów użytkowników na całym świecie. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.citrix.com.pl  

###

©2015 Citrix Systems, Inc. Wszystkie prawa zastrzeżone. Citrix, WorkspacePod, XenApp, XenDesktop, XenServer, XenMobile, Citrix ShareFile, ShareFile, Worx, WorxMail, WorxWeb, QuickEdit, ShareConnect, WorxNotes to znaki towarowe Citrix Systems, Inc. i (lub) firm zależnych, które mogą być zastrzeżone w Biurze Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych oraz w innych krajach. Wszystkie pozostałe znaki towarowe i zastrzeżone znaki towarowe są własnością odpowiednich podmiotów.

Dołącz do nas