Feb

112021

Citrix’ten EMEA Bölgesi’ne Yeni Başkan Yardımcısı

Schaffhausen – Şubat 2021 – Citrix, Pilkku Aasma'nın EMEA Bölgesi (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Çözüm Ortağı Satışları Başkan Yardımcısı pozisyonuna atandığını duyurdu. Aasma, şirketin EMEA çözüm ortakları ekosistemine bağlılığını ve çözüm ortaklarının uzun vadedeki başarısını ve kârlılığını güçlendirmekten sorumlu olacak ve uzaktan çalışma ile çekici bir çalışan deneyiminin desteklenmesi amacıyla çözüm ortaklarının dijital çalışma alanı becerilerinin ve yeteneklerinin artırılmasına öncelik verecek. Pilkku, Citrix'in dünya çapındaki kanal organizasyonu için Üst Düzey Operasyon Yöneticiliğine getirilen Daren Finney'in yerini alıyor. Her iki rol de Dünya Çapında Kanal Satışları ve Ekosistem Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Bronwyn Hastings'e bağlı.

Pilkku, Microsoft'ta pek çok farklı pazarda ve liderlik pozisyonunda geçirdiği yirmi yılın ardından Citrix'e katıldı. Son olarak Almanya'da Küçük, Orta ve Kurumsal Segment satış ve pazarlama birimini yönetiyordu. Bundan önce, Microsoft'un Almanya'daki 40.000 iş ortağından doğrudan sorumluydu ve Batı Avrupa ile Orta ve Doğu Avrupa'da çeşitli satış ve operasyon liderliği pozisyonlarında görev yaptı.

Citrix EMEA Bölgesi Çözüm Ortağı Satışları Başkan Yardımcısı Pilkku Aasma, şöyle konuştu: "2020, çalışma, iş birliği yapma ve birbirimizi destekleme bakımından hem şirketlerin hem de insanların dayanıklılığını ve uyum sağlama yeteneğini test eden olağanüstü bir yıl oldu. Uzaktan çalışmanın küresel pandemiden önce benzeri görülmemiş bir ölçekte kalıcı olacağını göz önüne aldığımızda, daha da fazla dijital dönüşümün 2021 yılı için Kutup Yıldızı niteliğinde olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz."

Aslen Estonyalı olan Pilkku, Tallinn'deki Concordia Uluslararası Üniversitesinden Uluslararası İşletme alanında lisans derecesi aldı. Ayrıca, Paris Northwestern Üniversitesi, Kellogg İşletme Fakültesinden Üst Düzey Pazarlama Diplomasına ve London Business School'dan Üst Düzey Liderlik Diplomasına sahip. Pilkku'nun ofisi Münih'te olacak.

Citrix'in Dünya Çapında Kanal Satışları ve Ekosistem Kıdemli Başkan Yardımcısı Bronwyn Hastings ise şunları söyledi: "Pilkku, geniş ölçekli bulut dönüşümü projelerine liderlik etme konusundaki kapsamlı deneyimi ile buluta geçişimizin hızlandırılmasında önemli bir rol oynayacak. Ortaklıkların güçlendirilmesine, satışa odaklı bir büyüme kanalı inşa edilmesine ve EMEA bölgesindeki müşterilere daha bütünsel bir olanak sunulması için ekosistemin stratejik çözüm ortaklarıyla genişletilmesine odaklanacak."

About Citrix
Citrix (NASDAQ: CTXS) builds the secure, unified digital workspace technology that helps organizations unlock human potential and deliver a consistent workspace experience wherever work needs to get done. With Citrix, users get a seamless work experience and IT has a unified platform to secure, manage, and monitor diverse technologies in complex cloud environments.

For Citrix Investors:
This release contains forward-looking statements which are made pursuant to the safe harbor provisions of Section 27A of the Securities Act of 1933 and of Section 21E of the Securities Exchange Act of 1934. The forward-looking statements in this release do not constitute guarantees of future performance. Those statements involve a number of factors that could cause actual results to differ materially, including risks associated with the impact of the global economy and uncertainty in the IT spending environment, revenue growth and recognition of revenue, products and services, their development and distribution, product demand and pipeline, economic and competitive factors, the Company's key strategic relationships, acquisition and related integration risks as well as other risks detailed in the Company's filings with the Securities and Exchange Commission. Citrix assumes no obligation to update any forward-looking information contained in this press release or with respect to the announcements described herein. The development, release and timing of any features or functionality described for our products remains at our sole discretion and is subject to change without notice or consultation. The information provided is for informational purposes only and is not a commitment, promise or legal obligation to deliver any material, code or functionality and should not be relied upon in making purchasing decisions or incorporated into any contract.

© 2021 Citrix Systems, Inc.  Citrix, the Citrix logo, and other marks appearing herein are the property of Citrix Systems, Inc. and may be registered with the U.S. Patent and Trademark Office and in other countries.  All other marks are the property of their respective owners.

Gartner does not endorse any vendor, product or service depicted in its research publications, and does not advise technology users to select only those vendors with the highest ratings or other designation. Gartner research publications consist of the opinions of Gartner’s research organization and should not be construed as statements of fact. Gartner disclaims all warranties, express or implied, with respect to this research, including any warranties of merchantability or fitness for a particular purpose.