Feb

112021

Citrix Çalışanların Fiziksel Refahı İçin Yeni Özelliklerini Duyurdu

Şirket, kuruluşların, insanların iyi durumda ve başarılı olmaları için ihtiyaç duyduğu alanı oluşturmalarına yardımcı olmak amacıyla, Citrix Workspace™ ürününün yeteneklerini genişletiyor.

FORT LAUDERDALE, FLA. - Şubat 2021 – Pandemi çalışma biçimimizi altüst etti ve stresimizi rekor seviyelere çıkardı.  ABD Nüfus İdaresi, 2019'dan bu yana %200'lük bir artışla, Amerikalı yetişkinlerin %30'undan fazlasının, Nisan ayından bu yana anksiyete ve depresyon belirtileri gösterdiğini bildirdi. Citrix Systems, Inc. (NASDAQ:CTXS), durumu kontrol altına almak amacıyla, şirketlerin, çalışanların ellerinden gelenin en iyisini yapabilmeleri ve en iyi durumda olabilmeleri için iş gününün baskılarını ve karmaşıklığını daha iyi yönetmelerine yardımcı olabilecek Citrix Workspace™ ürününün yeni yeteneklerini kullanıma sundu.

Citrix Üst Düzey Başkan Yardımcısı ve Üst Düzey İnsan Kaynakları Yöneticisi Donna Kimmel, şunları ifade etti: “Şirketler, geleneksel olarak, çalışanlarının fiziksel refahına odaklanmış ve diğer konuları biraz tabu olarak görmüşlerdir. Ancak pandemi bu durumu değiştirdi. Şirketler, artık çalışanlarını her açıdan iyi olma konusunda güçlendirecek bir çalışma alanı oluşturmaları gerektiğini fark ettiklerinden, refahın zihinsel, ruhsal ve duygusal yönlerini kapsayan daha bütünsel konuşmalar yapıyorlar."

Dünya Sağlık Örgütü, depresyon ve anksiyete bozukluklarının, verimlilik kaybı konusunda küresel ekonomiye her yıl 1 trilyon ABD Dolarına mal olduğunu tahmin ediyor. Küresel Esneklik ve Refah Merkezi Genel Müdürü ve Üst Düzey Yöneticisi Amit Sood, şunları ifade ediyor: “Yorgunluk, olumsuzluk ve aşırı yükün getirdiği bu bilişsel ve duygusal kargaşa durumunda kalamayız. Şu anda karşı karşıya olduğumuz sıkıntılı sürece dayanmayı ve kendimizi toparlamayı, fiziksel olarak daha güçlü hale gelmeyi, daha iyi ilişkiler kurmayı ve işte daha büyük başarı elde etmeyi başarabilmemiz için çözüm, dirençli olmaktır."

Citrix ile birlikte şirketler, insanların iyi durumda ve başarılı olmak için ihtiyaç duyduğu alanı oluşturabilirler. Şirketler, Citrix Workspace'i kullanarak, işten gelen şikayetleri ve dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldıran güvenli, güvenilir ve tutarlı bir deneyim sunarak, çalışanların odaklanmasını, yenilik yapmasını ve değer oluşturmasını sağlayabilirler. Ayrıca, çözümde bulunan yeni mikro uygulama yeteneklerinden yararlanarak, refaha ilişkin işlevleri, çalışma alanına sorunsuz bir şekilde entegre ederek, çalışma biçimlerinin bir parçası haline getirebilirler. Kullanımı kolay, az sayıda koda sahip araçlar, şirketlerin, ilgili içeriği ve kaynakları, çalışanları desteklemek ve bunları her tür cihaza sunmak için otomatik olarak ortaya çıkarmalarını sağlar.

Ayrıca bu araçlar, refahla ilgili zorunlu görevleri desteklemek ve bunları iş gününün bir parçası haline getirmek için şu özellikleri kullanılabilirler:

  • Çalışanların mutluluğunu ve refahını takip etmek ve iyileştirmek için hızlı nabız yoklama anketleri yapmak
  • Çalışanların moralini artırmak için olumlu haberler paylaşmak
  • Bağlılığı ve topluluğu desteklemek için iş arkadaşlarını ve onların başarılarını takdir etmek
  • Çalışanları tek bir yerde güvenli bir şekilde desteklemek için ilgili içeriği ve Sık Sorulan Soruları ortaya çıkarmak

Müşteriler, aynı zamanda Citrix iş ortaklarından oluşan, büyüyen bir ekosistem aracılığıyla, yeni işlevler ekleyebilecek veya refaha ilişkin yetenekleri değişen ihtiyaçları karşılayacak şekilde uyarlamak için yeni mikro uygulamaları kendileri oluşturabilecekler.

A2K Partners gibi Citrix ortakları, müşterilerin, refahı teşvik eden ve stresin ve tükenmişliğin çalışanlar üzerindeki etkisini azaltan bir ortam oluşturmasına yardımcı olmak ve böylece, onların gelişerek potansiyellerini tam olarak ortaya koyabilmeleri için şimdiden Citrix Workspace'te bulunan yeni yetenekleri yakından izliyorlar. A2K Partners şirketinin Başkanı Ray Wolf ise şunları ifade etti: "Geliri ve müşteri deneyimini hızlandırmak için insanların ellerinden gelenin en iyisini düşünmeleri ve hissetmeleri ve 'akışta olmaları' gerekiyor. Liderler ise bu duruma uyum sağlamak için refahı, stratejilerinin bir parçası olarak yeniden önceliklendiriyor" ve ekledi: "Bu daha yeni bir trend. Citrix ile birlikte, kuruluşların refahı DNA'larının bir parçası haline getirmelerine ve bunu bütünsel bir şekilde desteklemelerine olanak tanıyan çözümler sunarak, bu trendi güçlendirmeye yardımcı olabiliriz."

Fujitsu de bu sürece katılıyor. Bu girişimin bir sonucu olarak şirket, Fujitsu BuddyConnect mobil uygulamasını Citrix Workspace ürünüyle entegre etti. Fujitsu Global Delivery (Küresel Hizmet Sağlama), Sorumlu İş Başkanı Sarah-Jane Littleford şunları ifade etti: "Kültür Değişimi, yeni çalışma biçimleri ve güçlendirilmiş kişiler sayesinde, kuruluşların yapısına dayanıklılığı kazandırıyor ve bu da onların refahını destekliyor" ve ekledi: "Ayrıca pandemi, çalışanların refahını, iş önceliklerinin en üstüne yerleştirmek için bir katalizör işlevi görmüştür. Citrix Workspace platformundan ve içerdiği refaha ilişkin yeteneklerden yararlanarak, müşterilerimizin, refahı ve katılımı kültürleriyle bütünleştirmelerine yardımcı olabiliriz. Bu, operasyonel verimliliği güçlendirirken başarıyı ortaya çıkarmanın en önemli unsurudur. ”

Citrix'in teknoloji ve kuruluşunuz için sağlayabileceği değer hakkında daha fazla bilgi edinmek için burayı tıklayın.

About Citrix
Citrix (NASDAQ: CTXS) builds the secure, unified digital workspace technology that helps organizations unlock human potential and deliver a consistent workspace experience wherever work needs to get done. With Citrix, users get a seamless work experience and IT has a unified platform to secure, manage, and monitor diverse technologies in complex cloud environments.

For Citrix Investors:
This release contains forward-looking statements which are made pursuant to the safe harbor provisions of Section 27A of the Securities Act of 1933 and of Section 21E of the Securities Exchange Act of 1934. The forward-looking statements in this release do not constitute guarantees of future performance. Those statements involve a number of factors that could cause actual results to differ materially, including risks associated with the impact of the global economy and uncertainty in the IT spending environment, revenue growth and recognition of revenue, products and services, their development and distribution, product demand and pipeline, economic and competitive factors, the Company's key strategic relationships, acquisition and related integration risks as well as other risks detailed in the Company's filings with the Securities and Exchange Commission. Citrix assumes no obligation to update any forward-looking information contained in this press release or with respect to the announcements described herein. The development, release and timing of any features or functionality described for our products remains at our sole discretion and is subject to change without notice or consultation. The information provided is for informational purposes only and is not a commitment, promise or legal obligation to deliver any material, code or functionality and should not be relied upon in making purchasing decisions or incorporated into any contract.

© 2021 Citrix Systems, Inc.  Citrix, the Citrix logo, and other marks appearing herein are the property of Citrix Systems, Inc. and may be registered with the U.S. Patent and Trademark Office and in other countries.  All other marks are the property of their respective owners.

Gartner does not endorse any vendor, product or service depicted in its research publications, and does not advise technology users to select only those vendors with the highest ratings or other designation. Gartner research publications consist of the opinions of Gartner’s research organization and should not be construed as statements of fact. Gartner disclaims all warranties, express or implied, with respect to this research, including any warranties of merchantability or fitness for a particular purpose.