Mar

92018

Citrix Cedexis'i Satın Aldı

Citrix, son olarak Cedexis’i satın aldı. Cedexis, açık bulutlar, veri merkezleri, CDN'ler ve ISS'lerdeki trafik akışını dinamik olarak optimize eden gerçek zamanlı, veri odaklı bir hizmet.

Şubat 2018 - Citrix, işletmelerin bulut yolculuklarını hızlandırmaya yardımcı sektör lideri olarak, ağ kaynaklarının uygulama merkezli yönetimiyle ilgili yenilikler yapmaya devam ediyor. Citrix, son olarak Cedexis'i satın aldı. Cedexis, açık bulutlar, veri merkezleri, CDN'ler ve ISS'lerdeki trafik akışını dinamik olarak optimize eden gerçek zamanlı, veri odaklı bir hizmet. Cedexis teknolojisi, dünya genelinde düzinelerce CDN ve yüzlerce veri merkezi ve POP noktasını akıllı bir şekilde yönlendiriyor.

Müşteriler Citrix'in sektör lideri ağ yeniliklerini Cedexis teknolojisi ile birleştirerek; son kullanıcılarına üstün bir deneyim sunabilecekler. İster business to employee (B2E), ister business to business (B2B) ya da business to customer (B2C) uygulamalarında olsun, işletmeler IT'nin bulut ve ağ maliyetlerini düşürerek daha verimli son kullanıcı etkileşimi, daha yüksek çalışma alanı üretkenliği ve altyapı verimliliği sağlayabilecekler. Citrix ve Cedexis'in birleşmiş gücü, Cedexis'in dinamik ve programlanabilir akıllı trafik yönetim teknolojisi sayesinde hibrit ve çoklu bulut ortamlarında uygulama performansını önemli ölçüde artıracak.

Bu satın alma, Citrix'in güvenlik ve performansa yönelik güvenli dijital çevre (SDP) yaklaşımını daha da önemli kılıyor. Hibrit ve çoklu bulut ortamlarındaki mikro servislerin sağladığı modern dağıtımlı uygulamalarla Citrix, artık son kullanıcıların etkileşimine yönelik altyapı düzenlemesini ve gerçek zamanlı uygulanabilir bilgiler sunma olanağı sağlayan dinamik, gerçek zamanlı, akıllı trafik yönetimi sağlayabilecek. Citrix, farklı ağ yollarındaki yük ve gecikmeye bakılmaksızın yüksek kaliteli bir deneyim sunabilecek.

Cedexis, Citrix'in müşterilere ağ performansı hakkında daha derinlemesine gerçek zamanlı bilgi sunma kabiliyetini genişletiyor ve çoklu bulut ortamlarındaki uygulamalar için akıllı trafik yönlendirme sağlıyor. Citrix bu satın alımla, bulut yolculuklarını giderek hızlandıran müşterilere daha fazla esneklik ve seçenek sunabilecek. Citrix, kullanıcı telemetri verilerine dayanan gerçek zamanlı trafik yönlendirmelerinin yanı sıra, uygulamaları ve ağ oluşturma koşullarını dinamik olarak ayarlayan ileri düzey analitik ve analizleri IT'ye sağlayacak. Bu, operasyonel performansı artıracak ve tüm hibrit ve çoklu bulut kurulumlarında iş sürekliliği sunacak.

Bu satın alımla ilgili Citrix Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Steve Shah, şöyle konuştu: "IT ekipleri, ağ sorunları giderilirken bulut yükünü yönetmek ve kapasite değişikliklerini iş ihtiyaçlarıyla ölçeklendirmek için daha hızlı yanıt verebilir ve daha hızlı davranabilir. Ayrıca IT en iyi son kullanıcı deneyimini sağlarken ağ ve bulut maliyetlerini de düşürebilir. Bu birleşim, trafiğin en doğru ve akıcı rotada ilerlediğinden emin olmak için GPS ile bir sürücüsüz otomobilin birleştirilmesi gibidir."

Cedexis CEO'su Ryan Windham ise "Citrix ve Cedexis doğal bir kombinasyon oluşturuyor. Çözümlerimiz için önemli bir büyüme potansiyelinin yanı sıra, müşterilerimiz ve iş ortaklarımız için muazzam bir katma değer öngörüyoruz. Citrix, IT'nin karmaşık bulut ortamlarını benimsemesine ve yönetmesine yardımcı olan yazılım tanımlı ağdaki açık liderdir. Sunulan ürünlerimizi, kişileri üretken hale getiren uygulamaları, verileri ve hizmetleri bir araya getiren ve dağıtan, kapsamlı ve güvenli bir sayısal çevre yaklaşımıyla kombine etmek oldukça mantıklı" dedi.

Citrix'i Takip Edin

Citrix Hakkında

Citrix (NASDAQ:CTXS) insanlar, kurumlar ve nesnelerin olağanüstüyü olanaklı kılmak için güvenli bir şekilde bağlantı kurabildiği ve erişilebilir olduğu bir dünyaya güç katmayı hedeflemektedir. İnsanların üretken olmak için ihtiyaç duydukları uygulamaları, verileri ve hizmetleri birleştiren ve Bilişim Teknolojileri'nin karmaşık bulut ortamlarına uyum sağlamasını ve bu ortamları yönetmesini kolaylaştıran en kapsamlı güvenilir dijital çalışma alanını sağlayarak müşterilerimizin geleceği yeniden hayal etmelerine yardımcı oluyoruz. Citrix çözümleri Fortune 100'ün %99'u ve Fortune 500'ün %98'i dâhil olmak üzere 400 binden fazla kurum tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için: www.citrix.com.tr

# # #

Citrix® is a trademark or registered trademark of Citrix Systems, Inc. and/or one or more of its subsidiaries, and may be registered in the U.S. Patent and Trademark Office and in other countries. All other trademarks and registered trademarks are property of their respective owners.