Apr

242015

Citrix sponsorem fundacji OpenStack

SANTA CLARA, Kalifornia, 24 kwietnia, 2015 – Citrix został sponsorem fundacji OpenStack. Przystąpienie firmy do społeczności sponsorów fundacji, pokazuje jej zaangażowanie na rzecz interoperacyjności pomiędzy opartymi na standardach platformami chmurowymi, a zaspokojeniem rosnącego popytu na elastyczność dostępną w prywatnych, publicznych i hybrydowych rozwiązaniach chmurowych. Rozwiązania Citrix NetScaler™ oraz XenServer™ są stosowane jako podstawowe elementy infrastrukturalne wśród największych operatorów usług opartych na chmurze na świecie.

Jako dostawca aplikacji, rozwiązań mobilnych, sieciowych i usług opartych na chmurze, Citrix ma swój aktywny wkład w definiowanie standardów branżowych i w szerszej adopcji projektów w chmurze opartej na rozwiązaniach open source. Od początku projektu OpenStack, firma wspierała rozwój kodu i społeczności OpenStack. Jako sponsor, Citrix będzie miał okazję uczestniczyć w pracach na rzecz rozwoju technologii i architektury, a także zintegruje infrastrukturę chmurową Citrix i rozwiązania sieciowe z wiodącymi dystrybucjami OpenStack. Ponadto Citrix będzie nadal wspierał inne inicjatywy open source w tym Apache Software Foundation i Linux Foundation. Będzie również inwestował w platformy infrastruktury chmurowej, takie jak Apache CloudStack i CloudPlatform.

Fundacja OpenStack obsługuje ponad 22,000 indywidualnych członków z 155 krajów a także wspiera deweloperów, użytkowników oraz cały ekosystem dostarczając zestaw wspólnych zasobów dla rozwoju publicznych i prywatnych chmur. Citrix dołączy do wielu partnerów technologicznych i producentów, którzy poprzez wzajemną współpracę chcą tworzyć innowacje i wspólne standardy w oparciu o sprawdzone założenia.

Informacje o firmie Citrix

Citrix (NASDAQ:CTXS) jest firmą umożliwiającą efektywniejszą pracę organizacji i ludzi dzięki transformacji organizacji do miejsca pracy zdefiniowanego przez oprogramowanie, łącząc technologię wirtualizacji, zarządzanie mobilnością, łączność sieciową i rozwiązania SaaS. Produkty Citrix zwiększają biznesową mobilność oferując bezpieczne obszary robocze, które umożliwiają pracownikom stały dostęp do aplikacji, desktopów, danych oraz wzajemną komunikację na dowolnym urządzeniu, poprzez dowolną sieć czy chmurę. W 2014 roku przychody firmy wyniosły 3,14 miliarda USD a rozwiązania Citrix są wykorzystywane w ponad 330 000 organizacjach i przez ponad 100 milionów użytkowników na całym świecie. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.citrix.com.pl .