Apr

292015

Díky Citrixu jsou pracoviště na pobočkách vždy on-line

Nové řešení CloudBridge Virtual WAN přináší bezprecedentní výkon i dosud nevídané možnosti řízení pro škálování WAN konektivity a snižuje náklady až o 80 procent

SANTA CLARA, Kalifornie - 29. dubna 2015 – Společnost Citrix oznámila řešení Citrix CloudBridge™ Virtual WAN Edition, které snižuje náklady na zpřístupnění aplikací, dokumentů a IT služeb na pobočky až o 80 procent při zajištění takřka 100procentní dostupnosti. Jde o řešení, které přináší firemním zákazníkům flexibilitu pro využití většího počtu nákladově efektivních WAN technologií, díky kterým mohou ve srovnání s tradičními přístupy škálovat vnější konektivitu při výrazně nižších nákladech. Nejdůležitější data citlivá na zpoždění jsou navíc doručována prostřednictvím nejvýkonnějších cest a pracovní prostředí uživatelů je tak velmi přívětivé. Řešení CloudBridge Virtual WAN rozšiřuje platformu CloudBridge i integraci této platformy s Citrix HDX  i technologiemi pro akceleraci aplikací. Novinka tak nabízí nákladově nejefektivnější a nejvýkonnější řešení pro bezpečné zpřístupnění mobilních pracovišť včetně všech aplikací, dokumentů a IT služeb, které zaměstnanci potřebují pro lepší práci na pobočkách a ze vzdálených lokalit. 

Základní podmínkou splnění požadavků moderních pracovišť je dlouhodobé sdílení důležitých obchodních informací se zaměstnanci, zákazníky i partnery. Podniky k tomu využívají aplikace, které jsou náročné na šířku přenosového pásma. Rok od roku spotřebovávají interaktivní grafické aplikace, živý přenos video obsahu v rozlišení HD i internetová telefonie stále více síťových prostředků. Škálování vnější konektivity je pro firmy finančně náročné, protože komerční zákazníci se obvykle spoléhají na drahé služby využívající multi protokolové přepojování podle návěští (MPLS). Firmy přitom tyto služby využívají jako prostředek pro dosažení trvalé dostupnosti nejdůležitějších aplikací, a tedy i pro zajištění kontinuity svého podnikání. 

Nové řešení CloudBridge Virtual WAN si s touto výzvou dokáže poradit a umožňuje podnikům vytvářet virtualizované WAN sítě spojením několika síťových služeb, jako je MPLS, širokopásmový, mobilní a satelitní internet - to vše s cílem maximalizovat kapacitu i spolehlivost WAN. Díky tomu, že řešení CloudBridge Virtual WAN neustále vyhodnocuje výkonnost jednotlivých tras, může okamžitě a automaticky přizpůsobovat virtualizovanou síť měnícím se podmínkám. Podniky tak mohou pro své nejdůležitější aplikace zajistit konstantní konektivitu, a to bez lidských zásahů i bez komplexních změn ve směrovacích pravidlech. Mezi další výhody, které řešení CloudBridge Virtual WAN firemním zákazníkům přináší, patří:

  • Výrazně nižší náklady na rozšíření přenosové kapacity – podniky mohou rozšířit svá MPLS připojení pomocí nákladově efektivních širokopásmových služeb, a rozšířit tak přenosovou kapacitu pro upřednostňovanou komunikaci, přenos video obsahu i internetovou telefonii. Současně s tím zvýší i spolehlivost samotné WAN sítě postavené na MPLS. 
  • Zvýšená kvalita aplikací všech typů zajišťující vynikající užitnou hodnotu – firemní zákazníci si mohou vychutnat lepší uživatelskou zkušenost mobilního pracoviště a vysokou kvalitu pro přenos hlasu i video obsahu prostřednictvím internetových služeb. Vyšší užitná hodnota je možná díky zařízením CloudBridge Virtual WAN, které ve všech použitých typech konektivity neustále měří a sledují latenci, kolísání přenosové rychlosti i ztrátovost paketů a dynamicky vybírají nejvýhodnější trasu. 
  • Aktivní využití záložních linek – mnohé podniky mají již dnes k dispozici záložní linky, ale neumí je využívat do okamžiku selhání primární konektivity. Řešení CloudBridge Virtual umožňuje snadné a bezproblémové sdílení aktivní i záložní kapacity, a tedy i eliminaci plýtvání přenosového pásma. 
  • Zajištění dostupnosti prioritních aplikací – ve chvíli, kdy je jedna nebo více WAN služeb narušená, řešení CloudBridge Virtual WAN poskytuje převzetí služeb při selhání systémů. Nové řešení tak pomocí ostatních nejvýkonnějších tras zajistí odpovídající šířku přenosového pásma pro dostupnost nejdůležitějších aplikací. 
  • Snadná správa a sledování výkonu WAN sítě – firmy v novém řešení získávají jednoduchý systém pro správu na úrovni koncových zařízení. Tento systém přináší podrobný pohled na WAN síť i na všechny aplikace dostupné z prostředí cloudu, datového centra nebo zařízení na pobočce. To vše prostřednictvím aplikace CloudBridge Virtual WAN Center. 
  • Bezpečné připojení pobočky ke cloudu – díky novému řešení mohou podniky pro provoz aplikací využívat současně datová centra i cloud, a to pomocí pokročilého šifrování využitelného jak pro vlastněná zařízení, tak i pro cloudové služby.

Dostupnost

CloudBridge Virtual WAN bude dostupný v Q2 2015 jako nová softwarová verze vybraných zařízení s CloudBridge. Virtuální zařízení a verze pro poskytovatele cloudu třetím stranám, jako například Amazon Web Services, bude dostupná v Q3 2015.

Informace pro média
Slavica Simunovic
+49 89 444 564 039
slavica.simunovic@citrix.com