Apr

282015

Citrix prezentuje rozwiązanie CloudBridge dla wirtualnych sieci rozległych

Nowe rozwiązanie CloudBridge Virtual WAN zapewnia pełną kontrolę nad siecią i zmniejsza koszt skalowania przepustowości łączy WAN nawet o 80 proc.

SANTA CLARA, Kalifornia – 28 kwietnia 2015 r. – Citrix zapowiedział rozwiązanie CloudBridge™ Virtual WAN Edition, które ogranicza nawet o 80 proc. koszt dostarczania aplikacji, dokumentów i usług IT do oddziałów firm, jednocześnie zapewniając blisko 100-procentową dostępność aplikacji. Nowe rozwiązanie CloudBridge Virtual WAN pozwala firmom stosować wiele efektywnych kosztowo technologii WAN, umożliwiając skalowanie przepustowości sieci rozległych niższym kosztem, niż w przypadku tradycyjnych metod. Rozwiązanie zapewnia też użytkownikom możliwie najlepszy komfort pracy, przesyłając wrażliwe na opóźnienia dane najwydajniejszą trasą. CloudBridge Virtual WAN rozszerza platformę CloudBridge zintegrowaną z Citrix HDX oraz technologiami przyspieszania aplikacji, aby zaoferować ekonomiczny i wydajny sposób bezpiecznego dostarczania mobilnych obszarów roboczych z aplikacjami, dokumentami oraz usługami IT, które usprawniają pracę biur i oddziałów firm.

    Firmy regularnie udostępniają kluczowe informacje biznesowe pracownikom, klientom i partnerom za pośrednictwem aplikacji, które mocno obciążają sieć. Interaktywne aplikacje graficzne, strumieniowe transmisje wideo HD oraz połączenia VoIP z roku na rok zajmują coraz więcej pasma. Skalowanie przepustowości sieci WAN jest kosztowne, gdyż firmy korzystają z drogich usług MPLS, aby uniknąć przerw w działalności i utrzymać funkcjonowanie krytycznych aplikacji.

    Nowe rozwiązanie CloudBridge Virtual WAN pozwala organizacjom stworzyć wirtualną sieć WAN poprzez połączenie wielu usług sieciowych, takich jak MPLS, łącza szerokopasmowe, mobilne i satelitarne, aby zmaksymalizować przepustowość i niezawodność sieci rozległej. CloudBridge Virtual WAN nieustannie ocenia wydajność tras w zwirtualizowanej sieci, aby szybko i automatycznie adaptować się do zmiennych warunków sieciowych. Gwarantuje to stałą łączność z krytycznymi aplikacjami bez interwencji człowieka albo złożonych rekonfiguracji tablicy routingu. CloudBridge Virtual WAN oferuje też firmom dodatkowe korzyści, w tym:

  • Znacznie niższy koszt zwiększania przepustowości. Firmy mogą uzupełnić MPLS ekonomicznymi usługami szerokopasmowymi, aby zwiększyć przepustowość na użytek priorytetowego ruchu aplikacyjnego, wideo i VoIP, jednocześnie uzyskując wyższą niezawodność w porównaniu z łączem WAN, które jest oparte wyłącznie na MPLS.
  • Wyższy komfort pracy użytkowników z aplikacjami każdego typu. Organizacje mogą zapewnić użytkownikom wydajniejsze możliwości pracy w tym wyższą jakość transmisji głosu lub wideo. Jest to możliwe dzięki urządzeniom CloudBridge Virtual WAN, które nieustannie mierzą i monitorują opóźnienia, wahania wydajności oraz utratę pakietów na każdym łączu WAN oraz dynamicznie wybierają trasy o najwyższej jakości.
  • Aktywne wykorzystanie łączy zapasowych. Wiele firm ma już zapasowe łącza, ale nie może z nich korzystać, dopóki nie dojdzie do awarii. CloudBridge Virtual WAN pozwala łatwo scalić łącza aktywne i zapasowe, a przez to wyeliminować marnotrawstwo pasma.
  • Gwarantowana wydajność aplikacji o wysokim priorytecie. Kiedy jedna lub wiele usług WAN nie działa, CloudBridge Virtual WAN zapewnia system przełączania awaryjnego, który gwarantuje aplikacjom o znaczeniu krytycznym wystarczającą przepustowość na pozostałych trasach.
  • Łatwe zarządzanie i monitorowanie wydajności łączy WAN. Przedsiębiorstwa zyskują prosty, kompleksowy system zarządzania, CloudBridge Virtual WAN Center, który zapewnia wgląd w funkcjonowanie sieci WAN oraz dostarczanie aplikacji z chmury, centrum danych lub oddziału firmy.
  • Bezpieczne podłączenie chmury do oddziału firmy. Pozwala firmom połączyć dostarczanie aplikacji z centrum danych i z chmury poprzez zaawansowane szyfrowanie danych między urządzeniami CloudBridge w siedzibie klienta albo w chmurze, w przypadku korzystania z internetu.

Dostępność

Rozwiązanie CloudBridge Virtual WAN będzie dostępne jako nowa edycja oprogramowania do wybranych urządzeń CloudBridge w drugim kwartale 2015 r. Ponadto urządzenia wirtualne oraz wersje obsługujące zewnętrznych dostawców usług chmurowych, takich jak Amazon Web Services, będą dostępne w trzecim kwartale 2015 r.

Informacje o firmie Citrix

Citrix (NASDAQ:CTXS) jest firmą umożliwiającą efektywniejszą pracę organizacji i ludzi dzięki transformacji organizacji do miejsca pracy zdefiniowanego przez oprogramowanie, łącząc technologię wirtualizacji, zarządzanie mobilnością, łączność sieciową i rozwiązania SaaS. Produkty Citrix zwiększają biznesową mobilność oferując bezpieczne obszary robocze, które umożliwiają pracownikom stały dostęp do aplikacji, desktopów, danych oraz wzajemną komunikację na dowolnym urządzeniu, poprzez dowolną sieć czy chmurę. W 2014 roku przychody firmy wyniosły 3,14 miliarda USD a rozwiązania Citrix są wykorzystywane w ponad 330 000 organizacjach i przez ponad 100 milionów użytkowników na całym świecie. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.citrix.com.pl.