Sep

162019

Citrix i Palo Alto Networks dla lepszej ochrony sieci

FORT LAUDERDALE, Floryda – 16 września, 2019 – Citrix Systems (NASDAQ: CTXS) poszerza swoje możliwości w zakresie ochrony sieci. Firma ogłosiła współpracę z Palo Alto Networks, która ma m.in. objąć możliwość łatwego wdrażania i zarządzania firewallami nowej generacji w ramach rozwiązania Citrix® SD-WAN. Ma to zapewnić klientom dodatkowe opcje bezpieczeństwa w celu ochrony ich zasobów w lokalizacjach zdalnych, a także i poza nimi.

Dzisiejszy świat biznesu oparty jest na działaniach globalnych i wzajemnej współpracy. Ludzie pracują w różnych miejscach i czasie, na dowolnej liczbie urządzeń, uzyskując dostęp do ogromnej ilości danych. Bardzo często dzielą się informacją, przesyłając ją dalej korzystając z różnych systemów, które w łatwy sposób pozwalają im przekroczyć granice geograficzne. To wyznacza nowe standardy w zakresie wydajności czy innowacji, oraz wprowadza zagrożenia wynikające z większej ilości punktów potencjalnego ataku, przed którym firmy muszą się bronić.

“Aplikacje oraz inne zasoby migrują do chmury w bardzo szybkim tempie, a to powoduje, że zabezpieczenia muszą za tym trendem nadążać,” powiedział Chalan Aras, Wiceprezes ds. SD-WAN i rozwiązań do inteligentnego zarządzania siecią w Citrix. “Dzięki współpracy z Palo Alto Networks będziemy mogli zaoferować firmom zaawansowane rozwiązanie bezpieczeństwa SD-WAN, które umożliwi klientom zarówno ochronę użytkowników, danych i aplikacji w oddziałach, centrach danych i chmurach publicznych w prosty i elastyczny sposób.”

WAN Edge Networking

Citrix SD-WAN to rozwiązanie WAN Edge nowej generacji, które zapewnia zautomatyzowaną, bezpieczną łączność, wymaganą do optymalizacji wydajności aplikacji i zapewnienia najwyższej jakości usługi. Integracja wirtualnych firewalli nowej generacji Palo Alto Networks VM i dostępu do Prisma Access z rozwiązaniem Citrix SD-WAN pozwoli firmom poprawić ochronę sieci i chmury w prosty i opłacalny sposób.

Lepsze bezpieczeństwo

Wykorzystując Citrix SD-WAN Orchestrator do zarządzania i kontroli, organizacje IT mogą:

  • Tworzyć i egzekwować spójne zasady kontroli dostępu w oparciu o aplikacje i użytkowników w sieci i w chmurze.
  • Zautomatyzować zastosowanie firewalli nowej generacji Palo Alto Networks VM (NGFW) w urządzeniu Citrix 1100, jako funkcji wirtualizacji sieci (VNF)
  • Automatyzować łączenie z firewallami Palo Alto Networks Prisma Access w celu zapewnienia egzekwowania zasad
  • Usprawnić stosowanie wielowarstwowych usług bezpieczeństwa z Citrix SD-WAN Orchestrator, dostępnych za pośrednictwem Citrix Cloud
  • Zastosować segmentację stref bezpieczeństwa, by chronić użytkowników, aplikacje i dane.

Więcej o bezpieczeństwie Palo Alto Networks z Citrix SD-WAN można przeczytać na: www.citrix.com.pl/products/citrix-sd-wan.

O firmie Citrix

Citrix (NASDAQ:CTXS) pozwala na lepszą pracę w ramach ujednoliconych obszarów roboczych, sieci i rozwiązań analitycznych, które pomagają organizacjom otworzyć się na innowacje, angażować klientów i zwiększać efektywność, bez ustępstw w zakresie bezpieczeństwa. Citrix gwarantuje użytkownikom wysoki standard pacy, a działom IT zapewnia ujednoliconą platformę do zabezpieczania, zarządzania i monitorowania różnorodnych technologii w złożonych środowiskach chmurowych. Rozwiązania Citrix są wykorzystywane przez ponad 400 000 organizacji, w tym 99 procent z listy Fortune 100 i 98 procent z listy Fortune 500. Więcej informacji na stronie: www.citrix.com.pl.

# # #

Citrix® is a trademark or registered trademark of Citrix Systems, Inc. and/or one or more of its subsidiaries, and may be registered in the U.S. Patent and Trademark Office and in other countries. All other trademarks and registered trademarks are property of their respective owners.