Aug

292019

Citrix wprowadza Citrix Managed Desktops, rozwiązanie hostowane w chmurze

FORT LAUDERDALE, Floryda – 29 sierpnia, 2019 - Citrix ogłosił wprowadzenie Citrix® Managed Desktops, oferty hostowanej w chmurze, która umożliwia organizacjom dostarczanie aplikacji i desktopów Windows z chmury na dowolne urządzenie, w dowolnym miejscu w prosty i zunifikowany sposób.

Wiele korzyści

Citrix Managed Desktops to usługa świadczona w ścisłej współpracy z partnerami Citrix. Zapewnia wszystko, co konieczne do bezpiecznego i szybkiego dostarczania desktopów i aplikacji Windows. Dzięki niemu administratorzy mogą uprościć codzienne działania oraz:

  • Szybko udostępniać desktopy zarówno użytkownikom wewnętrznym, jak i zewnętrznym, w tym pracownikom kontraktowym lub sezonowym, by zapewnić bezpieczny dostęp do zasobów.
  • Szybko skalować środowisko wirtualnych desktopów, by sprostać zmieniającym się wymaganiom biznesowym, takim jak np. napływ nowych pracowników po fuzji lub przejęciu.
  • Łatwo zintegrować wirtualne desktopy hostowane na platformie Azure z lokalną usługą Active Directory i innymi firmowymi zasobami.
  • Wydajnie wdrażać i zarządzać środowiskiem w różnych regionach geograficznych, tak by aplikacje i desktopy były jak najbliżej użytkowników końcowych oraz by zoptymalizować wydajność i komfort pracy.

Citrix Managed Desktops zapewnia wszystkie zalety klasycznego rozwiązania do dostarczania aplikacji i desktopów Citrix w połączeniu z uproszczonym wdrożeniem i niższymi kosztami, związanymi z wykorzystaniem usług chmurowych Microsoft Azure. Usługa może być wykorzystywana do wspierania i zwiększania wartości rozwiązania Citrix Virtual Apps and Desktops oraz rozwiązań zapewniających pracę mobilną w firmie.

Wykorzystując wbudowany interfejs do zarządzania wieloma dzierżawcami, partnerzy Citrix będą mogli tworzyć własne usługi wykorzystując do tego celu Citrix Managed Desktops.

„Dzisiejsza praca nie ogranicza się jedynie do fizycznych biur lub tradycyjnych urządzeń. Pracujemy na komputerach osobistych, laptopach, telefonach, tabletach, a nawet zegarkach”- powiedziała Carisa Stringer, starszy dyrektor ds. marketingu produktów, desktopów i aplikacji w Citrix. „Dzięki Citrix Managed Desktops firmy mogą szybko i łatwo zapewnić pracownikom dostęp do ich indywidualnych desktopów, wszystkich aplikacji oraz firmowych zasobów korporacyjnych, których Ci potrzebują do wykonywania swoich zadań i osiągania najlepszych wyników.”

Prostota i elastyczność kosztowa

Citrix Managed Desktops jest dostępny od 26 sierpnia br. Może być kupowany co miesiąc lub też na inny okres, co zapewnia firmom elastyczność w dostosowywaniu się do stale zmieniających się potrzeb biznesowych i utrzymaniu kontroli kosztów.

Citrix Managed Desktops to najnowsza oferta z szerokiej gamy wydajnych, elastycznych wirtualnych aplikacji i desktopów od Citrix. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

O firmie Citrix

Citrix (NASDAQ:CTXS) pozwala na lepszą pracę w ramach ujednoliconych obszarów roboczych, sieci i rozwiązań analitycznych, które pomagają organizacjom otworzyć się na innowacje, angażować klientów i zwiększać efektywność, bez ustępstw w zakresie bezpieczeństwa. Citrix gwarantuje użytkownikom wysoki standard pacy, a działom IT zapewnia ujednoliconą platformę do zabezpieczania, zarządzania i monitorowania różnorodnych technologii w złożonych środowiskach chmurowych. Rozwiązania Citrix są wykorzystywane przez ponad 400 000 organizacji, w tym 99 procent z listy Fortune 100 i 98 procent z listy Fortune 500. Więcej informacji na stronie: www.citrix.com.pl.

# # #

Citrix® is a trademark or registered trademark of Citrix Systems, Inc. and/or one or more of its subsidiaries, and may be registered in the U.S. Patent and Trademark Office and in other countries. All other trademarks and registered trademarks are property of their respective owners.