Oct

132020

Citrix uznany przez AWS za kompetencje w tworzeniu cyfrowych miejsc pracy

FORT LAUDERDALE, Floryda: 13 października 2020Citrix Systems, Inc. (NASDAQ: CTXS) ogłosił uzyskanie statusu kompetencji Amazon Web Services (AWS) Digital Workplace

Kompetencja AWS Digital Workplace pomaga klientom znaleźć wyspecjalizowanych partnerów, oferujących rozwiązania, które pozwalają im skutecznie wspierać zdalnych pracowników i zapewniają ciągłość biznesową przy wykorzystaniu cyfrowego miejsca pracy w chmurze AWS. Partner zrzeszony w ramach AWS Partner Network (APN) posiadający tę kompetencję AWS zapewnia funkcje, które pomagają zmniejszyć zagrożenia bezpieczeństwa środowiska pracy i spełnić wymagania zgodności z przepisami, jednocześnie umożliwiając klientom skuteczne wsparcie zdalnych pracowników i planów ciągłości biznesowej. 

Osiągnięcie kompetencji AWS Digital Workplace wyróżnia Citrix jako członka APN, który posiada głęboką wiedzę ekspercką w jednej lub kilku z następujących, głównych kategorii: zarządzanie punktami końcowymi, zarządzanie aplikacjami i / lub platformy do współpracy.

AWS umożliwia skalowalne, elastyczne i opłacalne rozwiązania, wykorzystywane od start-upów po globalne przedsiębiorstwa. Aby wesprzeć łatwą integrację i wdrażanie tych rozwiązań, AWS ustanowiło program kompetencji AWS (AWS Competency Program), który ma za zadanie pomóc klientom w identyfikacji partnerów APN z odpowiednim doświadczeniem technologicznym i doradczym w branży.

Mimo iż miejsce i sposób wykonywania pracy ulega zmianie, pracownicy wciąż potrzebują takich standardów, które pozwolą im wykonywać ją jak najlepiej”- powiedział Matt Lull, dyrektor zarządzający Cloud Innovation Partners w Citrix. „Stąd tak ważne jest umożliwienie naszym klientom odpowiedniego bezpieczeństwa w tym zakresie. Jesteśmy dumni, że jesteśmy jednym z pierwszych partnerów AWS, który uzyskał status kompetencji AWS Digital Workplace i pomagamy firmom wykorzystać elastyczność, szeroki zakres usług i tempo innowacji, aby to osiągnąć.”

Współpraca na miarę potrzeb

Citrix oferuje kompleksową gamę skalowalnych i sprawdzonych pod względem integracji z AWS rozwiązań, które pozwalają zapewnić bezpieczeństwo, niezawodność i wysoką wydajność, elementy tak istotne przy dostarczaniu i zarządzaniu aplikacjami.

Citrix i AWS współpracowały w celu opracowania usługi AWS QuickStart dla rozwiązania Citrix Virtual Apps and Desktop Service w chmurze AWS. Korzystając z niej, firmy mogą dostarczać bezpieczne wirtualne aplikacje i desktopy na dowolne urządzenie, pozostawiając większość czynności związanych z instalacją rozwiązania, jego konfiguracją, wprowadzaniem uaktualnień i monitorowaniem firmie Citrix, zachowując jednocześnie pełną kontrolę nad aplikacjami, politykami bezpieczeństwa i użytkownikami.

Oferowane w ramach usługi AWS Outposts, rozwiązanie Citrix ADC™ może być wykorzystywane do dostarczania natywnych usług AWS, infrastruktury i modeli operacyjnych do lokalnych obiektów w prosty, opłacalny sposób, zapewniając spójne środowisko hybrydowe.

Wykorzystując funkcję routingu w ramach usługi chmury Amazon Virtual Private Cloud (Amazon VPC),  firmy mogą przekierowywać ruch przychodzący i wychodzący z VPC za pośrednictwem Citrix ADC, by zapewnić wysoką dostępność, niezawodność oraz uprościć integrację sieci i urządzeń zabezpieczających w ich topologii sieci.

Usługa AWS Quick Start for Citrix ADC pozwala firmom przyspieszyć i zautomatyzować konfigurację oraz obniżyć koszty i poziom wymaganych do obsługi umiejętności. Z kolei możliwość orkiestracji, oferowana w ramach Citrix SD-WAN pozwala klientom szybko łączyć swoje oddziały i centra danych z AWS Transit Gateway i uzyskiwać dostęp do zasobów, ulokowanych w dowolnej chmurze Amazon VPC lub w innej sieci.

Citrix oferuje również usługę dostarczania wirtualnych aplikacji i desktopów w ramach rozwiązania Citrix Virtual Apps and Desktop Service, dostępnego w chmurze AWS. Korzystając z niej, firmy mogą bezpiecznie dostarczać wirtualne aplikacje i desktopy na dowolne urządzenie, pozostawiając czynności związane z instalacją, konfiguracją, wprowadzaniem uaktualnień i monitorowaniem firmie Citrix. 

O firmie Citrix
Citrix (NASDAQ:CTXS) pozwala na lepszą pracę w ramach ujednoliconej, cyfrowej przestrzeni, sieci oraz rozwiązań analitycznych, które pomagają organizacjom otworzyć się na innowacje, angażować klientów i zwiększać efektywność, bez ustępstw w zakresie bezpieczeństwa. Citrix gwarantuje użytkownikom wysoki standard pracy, a działom IT zapewnia pojedynczą platformę do zabezpieczania, zarządzania i monitorowania różnorodnych technologii w złożonych środowiskach chmurowych. Rozwiązania Citrix są wykorzystywane przez ponad 400 000 organizacji, w tym 99 procent z listy Fortune 100 i 98 procent z listy Fortune 500. Więcej informacji na stronie: www.citrix.com/pl-pl/