Apr

152019

Citrix zaoferuje rozwiązania sieciowe nowej generacji na Google Cloud Platform

Firma udostępni Citrix SD-WAN i Citrix ADC w GCP Marketplace, by zapewnić wysoką wydajność aplikacji w nowoczesnych sieciach i dostarczać je w sposób zapewniający wysoki komfort użytkowania

FORT LAUDERDALE, Floryda – 15 kwietnia 2019 r. - Citrix Systems, Inc. (NASDAQ:CTXS) poinformował, że udostępni rozwiązania Citrix® SD-WAN i Citrix ADC na Google Cloud Platform (GCP). Umożliwi to firmom rozbudowę własnych rozwiązań o technologie dostępne z chmury oraz pozwoli na dostarczanie aplikacji w bardziej elastyczny i skalowalny sposób. Ponadto użytkownikom zapewni dostęp do preferowanych narzędzi, których potrzebują, żeby pracować najwydajniej, z każdego miejsca sieci i przy wykorzystaniu dowolnych urządzeń. Informację tę podano na konferencji Google Cloud Next ’19, która odbyła się niedawno w Moscone Center w San Francisco.

„W dostarczaniu aplikacji chodzi przede wszystkim o satysfakcję z pracy użytkowników i wolność wyboru – powiedział Tim Minahan, wiceprezes ds. strategii i główny dyrektor ds. marketingu w Citrix – Udostępniając swoje rozwiązania sieciowe na platformie GCP, Citrix zapewnia firmom większy wybór oraz prosty, efektywny sposób wdrażania aplikacji: SaaS, chmurowych, wirtualnych, webowych i opartych na mikrousługach, których pracownicy potrzebują do efektywnej pracy”.

Szybsza migracja do chmury

Niezależnie, czy motywacją jest efektywność, elastyczność, skalowalność, czy koszty, firmy przenoszą coraz więcej aplikacji do chmury. Jednak bez względu na to, gdzie te aplikacje się znajdują, użytkownicy oczekują, że będą działały w spójny i niezawodny sposób. By w tym pomóc, Citrix od przyszłego miesiąca będzie oferował wirtualne instancje urządzenia SD-WAN w GCP Marketplace. Dzięki wirtualnemu urządzeniu Citrix SD-WAN firmy mogą łatwo i niezawodnie połączyć swoje lokalizacje z GCP oraz:

  • zapewnić optymalne działanie wirtualnych aplikacji i desktopów opartych na rozwiązaniu Citrix na platformie GCP poprzez integrację z technologią HDX, która korzysta z protokołu ICA;
  • zapewnić wyjątkową wydajność aplikacji działających na platformie GCP, w tym G Suite, z głęboką inspekcją pakietów, gwarantowaną jakością usług oraz agregacją łączy;
  • szybko skonfigurować połączenia wysokiej dostępności z wirtualnymi chmurami prywatnymi (VPC) w Google Cloud i zarządzać całą siecią poprzez usługę Citrix.

Nowoczesne podejście oparte na doświadczeniu z użytkowania

Wiele firm planuje zmodernizować aplikacje z wykorzystaniem mikrousług i Kubernetes’a, by efektywniej korzystać z nich w chmurach hybrydowych. Cele te można osiągnąć poprzez ściślejszą integrację kontrolerów Citrix ADC z GCP, Kubernetesem, sieciami usługowymi opartymi na architekturze Istio oraz narzędziami open source CNCF. Korzystając z wirtualnych produktów Citrix ADC, takich jak wirtualne, skonteneryzowane urządzenia oraz rozwiązania zabezpieczające dostępne w GCP Marketplace, firmy mogą:

  • wykorzystać kompleksowy zbiór funkcji programowych, by zapewnić lepszy standard pracy dla pracowników;
  • zapewnić spójną obsługę aplikacji wdrożonych lokalnie i w chmurze;
  • stworzyć pulę licencji, by zoptymalizować ich wykorzystanie;
  • uprościć zarządzanie dostępem poprzez wprowadzenie funkcji pojedynczego logowania;
  • zarządzać chmurą prywatną i środowiskami lokalnymi z poziomu jednego rozwiązania.

„Zwiększanie wydajności aplikacji i dostarczanie ich z chmury w sposób zapewniający wysoki komfort użytkowania to przyszłość technologii sieciowych – powiedział Minahan. – Dzięki rozwiązaniom Citrix dostępnym na platformie GCP firmy mają większą swobodę wyboru potrzebną do zapewnienia atrakcyjnych i dostępnych rozwiązań, które zwiększają zaangażowanie i produktywność pracowników oraz poprawiają wyniki biznesowe”.

O firmie Citrix

Citrix (NASDAQ:CTXS) pozwala na lepszą pracę w ramach ujednoliconych obszarów roboczych, sieci i rozwiązań analitycznych, które pomagają organizacjom otworzyć się na innowacje, angażować klientów i zwiększać efektywność, bez ustępstw w zakresie bezpieczeństwa. Citrix gwarantuje użytkownikom wysoki standard pacy, a działom IT zapewnia ujednoliconą platformę do zabezpieczania, zarządzania i monitorowania różnorodnych technologii w złożonych środowiskach chmurowych. Rozwiązania Citrix są wykorzystywane przez ponad 400 000 organizacji, w tym 99 procent z listy Fortune 100 i 98 procent z listy Fortune 500. Więcej informacji na stronie: www.citrix.com.pl.

# # #

Citrix® is a trademark or registered trademark of Citrix Systems, Inc. and/or one or more of its subsidiaries, and may be registered in the U.S. Patent and Trademark Office and in other countries. All other trademarks and registered trademarks are property of their respective owners.