Dec

32018

Citrix liderem w raporcie Forrester Research na temat rynku rozwiązań UEM

FORT LAUDERDALE, Floryda, 3 grudnia 2018 - – Citrix Systems został określony liderem w raporcie Forrester Research, dotyczącym rynku dostawców rozwiązań UEM. (“The Forrester Wave™: Unified Endpoint Management, Q4 2018, The 12 Providers that Matter Most and How They Stack Up.”. The Forrester Wave™: Unified Endpoint Management, Q4 2018, Forrester Research, Inc., listopad 2018).

Raport poddaje analizie 12 dostawców rozwiązań UEM, wykorzystując w tym celu 28 kryteriów związanych z aktualną ofertą, strategią i obecnością na rynku. Citrix uzyskał najwyższe wyniki w następujących kategoriach: wizja produktowa, zaangażowanie w innowacje, wsparcie i usługi produktowe, bezpieczeństwo aplikacji, bezpieczeństwo danych oraz zarządzanie tożsamością i dostępem. Firma została również oceniona jako posiadająca "jeden z najlepszych sklepów z aplikacjami", z "kompleksową obsługą aplikacji, funkcjami samoobsługowymi i dostępem do wszystkich repozytoriów treści, zarówno on-premise jak i w chmurze".

Współczesne miejsce pracy

Coraz częściej współczesne miejsce pracy jest określane nie poprzez konkretną lokalizację, a szereg efektywnych działań, które można realizować niezależnie od miejsca czy urządzenia. Ludzie nie chcą być ograniczani przez technologię. Oczekują podobnej prostoty w korzystaniu z informatycznych środowisk biznesowych do tej, z jaką mają do czynienia stosując technologię w sferze prywatnej.

Częścią cyfrowej przestrzeni pracy według Citrix jest rozwiązanie Citrix® Endpoint Management™, które daje pracownikom łatwy i efektywny dostęp do preferowanych przez nich aplikacji z jednej zunifikowanej platformy. Z kolei działowi IT zapewnia jedną przestrzeń do kontroli, dzięki której mogą oni zarządzać wydajnością firmowych aplikacji, bez negatywnego wpływu ich pracy na innych użytkowników. Dostarczanie oparte jest na analizie kontekstowej i dynamicznie stosuje zasady bezpieczeństwa w oparciu o zachowania i środowisko użytkownika, co pozwala na pracę dostosowaną do jego osobistych preferencji z jednoczesnym zabezpieczeniem zarówno aplikacji, informacji oraz samych urządzeń.

"By przyciągnąć i utrzymać utalentowanych pracowników firmy muszą zapewnić im bardziej elastyczne możliwości pracy, przy jednoczesnym zabezpieczeniu własnych systemów i danych " - powiedział Calvin Hsu, wiceprezes ds. marketingu produktowego w Citrix. "Będziemy nadal koncentrować się na dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań, które umożliwiają firmom oferowanie spersonalizowanego dostępu do systemów, informacji i narzędzi, potrzebnych pracownikom do uzyskania wyższej efektywności, w bezpieczny sposób".

O firmie Citrix

Citrix (NASDAQ:CTXS) pozwala na lepszą pracę w ramach ujednoliconych obszarów roboczych, sieci i rozwiązań analitycznych, które pomagają organizacjom otworzyć się na innowacje, angażować klientów i zwiększać efektywność, bez ustępstw w zakresie bezpieczeństwa. Citrix gwarantuje użytkownikom wysoki standard pacy, a działom IT zapewnia ujednoliconą platformę do zabezpieczania, zarządzania i monitorowania różnorodnych technologii w złożonych środowiskach chmurowych. Rozwiązania Citrix są wykorzystywane przez ponad 400 000 organizacji, w tym 99 procent z listy Fortune 100 i 98 procent z listy Fortune 500. Więcej informacji na stronie: www.citrix.com.pl.

# # #

Citrix® is a trademark or registered trademark of Citrix Systems, Inc. and/or one or more of its subsidiaries, and may be registered in the U.S. Patent and Trademark Office and in other countries. All other trademarks and registered trademarks are property of their respective owners.