Mobilność, w tym miejsce pracy zdefiniowane przez oprogramowanie (eng. Software-Defined Workplace), ale także łączność sieciowa oparta na chmurze (Cloud Networking), czy wirtualizacja to tematy, które są obecnie coraz istotniejsze dla wielu działających w Polsce firm. Były one również motywem przewodnim tegorocznego spotkania dla partnerów Citrix, zatytułowanym „Citrix Partner Days”, które odbyło się w dniach 1-2 października w hotelu Tiffi w Iławie.

W Citrix staramy się, aby nasza oferta była optymalnie nastawiona na realizację wszystkich wyżej wymienionych kierunków w IT. Tym samym z chęcią omawiamy swoje plany z naszymi partnerami po to, by mogli oni jak najlepiej pomagać swoim klientom w tworzeniu nowoczesnych środowisk informatycznych. Październikowe spotkanie było do tego doskonałą okazją.

Podczas dwudniowej imprezy nasi partnerzy otrzymali najnowsze i najważniejsze informacje na temat Citrix. Pierwszego dnia skupiliśmy się na przedstawieniu własnej strategii i planów rozwoju na najbliższe miesiące, zarówno pod względem naszej oferty, ale także współpracy z partnerami. W trakcie sesji sprzedażowych omówiliśmy również najskuteczniejsze modele ofertowania kluczowych rozwiązań Citrix, wykorzystujących technologie XenApp, XenDesktop, XenMobile oraz Cloud Networking.

Z kolei drugi dzień został poświęcony na omówienie tematów ważnych dla inżynierów i kadry technicznej. Skupiliśmy się na aspektach technicznych rozwiązań Citrix z koncentracją na takich produktach jak XenMobile oraz jego integracji z innymi technologiami Citrix. Przybliżyliśmy również partnerom najważniejsze funkcje w najnowszych wersjach 7.6 naszych flagowych produktów wirtualizacyjnych: XenDesktop oraz XenApp. W sumie podczas dwóch dni w spotkaniu uczestniczyło ponad 30 przedstawicieli firm partnerskich Citrix.

Mobilność, elastyczność pracy i pracowników to coraz powszechnej omawiany temat z perspektywy rozwiązań IT. To również bardzo istotny obszar dla Citrix – chcemy aby nasza koncepcja miejsca pracy określonego przez oprogramowanie  (eng. Software-Defined Workplace) nie była jedynie kolejnym sloganem, ale na stałe wpisała się w plany biznesowe wielu firm oraz pomogła partnerom w budowie przez klientów organizacji, które są bardziej nakierowane na mobilność. Dlatego sporą część sesji poświęciliśmy na omówienie znaczenia mobilności jako całościowej strategii biznesowej dla rozwoju firmy. Staraliśmy się również przybliżyć najlepsze sposoby postępowania i inne elementy praktyki technicznej.

W Citrix od lat opieramy swoją strategię sprzedaży na bliskiej współpracy z kanałem partnerskim. Z tego względu tak ważne dla nas jest, aby nie ograniczać się jedynie do wyznaczania partnerom określonych celów w zakresie sprzedaży produktów. Z naszej perspektywy kluczowa jest budowa i umacnianie wspólnych i długoterminowych zależności oraz traktowanie ich jak partnerów strategicznych. To naszym zdaniem pozwoli na obopólne osiągnięcie maksymalnych korzyści biznesowych. Temu właśnie służą tego rodzaju spotkania oraz inne inicjatywy partnerskie Citrix.