Jak podaje firma analityczna Gartner do 2017 roku, 25 procent firm będzie korzystało
z własnych witryn z aplikacjami (inaczej nazywanych sklepami z aplikacjami). Z kolei 43 procent decydentów, odpowiedzialnych za oprogramowanie zakupiło lub opracowało od 1 do 5 aplikacji mobilnych dla swoich pracowników w ciągu ostatniego roku (źródło: Forrester 2013).

Korzyści wynikające ze zwiększenia mobilności przedsiębiorstwa mogą być ogromne, a zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na dostęp do szerokiej gamy firmowych aplikacji staje się coraz większym wyzwaniem. Tworząc więcej niestandardowych i mobilnych aplikacji, tworzy się ważny element strategii mobilnej firmy, gdyż aplikacje zapewniają duży, potencjalny, biznesowy zwrot z inwestycji (ROI) w mobilnej infrastrukturze (źródło: Gartner 2013).

Pozwalając ludziom na dostęp do firmowych aplikacji, również w czasie gdy podróżują, można zwiększyć ludzką produktywność i jednocześnie uwydatnić przewagę konkurencyjną firmy. Z kolei mobilni specjaliści, którzy nie mają takiego dostępu, mogą korzystać z własnych, prywatnych aplikacji do pracy, co z kolei może prowadzić do zagrożenia firmowego bezpieczeństwa i zgodności z przepisami. Według Forrester Research, Inc, IT może skutecznie pozbyć się tego rodzaju “luk w aplikacjach”, dzięki zastosowaniu takiej strategii dostępu do firmowych zasobów, która odpowiada specyficznym wymaganiom poszczególnych grup pracowników.

Dzięki rozwiązaniu Citrix XenMobile, użytkownicy mogą korzystać ze wszystkich mobilnych aplikacji, których potrzebują do wykonywania swojej pracy, a ich prywatność jest chroniona dzięki odseparowaniu od siebie firmowych i prywatnych środowisk (aplikacji i danych). Jednak użytkownicy nie są jedyną grupą, która może na tym skorzystać. Rozwiązanie XenMobile pozwala na zabezpieczenie firmowych informacji na poziomie aplikacji, co pozwala utrzymać i chronić dane osobowe przed ich nadmierną modyfikacją lub usuwaniem, a tym samym ograniczyć utratę danych. Ponadto IT otrzymuje zunifikowaną, firmową witrynę z aplikacjami, która pozwala dostarczyć dowolny rodzaj aplikacji, w tym aplikacje mobilne, Windows, SaaS a także aplikacje webowe. Ponadto użytkownicy otrzymują pojedynczy punkt dostępu do aplikacji i danych a dział IT jeden punkt kontroli.

Citrix zapewnia kompletną ofertę w zakresie zarzadzania firmową mobilnością, zawierającą takie rozwiązania jak Citrix XenMobile, Citrix ShareFile, Citrix XenApp i Citrix XenDesktop, które zwiększają produktywność użytkowników bez negatywnego wpływu na bezpieczeństwo wszystkich urządzeń, aplikacji i scenariuszy zarządzania danymi. Tym samym można umobilnić firmowe aplikacje we właściwy sposób.

Wsparcie marketingowe dla partnerów.

By wspomóc partnerom Citrix w generowaniu większego popytu i lepszego dopasowania do wymogów rynku, stworzyliśmy kompletne kampanie marketingowe, specjalnie dopasowane do ich potrzeb. Materiały te są dostępne dla partnerów Citrix bezpłatnie i są jedną z wielu oferowanych im korzyści. By uzyskać do nich dostęp należy zalogować się na portalu Citrix Marketing Concierge. Do dyspozycji są dwie kampanie e-mailingowe:

  • Opracowanie całościowej strategii dostarczania aplikacji – kampania ta została zaprojektowana, by zaprezentować klientom szereg korzyści wynikających z zastosowania rozwiązań Citrix, takich jak dostęp do firmowych aplikacji czy zwiększenie wydajności, elastyczności mobilnych pracowników. To pozwala pomóc klientom osiągnąć ich cele biznesowe, takie jak poprawa zadowolenia klienta i skrócenie czasu wprowadzania na rynek nowych produktów i usług. W kampanii tej, można również uzyskać wyłączny dostęp do najnowszego raportu firmy Gartner, zatytułowanego: “Jak zarządzać mobilnym dostępem do firmowych aplikacji”, w którym Gartner przedstawia zalecenia ramowe, jak optymalnie zapewnić mobilny dostęp do firmowych aplikacji.
  • Kompleksowa strategia mobilności dla firm z wykorzystaniem rozwiązania XenMobile – głównym celem tej kampanii jest pokazanie potencjalnym klientom, że Citrix jest firmą, która oferuje pełne portfolio rozwiązań z zakresu firmowej mobilności, w tym takie rozwiązania jak Citrix XenMobile, Citrix ShareFile, Citrix XenApp i Citrix XenDesktop. Mogą one być wykorzystywane dla wszystkich urządzeń, aplikacji i scenariuszy zarządzania danymi. Mobilność to bowiem coś więcej, niż tylko trend.