Mobility, Cloud-Networking ve Desktop-as-a-Service; Bunlar 2014 yılında birçok firmada gündemin üst sıralarında yer alan trend konular.Biz Citrix olarak ürün portföyümüz ile bilişimde bu en son trendlere hazırız, yol haritamızla  planlarımızı iş ortaklarımız ile paylaşmak için sabırsızlıkla bekliyoruz.

26 Şubat tarihinde Türkiye’de Citrix Partner Accelerator toplantımız gerçekleşecek. Bu bir gün içerisinde iş ortaklarımıza Ocak ayında Orlando’da gerçekleşen dünya çapındaki iş ortağı konferansımız Citrix Summit ile ilgili bir güncelleme sunulacak. Katılımcılar; 2014 yılı için geçerli Citrix stratejisini, teknik ve pazarlamadaki çalışanlar için önemli konuları ve bu yıl içerisinde iş ortağı programlarımızı nasıl geliştireceğimizi görecekler. Özellikle de Summit’e katılamayan iş ortaklarımızın Citrix Partner Accelerator’u kesinlikle kaçırmamalarını öneririz.

Bu toplantıda size gelecek yılın yol haritasını sunacağız. Üç adet teknik ve üç adet pazarlamaya yönelik oturum 2014 yılı ile ilgili temel konular hakkında detaylı bilgi sağlayacağız. Diğer önemli bir konu ise XenDesktop ve XenApp’ın yeni sürümleri. Satış perspektifinden sizlere XenApp 7.5’i hep birlikte nasıl en doğru biçimde başlatacağımızı göstereceğiz. Bunun haricinde teknik uzmanlarımız yeni sürümlerin bileşenleri ve yenilikleri hakkında derinlemesine bir inceleme sunacaklar. Burada uzmanlarımız, örneğin müşterilerimizin çalışanlarına XenApp 7.5 Windows uygulamalarını tüm mobil cihazlarda nasıl kullanıma sunabileceklerini gösterecekler. Üstelik bunun için ilgili sistemde hiç bir uyarlama yapmaları gerekmeyecek. Citrix HDX ile bu uygulamalar gerçekten de mobil hale gelecekler. Katılımcılar, ayrıca XenDesktop yardımı ile nasıl bulut çözümlerinin esnekliğini masa üstü sanallaştırmada kullanabileceklerini görecekler.

Ayrıca her bilgi işlem alt yapısının kalbi olan ağ (network) konusu da ele alınacak.  Burada da uzmanlarımız Citrix çözümleri hakkında özet bilgi verecekler. NetScaler gibi Citrix ağ çözümlerinin uygulamada neler getirdiği, yük paylaşımının niçin mobil bir işletme için kaçınılmaz olduğu ve HDX Insight ile müşterilerinizin her şeyi denetim altında tutabilecekleri burada ele alınacak. Aynı şekilde ağ konusunda pazarlama bölümü de büyük faydalar görecek. Bu yıl Citrix ile başlamak için hangi imkânların mevcut olduğunu gösteriyoruz.

En son olarak da mobilite konusunu ele alacağız. Esnek çalışma ve mobil çalışanlar giderek istisnai bir durum olmaktan çıkıp giderek standart hale gelmekteler. Oturumlardan birinde mobilitenin bütünsel bir işletme stratejisi olarak nasıl iş hayatını – üstelik gerek iş ortaklarımızı, gerekse müşterilerimizi ileriye taşıdığı değerlendirilecek. Canlı demolar, best practices uygulamaları ve teknik uygulama örnekleri stratejiye katkıda bulunacaklar.

Stratejimiz yıllardan beri belirli: Satış kanal üzerinden gerçekleşmek. Bu nedenle bizim için önemli olan iş ortaklarımıza sırf hedef belirlemek, ürünleri satmak değil. Bilhassa onlarla birlikte işe başlamak ve uzun süreli ve stratejik bir iş ortakları sıfatı ile bundan kendi ticari işleri için maksimum yararı sağlamalarını istiyoruz.