Kilka lat temu, gdy o terminie cloud computing zaczęto szerzej mówić, wielu uważało, że będzie on jedynie kolejnym “modnym tematem” w świecie IT. Tymczasem z “modnego” tematu i wizji stał się poważnym podejściem, które obecnie w wielu organizacjach coraz częściej stanowi podstawę nowoczesnej infrastruktury IT.

Dziś cloud computing ma wielki wpływ na nasz sposób pracy i to, jak wykorzystujemy komputery, smartfony i tablety. Doświadczenie w tym mają również działy IT, które musiały przeprowadzić wiele głębokich zmian. Spośród nich, szczególne miejsce zajmuje „serce” firmy, a mianowicie centrum danych, którego obecne wymagania są bardzo różne, od tych sprzed kilku lat. Statyczne środowiska serwerowe, gdzie każda maszyna fizyczna jest w ściśle określonym celu i gdzie ze względów bezpieczeństwa przyłączenie do sieci jest wyłącznie możliwe za pomocą kabla sieciowego LAN – to już historia.

Centrum danych stało się zasobem, zapewniającym odpowiednią wydajność i moc obliczeniową firmowej infrastruktury. Dla firm najważniejsza jest wysoka dostępność i elastyczność zasobów, bez względu na to, jak faktycznie rzeczywisty sprzęt wygląda. Podstawą są tu serwery, w oparciu o które wszystko działa; począwszy od wirtualnych pulpitów, przez aplikacje, aż po różnorodne dane przechowywane na nich. Aby wszystko działało sprawnie, centrum danych musi być przygotowane i odpowiednio zaprojektowane do takich zadań, jak m.in. dostarczanie aplikacji. Szczególną rolę odgrywa w tym sieć. Nawet doskonale wyposażone, nowoczesne centrum danych jest mało użyteczne, jeśli użytkownicy nie mogą z niego korzystać na takim poziomie wydajności, jaki jest im potrzebny do wykonywania ich codziennych zajęć. Wysoka wydajność sieci jest więc tak samo ważna jak centrum danych, gdy planujemy wdrożenie lub wzrost firmy oparty na rozwiązaniach cloud computing. Citrix NetScaler jest jednym z najlepszych kontrolerów dostarczania aplikacji na rynku, który gwarantuje optymalne i wydajne dostarczanie danych i aplikacji, tym samym zarówno umożliwia skuteczne działanie sieci w obecnych warunkach biznesowych a także przygotowuje ją na wyzwania przyszłości.

Współpraca i partnerstwo między dostawcami infrastruktury IT są niemal tak samo ważne jak same produkty i ich wydajność. Aby zapewnić odpowiednią wydajność centrum danych, opartego na usługach cloud computing nie należy lekceważyć jego architektury. W tym wypadku należy mieć pewność, że wszystkie jego składniki są jak najlepiej dopasowane do siebie. I tak na przykład Citrix współpracuje z firmą Cisco, między innymi w tak strategicznych obszarach jak cloud networking, orchiestracja usług chmurowych, czy zwiększenie możliwości przedsiębiorstw oraz usługodawców w zakresie firmowej mobilności. Tym samym chcemy firmom ułatwić przejście do ery mobilnej, opartej na usługach cloud computing. Rozwijamy wspólnie nasze technologie po to, aby nasze produkty były jak najlepiej do siebie dopasowane. Dzięki temu jesteśmy również w stanie łatwiej i lepiej oferować wsparcie naszym wspólnym klientom.

Wzajemna współpraca została zaktualizowana stosunkowo niedawno, gdy Cisco poinformowało o ​​integracji rozwiązania NetScaler 1000V z zunifikowaną architekturą sieciową Cisco (Cisco Unified Fabric Architecture), aby lepiej odpowiadać na współczesne potrzeby firm.

Firmy Cisco i Citrix, to synonim jakości, innowacyjnych rozwiązań i wiarygodnych produktów. Wzajemna współpraca jest ważna dla obydwu z nich. To z kolei oznacza, że klienci, którzy korzystają z naszych wspólnych produktów mają pewność, że poszczególne rozwiązania są idealnie do siebie dopasowane i są w stanie wspierać się na najwyższym, wymaganym poziomie. Dzięki takiemu podejściu, mogą bez przeszkód skupić się na innych wyzwaniach, które przynosi im ich własne otoczenie biznesowe, jednocześnie wiedząc, że korzystają z najlepszych produktów, które działają sprawnie i efektywnie.