Ještě před pár lety, když někdo použil pojem Cloud Computing na veřejnosti, si mnoho lidí myslelo, že se jedná jen o další populární výraz ze světa IT. Mezitím se ale z tohoto populárního slova a vize stal prvořadý koncept, který dnes patří mezi základní pilíře moderní IT infrastruktury.

Cloud Computing má velký vliv na to, jak dnes pracujeme a co všechno můžeme velmi snadno používat – počítače, smartphony a tablety. IT oddělení zažívají v této souvislosti významnou a zásadní změnu. Z cloud computingu vychází klíčová součást podnikového IT, stejně jako novodobé výpočetní centrum. Nároky jsou úplně jiné, než byly například ještě rok dva zpátky. Statické serverové prostředí, ve kterém každý fyzický stroj splňuje konkrétně určený účel kvůli bezpečnostním důvodům, připojení k síti jen přes LAN Kabel – to všechno už je minulostí.

Výpočetní centrum se mezitím stalo prostředkem, který umožňuje výpočetní výkony. Vše musí být neustále dostupné a flexibilní a je úplně jedno, jak aktuální hardware vypadá. V principu se vlastně jedná o sdružení serverů, na jejichž bázi je všechno připravené od virtuálních desktopů přes aplikace až po rozdílná data. K tomu, aby to všechno bezproblémově fungovalo, musí být výpočetní centrum připraveno na úkony jako doručování aplikací už od nasazení.

Významně důležitou roli přitom hraje síť. Jen samotné perfektně nastavené moderní výpočetní centrum by nedostačovalo, pokud by uživatelé nemohli využívat požadovaného výkonu potřebného pro jejich denní aktivity. Vysoce výkonná síť je tak stejně důležitá jako výpočetní centrum, u něhož by se mělo vycházet z cloudové strategie.

Díky NetScaleru už nějakou dobu umožňujeme to nejlepší doručování potřebného výkonu, které garantuje optimální doručování dat a aplikací a připravuje tak síť na budoucnost.

Kooperace a partnerství poskytovatelů IT infrastruktury hrají téměř stejně důležitou roli jako samotné produkty. Aby bylo výpočetní centrum v cloudu výkonné, nesmí být podceněna architektura takového centra. To souvisí se skutečností, že by k sobě jednotlivé komponenty měly pasovat co nejlépe.

Společnost Citrix například velmi úzce spolupracuje se společností Cisco, aby zvládla nadále vyvíjet strategicky významné oblasti cloud networkingu, orchestrace v cloudu a zrychlovala rozvoj možností pro podnikovou mobilitu a firmám i poskytovatelům služeb usnadňovala cestu do mobilní éry cloudu. Proto společně vyvíjíme naše jedinečné technologie neustále dále, aby naše produkty vzájemně hladce fungovaly.

Stejně tak je důležitá podpora našich společných zákazníků na kooperační bázi a čas nás jen utvrzuje v tom, že je to tak jednodušší a lepší. Vývoj spolupráce byl upřesněn relativně nedávno, když Cisco oznámilo, že bude integrovat NetScaler 1000V do jeho příští Unified Fabric Architectur, aby se mohlo lépe reagovat na potřeby mobilního cloud computingu

Vzájemná spolupráce je oboustranně velmi důležitá. Obě společnosti, Cisco a Citrix, si stojí za kvalitou, inovativními řešeními a spolehlivými produkty. Vzájemná spolupráce obou firem umožňuje být ještě lepší, protože obě firmy chceme zkombinovat to nejlepší a nejsilnější. Podniky se tak mohou plně spolehnout, že jednotlivé produkty jsou ideálně skloubené a jejich podpora odpovídá.

Díky takovému přístupu mají pak společnosti čistou hlavu a mohou se lépe soustředit na výzvy, které jim prostředí jejich podnikání přináší. Vždyť každá společnost ví, že nejlepší je takové IT, které hladce běží a vůbec na sebe netáhne pozornost vlastních uživatelů.